Проблеми с шофирането

  • 32 511
  • 192
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 923
Нямам никакви проблеми с шофирането, защото шофирам само като пътувам извън София, което се случва веднъж на две седмици! Препоръчвам го на всеки!
нямаш проблеми защото извънградското шофиране е по-лесно от градското  Peace

# 31
  • Мнения: 180
Мен неволята ме научи.
Допреди да се разделим с БНД съм карала само като се прибираме от някъде вечер. Сигнем ли до вкъщи - дърпам ръчната и той паркира.
Ама елате ме вижте като останах сама с детето и трябваше да го карам на градина и да ходя на работа  smile3555
За две седмици се научих да паркирам и успоредно, и както дойде... Sunglasses, и маневри, и чудо...
Най-добре се справях като съм сама в колата (или с детето).
Колко газ съм давала по светофарите, за да не загасне колата, само аз си знам (и колите с втрещените шофьори вътре  Shocked)
Ама не ми пукаше хич. Усилвам си музиката, карам с 40-50 и който иска да ме изпреварва, ако искат и да ме прескачат.  Laughing

# 32
  • Мнения: 121
Нямах търпение да взема книжката и да се кача.Много късно изкарах курсовете, именно заради страха от шофирането и лудницата в София.
После съжалих, че съм отлагала.
Та, качих се първия път, за да отида на работа с колата и пристигнах благополучно.Веднага си казах"Можеш, видя ли, че не е страшно" и така неусетно 200 000 км. за 7 години.
Важно е в началото да не возиш всезнайковци, които много разбират, защото ще те депресират.
Повярвай си, че можеш.
Не мислиш, че една кифла, която шофира джипа на любовника си има по-голям потенциал от теб, нали?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Имам книжка от 12 години, карам реално от 2 и половина. Почнах от необходимост. Забелязала съм, че в началото най-добре карах когато бях сама. И до днес се притеснявам леко ако трябва да карам с някой друг.
Веднъж ще караш по-добре, дръг път ще се разсееш, постепенно ще се наместят нещата. Важното е да не бързаш и да не ти пука от свиркане, псуване, жетове и т.н. Simple Smile Жените не са по презумция по-лоши шофьори! Успех!

# 34
  • Мнения: 4 759
Като взех книжка, не можех да карам, разбира се. Купих си една много стара Шкода. В събота и неделя излизах и обикалях с нея из квартала сама.

Първия път като отидох с нея на работа, не можех да изляза пет минути от колата - трепереха ми колената. Simple Smile

Едно от основните неща е да не се притесняваш от останалите шофьори. Обикновено никой не умира, ако се наложи да те изчакат с някоя маневра. Даже и някой да свири, пускаш си го покрай ушите и това е. Няма той да ти плати ремонта или - недай боже - нещо по-сериозно после.

Хубаво е в началото да караш по познати маршрути. Не навсякъде се виждат достатъчно добре знаците за престрояване и особено в задръстванията преминаването между лентите може да е изнервящо.

# 35
  • Мнения: 817
Здравейте,момичета.
Отдавна има шофьорска книжка,но отскоро карам и то само с моя приятел.Годините НЕкаране са си оказали голямо влияние.Чувствам се много зле,като знам,че ще карам и ми се свива сърцето,правя тъпи грешки,на моменти добре карам,но всеки път поне по 1 или 2 пъти ми гасне колата на светофари-гледат ме като изстребител и защото по-бавно карам.При Вас как е било в началото.Благодаря предварително Smile

Аз също имам проблем с шофирането - страх ме е от насрещно движение, с над 100 км/ч ми се "събира пътя", не мога да преценявам правилно разстоянията и така... До ден днешен, а книжка и кола имам от 7 години. Отбягвам постоянно карането, дори съм склонна да се сърдя ако  мъжа ми ме принуди аз да карам. Осъзнавам го като моя много глупава грешка и модел на поведение. Колкото и да си съзнателен, шубето е голям страх. Мисля, че шофьор като мен е заплаха за себе си и за останалите шофьори. Но е неизбежно от време на време да сядам зад волана. Ежедневието го налага. Как ще се излекуваме Simple Smile Ами... Като видим зора. Така ще стане.

# 36
  • Мнения: 3 331
Аз пък си мислех, че само моите колене трепереха като слизах първите пъти от колата Grinning. А то не било така. След първото задръстване и обратен завой на много тясно място, цялата треперех. Сега съм по спокойна - хубава музика, каране със скорост не по - висока от 100 /извън града/ и спокойствие и дистанция в града.

# 37
  • Мнения: 1 753
След първото ми извънградско в посока Сл.бряг (лятото), слязох от колата с треперещи крака, зачервена и мокра от напрежение, ММ като ме видя каза само "Пийни малко вода, да се свестиш". Laughing

# 38
  • Мнения: 676
Аз затова не шофирам - бъркам ляво и дясно, нервак съм, губя ума и дума в кризисни ситуации... Но доколкото съм чувала от шофьори, всичко, което сте описали отшумява с времето и натрупването на опит.

# 39
  • Мнения: 817
Аз затова не шофирам - бъркам ляво и дясно, нервак съм, губя ума и дума в кризисни ситуации... Но доколкото съм чувала от шофьори, всичко, което сте описали отшумява с времето и натрупването на опит.

Значи си от моята партия, преди да определя ляво или дясно първо трябва да си погледна ръцете  Embarassed

# 40
  • Мнения: 3 659
Имам книжка и карам от 5 месеца, главно извънградско. В началото много се притеснявах, след шофиране краката ми се подкосяваха и треперех. Трябваха ми няколко минути да се съвзема. Особено ме притесняваха останалите шофьори, да не се забавя, да не загасна. Чудех се само аз ли съм така, успокояващо е да прочетеш, че е нормално.
Сега съм по-спокойна и не се впечатлявам от псуващи бързаци. Страх ме е от самоубийците на пътя. Изпреварват на закрити завои или карат срещу теб по неясни причини, като в последния момент решават да се приберат.
А грешки имам достатъчно, после дълго мисля какво е трябвало да направя, допитвам се до мъжа ми за всяка ситуация, която ме е притеснила. Опитвам се да запомня къде бъркам и да изчиствам грешките. Но дизела пак успя да ми изгасне преди дни, а отдавна не се беше случвало. Все още бързо пускам съединителя с цел да се изтегля по-бързо. В началото не смеех да изпреваря, сега ми е по-лесно. Изчаквам повече, да съм сигурна, че ще успея. Когато съм с мъжа ми и той често казва- сега можеше да минеш, защо чакаш, изпреварвай вече. Гледам да не го слушам, въпреки че някой път успява да ме обърка.

Последна редакция: нд, 29 дек 2013, 02:27 от PRIMADONNA Girl

# 41
  • Smallville
  • Мнения: 994
Да предам и моя скромен опит. Дълги години се опъвах и не желаех да карам, но преди 2 години реших да изкарам книжка. Просто годините се натрупаха и нещо не ми се върви, а ими писна от мизерници таксита Simple Smile
Та взех моята тактика беше, че първо си купих кола и я сложих в гаража. Претрепаха се да ме подиграват, че съм нямала книжка, а съм си купила кола, но аз правих следното - докато кормувах на курса, с една приятелка излизахме извън града, на пусти участъци, около нашия град има много такива и тренирах на моята си кола- тръгване, спиране, правехме с камъни паркоместа Simple Smile и паркирах.
Карах курса на дизел, а моята е на бензин. Да не ви казвам колко пъти я гасих  Tired Дизелът е и тромав, а бензинът пъргав, не даваше педала да докосна. Та взех книжка без проблем, карах много добре според мен, може би известна част дължах и на нашите тренировки, и всичко стана от първия път. Когато книжката ми беше готова, помолих приятелка да отидем до КАТ да си я взема и на връщане карах аз. Като слязох от колата треперих като лист..
Моята тактика беше, че оттогава минаха 2 години и не съм слязла от колата. И карах първите пъти абсолютно сама, умирах от страх, но карах бавно, внимавах, свиркаха ми, аз ги мамчех и си правех каквото си знам. Още ми подсвиркват, щото аз не вдигам повече от 50 в града и 100-110 на магистрала. Който иска, нека ме изпреварва, прескача и каквото намери за добре.
Още един съвет от мен - местата, които са натоварени, не бива да се избягват. В нашия град има няколко кръстовища и кръгови и наистина е инфарктно преминаването. Умишлено минавах от там, дори да не ми е на път, за да ги свикна и преодолея. Днес не ми мигва окото, желязна съм.
Малко дълго стана, но дано да съм била полезна.
П.П. Пропуснах да спомена, че мъжът ми не шофира и когато се вози не ми се меси, освен да играе ролята на дясното огледало Laughing А и от него са комплиментите, че когато го возя аз е най-спокоен, нищо че съм сравнително нов шофьор, отколкото негови приятели с многогодишен шофьорски стаж.

# 42
  • Мнения: 382
Аз имам книжка от 14 години, но шофирам от 4 месеца в града. Преди това съм карала по малко извънградско и то на прави участъци. Преди да седна обаче на градско, изкарах опреснителен курс при един инструктор, който намерих съвсем случайно (търсех кола автоматик, защото моята е такава, а все нямаше места или не искаха да ми вземат парите, защото съм била много далече от школата им). Попаднах на правилния човек - спокоен, обясняваше ми по n пъти, когато се налага и който ми даде увереност, че мога да карам. С него направихме каквото е нужно + минахме по маршрутите, по които ще минавам (до работата, местата на които водя децата...). Качих се след това сама, казах си "Мечка страх - мене не." Краката ми трепереха, сърцето ми се беше свило, но го направих. Първо само до работа и обратно, вече и в центъра. В началото и аз карах доста бавно, на когото не му харесва - да ме изпреварва. Вече съм по-спокойна и дори шофирането ми доставя удоволствие. Даже и паркирам. Е, пооправих външния вид на колата, докато се науча, лепих броня и закрепвах кора, но без това не може.

# 43
  • Мнения: 0
Знам, че тръпката от шофирането е голяма. Някак си усещаш, че ти контролираш живота си и че владееш положението. Но повярвайте ми, трябва да внимаваме, защото един ден се оказва, че не ние владеем положението, а стреса ни е завладял напълно. Дотолкова, че не можем да живеем без него. Моят съвет е. Не карайте много колата си особено в града. Ходете повече пеша, когато имате времето и възможността. Избягвайте градският транспорт. Карайте колата си само, когато пътувате в провинцията и ще откриете истинското удоволствие от шофирането. Поздрави!

# 44
  • Мнения: 6 365
Аз бях най-нервния, разсеян и тъп шофьор.

Сега е доста по-добре.

Но шофирам малко, не излизам в лошо време, изобщо-консервативно,
не нахакано.

Общи условия

Активация на акаунт