Туба Бюйюкюстюн,"Запленяваща сърцето" и проектите и преди и след това - Тема 192

  • 51 925
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Канти, Злати  Wink не ви ''отразих'' преди за тревогите ви около липсата на Баги и Лина / надявах се да се появят и те де, но.../ все пак предполагам, че причината е хубава, нали идват празници, а...



... така че, дали сега са си У ДОМА и в приятна компания, или някъде в подготовка,  Thinking рано или късно ще си дойдат и тук  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 10 006
Здравейте момичета!  Hug

За малко ви изпуснах от поглед и вие се преместихте в нова тема!  Simple Smile

Да ни е честита тази красива празнична тема, да се забавляваме в нея, още повече, че е юбилейна за нашата домакиня!  Hug

Честита ти 500 тема, Ринка!  Hug
Сигурна съм, че не само ще "илядиш", ами и много повече теми ще създадеш! От сърце ти пожелавам да ги създаваш с весело сърце, здраве и душевен комфорт!  Hug Весели празници!  Hug



Весели празници на всички вас и много радост и късмет през Новата година! Да сме живи и здрави и да ни върви във всичко!  Hug

# 17
  • Мнения: 10 006
Не че не искам да пиша, ама празниците са време, през което моето семейство има най-голяма нужда от мен - искат внимание и аз им го давам.  Hug
Иначе всички много ми липсвате !  Hug
Сигурна съм, че няма да изпуснете нещо интересно и за нашите любимци, и за нашите партньори! Разчитам на вас!  Hug



Забавлявайте се!  Wink
http://www.banici.net/

Приятна вечер!  Hug

# 18
  • Мнения: 4 233
Ето ме отново У ДОМА
Едната птица се е появила вече - Линка  Hug Права си, че по време на празниците близките ни са с предимство Peace И това си е съвсем в реда на нещата. Мислех си, че може да сте позачезнали някъде за празниците yes
Цвети  Hug не съм си и помисляла за друга причина за двете ни дружки Peace

krisikit19kin Hug Добре си се отбила Peace Благодаря за музикалния поздрав. Когато решиш можеш да споделиш нещо с нас - за филмите на Туба, за героите в тях или нещо друго, което те вълнува Peace

Надин Hug мерси за предложения линк. Тези дни може би ще намеря пролука да го изгледам Peace

Злати  Hug дала си тон за български Коледни песни Peace От мен Емил Димитров - Влюбена Коледа. На днешния ден би навършил 73 години. Мир на праха му!



Понеже идват тези празнични дни и естествено е, че ще се чукнем с близките си с  по чаша вино (или нещо друго  Wink) за здраве. Беше ми интересно да разбера за произхода на наздравиците Peace

Скрит текст:


Откъде водят началото си наздравиците

Една от легендите разказва, че в Средновековието хората са чукали чашите, с цел да изгонят демоните. Историята е свързана с църковния звън на камбаните, за който се е вярвало, че гони тъмните сили. Към тази легенда все пак има и истинска история, известна за този обичай. А тя е, че в Средновековието в дворците в Европа "премахвали" враговете, като им сипвали отрова във виното. След като се прочула тази "тайна", за да се върне доверието при гостите на големите празненства домакините вдигали чаши и силно ги чукали с чашите на гостите, така че виното да се смеси, а гостите да са сигурни, че в напитката няма отрова. От там е и обичаят домакинът винаги пръв да отпие от виното.
Друга история разказва, че старите германски племена са чукали чашите преди всяко изпиване, за да изплашат духовете. Конниците на номадските племена пък са украсявали чашите със звънци и други предмети, за да вдигат шум и да държат злото далеч от хората. По време на тибетската династия Шан обичаят е бил "да се вдига шум" преди изпиването на първата чаша за щастие и благоденствие.
При древните гърци също е бил от значение звукът при изпиването на виното, но само защото те са вярвали, че виното носи духовност и красота за всички сетива, а звънът на чашите създавал и удоволствие за ушите.
По отношение на древните шумери антрополозите пак твърдят, че те са имали много ритуали свързани с пиенето и наздравиците, но никъде не се споменава чукането на чаши.
Днес обикновено чукането на чаши при наздравица означава веселба, щастие, а в някой страни по този начин се изразява уважение.
Така например в Япония при непринудени вечери при вдигане на наздравица и когато искате да се чукнете с приятелите чашите се слагат на еднакво ниво, но ако става въпрос за работна вечеря и искате да се чукнете с шефа, поставяте чашата по-ниско от неговата в знак на уважение и почит.
източник:manager.bg

Последна редакция: пн, 23 дек 2013, 22:41 от kanti

# 19
  • Мнения: 613
Здравейте отново момичета


Радвам се ,че съм една от ятото.Благодаря за хубавото коледно настроение музиката.

Новини и проекти на Туба дано дойдат заедно с новата година.


Сега покрай празниците няма да сме много редовни в темата,но това няма значение.
Нормално  и  незаменимо е да сте с близките си.


Цитат
Публикувана от: Cveti67

Цвети
Hug малко съм се отклонила от времето и мястото. На  нова година пътя ще ме заведе до дома.

 
Скрит текст:
Ако изчезна за седмица не ме издирвайте,освен ,че ще пътувам ,лаптопа ми прави мизерийки.

Ако не успея да се включа отново


НАБЛИЖАВАТ КОЛЕДНИТЕ ПРАЗНИЦИ - ИСКАМ ДА ВИ ПОЖЕЛАЯ ПРЕДИ ВСИЧКО ЗДРАВЕ , ЗА ВАС ЗА ВАШИТЕ ДЕЦА ,ЗА ВАШИТЕ СЕМЕЙСТВА ,ЗА ВАШИТЕ ПРИЯТЕЛИ ....ЗДРАВЕТО Е НАЙ - ЦЕННОТО НЕЩО В ЖИВОТА - БЕЗ НЕГО ВСИЧКО ОСТАНАЛО ГУБИ СМИСЪЛА СИ 
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ

Последна редакция: вт, 24 дек 2013, 00:35 от дороти 15

# 20
  • Мнения: 659


Привет и от мен по традиция в малките часове вече в новата тема. Много е красива, очаквах я с нетърпение. Hug Hug Hug

Рина, Hug bouquet Hug
Честита 500-на тема. Да си здрава и да ни радваш с още много красиви теми. newsm51 newsm51 newsm51

Рина Hug Баги Hug Ваня Hug Дороти Hug Злати Hug Канти Hug Лина Hug Надин Hug Цвети Hug krisikit19kin  Hug

Весела Коледа!

Да сме здрави и да посрещаме заедно много празници. Hug Hug Hug



# 21
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Добро утро!  Hug

... в денят преди Бъдни вечер  Simple Smile



Да се захванем с нужните неща, за да си получим празничното настроение и забавление  Simple Smile



Образите ми  Wink днес за начало са от минали времена, но някой е решил да ни ги припомни, а
и нали днес се празнува по традиция и се уважават стари и наследени семейни приготовления и навици, то...  Simple Smile Да добавя и...  нека всеки се справи с усмивка и довечера да се отдадем с пълна сила на веселието  Peace

# 22
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Линка  Hug намерила си време и за нас  Heart Eyes, много хубави мигове у дома ти желая!   bouquet

Канти, Дори, Рали  Hug и снощи по-късни доби сте поддържали предпразничното настроение!   bouquet

Така ще е явно тези дни -  Wink ще се явяваме на прибежки между работа, шетане и забавления  Simple Smile



Хубав ден ви желая!  Hug

# 23
  • Мнения: 4 535


Преди празничната вечер, желая хубав ден на всички вас, които обичате тази тема! Grinning



Красотата ни обединява, нека бъде навсякъде около вас! Peace



Последна редакция: вт, 24 дек 2013, 09:05 от nadine1111

# 24
  • Мнения: 23 264


Здравейте момичета !

Желая ви хубави и светли празници !

И нека още  дълго време да носите в себе си очарованието и запленеността си  от една прекрасна актриса !

Една успяла дама - в професионален и личен план, богата с любовта на семейството си и на феновете си !

# 25
  • Мнения: 286

                             Здpавейте, момичета  Hug 


        Pина  Hug чудесна тема си ни спретнала - красива, музикална... Благодаря  newsm51  newsm51  newsm51

Канти  Hug Надин  Hug Цвети  Hug Дороти  Hug Лина  Hug Злати Hug Марта  Hug  Ваня
/искрено се извинявам, ако съм проуснала някого/
 
Благодарение на вас темата е прекрасна и много празнична!

Весели празници ви желая!!!



 

# 26
  • Мнения: 0
http://vbox7.com/play:95d0fc35d9   ЗДРАВЕЙТЕ,МОМИЧЕТА! ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И МНОГО ЗДРАВЕ И ЖИВОТ НА ВАС И БЛИЗКИТЕ ВИ!

# 27
  • Мнения: 41 761
    

Здравейте на всички момичета минали през темата!!!

На тези,които ще пътуват-Весели празници!!!
КОЛЕДА е семеен празник и всички се събираме със своите роднини!
Желая на всички много здраве,защото то винаги е нужно!
Късметът и любовта да ви следват навсякъде!
Бъдете много щастливи вие и вашите семейства!





# 28
  • Мнения: 10 006
Здравейте и от мен, момичета!  Hug

На всички вас, които пишете, четете, или просто минавате през темата желая една прекрасна Бъдни вечер с любимите ви хора или без тях, но с тях в сърцата ви, и да се сбъднат мечтите ви в тази нощ на чудесата!  Hug

На вас, скъпи приятелки, които ще сте в сърцето ми винаги - Ринка  Hug Надин  Hug Баги   Hug Канти  Hug Цвети  Hug Габи  Hug Пепа  Hug Диди  Hug Злати 3 Hug Ети  Hug Таня  Hug  Рени  Hug  Себи  Hug Злати  Hug Данчето  Hug Катя  Hug Шатци  Hug всички, които ви познавам лично, и спокойно мога да кажа - обичам, и тези, които не познавам лично, но също смятам за приятелки и обичам Рали  Hug Дороти  Hug Клари  Hug Кирилова  Hug Мая  Hug Мама Ан  Hug Крискин  Hug Марта  HugДимони  Hug Хриси  Hug Кали  Hug Дани Ковачева  Hug ви пожелавам много, много семейно щастие и любов, здраве, успехи в работата, много късмет на вас и децата ви, и нека веселието и усмивките да не напускат дома ви!  Hug

Наздраве, скъпи мои!  Hug







И въпреки, че нашето любимо СС (ТМТО) не празнува Коледа, не мога да пропусна и тях в този пост на пожеланията - да са здрави и богати, таланта и любовта си ги имат, да имат нови, вълнуващи проекти за радост на нас, техните зрители!  Praynig Peace

Весела и богата Бъдни вечер!  Hug

# 29
  • Русе
  • Мнения: 6 503
Привет отново!  Hug

Пепи, Марта  Hug благодаря ви за прекрасните поздрави и се радвам, че не ни забравяте! На вас също - най-сърдечни поздрави за весело посрещане и чудесни мигове с любимите ви хора!   bouquet

Злати, Надин, Линка, Дани  Hug Весело посрещане и на вас!  Hug



А...  Wink и нашето тук - не се губи,  Simple Smile все ще намерим малко време и за любимата тема и приятелите в нея!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт