Да е мирна и щастлива Новата година, здраве и късмет нека всеки дом да има!

  • 57 601
  • 733
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас
  • Мнения: 7 329
Майчинството, така като гледам, най-рано на 4-ти.Това си е чак другият вторник. ooooh!

# 541
  • Мнения: 2 802
А до мойчинството колко остава????? Щото от предишното имам само 30 лв


ти пак много имаш  Joy моите отдавна заминаха, в началото на месеца  Mr. Green
на 4-ти ще има със сигурност  Heart Eyes

Иначе днес ходих до счетоводството. Работата дето си мислих да ме съкратят и да и в БТ няма да стане. Може всъщност, но ако напусна сама, щото майките са защитени с някакъв закон за съкращение след майчинство и щели да им направят проблем ли проверка ако ме съкратят. Та общо взето ако стане така, вместо 6, ще съм 4 месеца и ще взимам минималното 150 лв  ooooh! щото до сега се осигурявах на минимална  Tired

# 542
  • Мнения: 294
Стаси те точно като са вкъщи и се разболяват, Тони е всеки ден навън, и в повечето случаи когато се е разболял е било след като предния ден не е излизал . Ще се оправи, спокойно, то не може пък съвсем без да боледува, важното е да е по-леко  Hug

Зори аз супер лесно си се адаптирах, само първите два дни се чудех какво да правя като го оставях на ясла . А вчера бях за първи ден на работа и всичко мина ок , всичко си е както преди, все едно до вчера съм била на работа  Grinning Heart Eyes

Фейт тогава може да пуснеш на Пламен документите за ясла и ако го вземат по-рано, да те водят на работа и да взимаш 50 % майчинство и през това време да търсиш работа  Heart Eyes

# 543
  • Мнения: 201
Фейт - 100% съм сигурна, че може да те съкратят. Има член по който става номера. Подписваш документи, че си съгласна и си взела обезщетение  /естествено ти няма да го вземеш/. Моя приятелка точно така направи, след като детото й навърши една година, съкратиха я и взимаше по-голямо обезщетение от НОИ, отколкото майчинството за втората година. Записа малката на ясли, съответно продължи да си взима обезщетението и като свикна малката си намери работа. Ако искаш мога да я питам по кой член са я съкратили, ама те щом сега са ти отказали пак няма да се навият.

# 544
  • Мнения: 2 802
Фейт - 100% съм сигурна, че може да те съкратят. Има член по който става номера. Подписваш документи, че си съгласна и си взела обезщетение  /естествено ти няма да го вземеш/. Моя приятелка точно така направи, след като детото й навърши една година, съкратиха я и взимаше по-голямо обезщетение от НОИ, отколкото майчинството за втората година. Записа малката на ясли, съответно продължи да си взима обезщетението и като свикна малката си намери работа. Ако искаш мога да я питам по кой член са я съкратили, ама те щом сега са ти отказали пак няма да се навият.

Ми то няма смисъл, общо взето ако взимам 50 % са 170 лв., а на борсата 150 лв. ... за 20 лв не ми се иска да им създавам проблеми на хората. И без това бяха така добри да ме назначат фиктивно  Whistling
Като цяло на мен ми трябват два, три месеца докато намеря работа /надявам се за толкова да успея  Mr. Green/

# 545
  • Мнения: 201
Е защо само 150 ще взимаш...трябва да е повече

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 7 329
Последно като се интересувах мин. беше 7.20 за работен ден.Сега може да са го вдигнали,нали вдигнаха и МРЗ

# 547
  • shumen
  • Мнения: 18 066
Стаси,да се оправя скоро Аличка.Моя син също не е бил с болни,а е с хрема от няколко дни.Водих го на педи и каза,че е от зъби.Иначе му няма нищо друго,ама тия сополи най ги мразя.
Фейт,и аз ще търся работа,ама още се ослушвам.
Ние сутринта ходихме на пързалката и Дени беше много щастлив.

# 548
  • Мнения: 2 802
Е защо само 150 ще взимаш...трябва да е повече

Ми нали изчисляват трудовия стаж и на колко съм осигурявана последните години. Предполагам за това  newsm78

# 549
  • Бургас
  • Мнения: 7 329
Като си по взаимно съгласие си само 4 месеца и взимаш минималното.Нищо не изчисляват.Последно беше 7.20 на ден.Сега,вече ако има промени е друго.Не ми е трябвало,та не съм се интересувала.Пише във счетоводната тема,ще ти кажат всичко-може ли да те съкратят,колко ще ти е обещеението и др.

# 550
  • Мнения: 478
Данаека,и ДЕни ли е болен?Ми нали го води на детски рд,може от там да е.или той и тогава беше със сополи си спомням...???

# 551
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте,
 аз да се похваля, че вече сме мааалко по- добре. Зора беше заради зъбите- изби му един кучешки и втората половина на предкътника. Чакам следващото включване и нощно будуване. Иначе сме здрави, но с обрив, който не мога да хвана откъде идва- дали е хранителен или е нахапване. Времето ще покаже. Сега пие Фенистил и мажем с такъв гел.
 Искам да попитам има ли промяна на паролата в албума със снимките, че не мога да вляза newsm78.

На болните дечица пожелавам по-бързо да се оправят  Praynig

# 552
  • Мнения: 478
И двете деца спят и най-накрая дойде времето на мама да седне на компютъра.
Аз вече не съм болна, беше явно от еднодневните вируси и по-добре, че беше отвратително. За сега никое от децата не дава признаци да съм го разболяла и дано да се е разминало.
Вече отново приемаме посетители  Heart Eyes Когато се организирате заповядайте.
И да ви почерпя, че днес малката госпожица става на един месец  Heart Eyes Кога мина това време хич не усетих, но ми е много радостно. Също така днес ми пристигна и новия телефон и ми е много приповдигнато настроението.


Фейт и аз знам че може да те съкратят, нищо че те защитава закона има си там някакъв чалъм, но не знам дали ще си струва занимавката, зависи много от трудовия ти стаж и парите на които си осигурявана последните две години. Майка ми примерно сега докато е по бабинство с Иво ще успее да натрупа достатъчно трудов стаж че да е 1 година на борсата, че няколко месеца не и достигат и трябваше да е само 9 месеца и сметна че и е по изгодно да е по бабинство първо и после на борсата. Виж на теб колко месеца ще ти се полагат, защото ти си била на около 300лв последните две години , а те дават 60% което си е около 150 лв колкото и минималното. Ама едно омотано съм го написала  Blush дано си ме разбрала какво имам предвид Simple Smile
Стаси не се притеснявай с всяко следващо заболяване все повече ще свикваш и след време ще си по-спокойна и едни сополи няма да те тревожат. А те децата имат навика от пазене да се разболяват и то по възможност в най-лошия момент. Последното боледуване на Иво беше след като беше цяла седмица в нас и не се беше срещал с никой болен ама пак от някъде докопа някакъв бацил.
Ън и аз се чудех за нещо стимулиращо да вземам, но за сега мисля да пробвам с бирена мая, защото на мен проблема ми е че ми е изморен организма от недоспиването и ако няма ефект ще пробвам нещо по-химично. Гледам тези дни рекламират нещо си на Леатон и мисля да го проуча дали е добро.
Пипи не бях видяла че си питала дали давам нещо за имунитета на Иво, за сега точно за имунитета не му давам нищо, но мисля скоро да почна ама ще питам педиатърката на 30ти като сме на консултация да видим каква схема ще измислим, че да може да е здрав майка като си замине. Иначе той си пие едни прахчета дето са за астма, защото прави много бронхоспазми и откакто ги пие (да чукна на дърво) не се е разболявал, а преди това всеки месец беше редовен с антибиотика, но не знам дали са му вдигнали имунитета или е просто съвпадение.

# 553
  • Мнения: 478
Честит 1-ви месец на ппорасналата Дария,изфукай се с телефона,какъв е,да оплакнем очо Grinning

# 554
  • shumen
  • Мнения: 18 066
Ън,той преди това беше със хрема,но за рд му нямаше нищо.Там бяхме само групичката с нашите си мами и уж нямаше болни деца.Днеска като стана му нямаше нищо,но сега пак му текна водичка от носа.Според педи е от зъби или от студа,ама на мен не ми се вярва.Иначе няма Т,не кашля,бяга и лудее из нас,ама тази хрема дано не стане нещо по сериозно.ММ и свекъра го изкараха,ама незнам може и те да са го заразили.
Честита месечинка на Дарка.Да е едно лъчезарно дете.
На батко Ивчо да помага и да е здрав и да не се разболява вече.

Общи условия

Активация на акаунт