Четец или таблет

  • 7 957
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте.
Нова съм във форума и се извинявам ако не питам на правилното място, но ми трябва спешна помощ.
Племеницата ми има рожден ден другата седмица и искаме да й подарим електронен четец за книги.  Една част от подаряващите /общо сме 6 души/ мислят, че е по-добре да й вземем таблет, защото може да чете и на него, а и ще й върши и друга работа. Аз обаче си мисля, че много ще уморява очите това четене на светещия дисплей, а тя и без това е с лещи и има проблеми с очите.
Четох вчера темата /не цялата/ за електронни четци и оставам с впечатление, че съм права, но все пак ми се искаше да ви питам за мнение.

Става дума за 12 годишно момиче. Много обича да чете. Има си смартфоун, който донякъде обезмисля нуждата и от таблет, според мен...

# 1
  • Мнения: 945
Щом обича да чете, купете четец Peace Не натоварва очите, все едно чете книга.
Аз не съм много наясно  какво прави таблета newsm78 Мини лаптоп ли е, или по-голям смартфон?

# 2
  • Мнения: 43
Ако е за четене вземете четец. Истинско престъпление е да й развалите очите, като чете с теблет! Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 28 571
И от мен глас за четец.

# 4
  • Мнения: 738
И от мен за четец - разликата е огромна, четенето с четец е съвсем различно.

# 5
  • Мнения: 2 532
И аз съм за четеца! Peace От както го имам, се чудя как съм четяла на светещ екран ooooh!

# 6
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Зависи за какво ще се използва и каква е другата техника, която притежава ... Щом има смарт, а има и компютър у дома - предполагам - значи няма да й трябва за браузване и в такъв случай е най-добре четец ... Но пък аз съм с 15 годишна у дома и откакто има добър телефон - не ползва нито таблета си, нито сяда на компютъра ..., но и НЕ желае да ползва никой от вече 3-те киндъла ... Ето сега получи 3 книги за Коледа, преди дни от приятелки още 2 ... Иска си хартиените книги и това е ... Та е хубаво и да познавате добре детето ... На моята, ако й се подари таблет или четец - няма да се зарадва толкова, но ако й се подари примерно ваучер за книги на същата стойност - ще е на 7-мото небе  Joy На мен ми е трудно вече да прибирам книгите ...

# 7
  • Мнения: 18 463
Чела съм на таблет, лаптоп, ноутбук и смартфон - винаги намалявам светлината на екрана и не ми изморява очите, но аз съм свикнала. Единственият, но много голям недостатък, е че батериите им падат за 2 часа макс. И после трябва зареждане, пък се омотаваш с кабели, пък те ръбят като си подпреш устройството и т.н.

# 8
  • Мнения: 8
Чeтец. ...другото е компромис. Ако някой казва, че не му се уморяват очите, ако "кисне" с часове на лаптоп/РС... лъже. Разликата между екраните е огромна.

# 9
  • Мнения: 341
Екранът на четеца също свети  Peace
Аз бих взела таблет, защото може да върши други неща на него, освен четене. Моя таблет го купих за преносимо компютърче, но сега вече го ползвам само за четене.
Малко офф-
Скрит текст:
НЕ, не ми се изморяват очите, въпреки че нося очила от 20 години. Светещият екран няма да развали очите, проблемът биха били малките букви, ако не могат да се коригират - от взирането се получава болка в очните мускули и слепоочието. Но този проблем съм го решила на моя таблет - шрифтът е на макс, на 10-инчов дисплей с пейзажна ориентация имам 15 реда. Т.е. буквите са ми до 2 пъти по-големи от на което и да е хартиено издание.
Ако държиш на четеца, гледай да е с електронно мастило.
Ако момичето има смартфон, не й взимай нито едното, няма смисъл, няма да го ползва.  Peace

# 10
  • Мнения: 18 463
Айде сега - всеки, на който не му се натоварват очите, докато чете от лаптоп, лъже. Доста книги съм изчела от лаптоп и не съм си усещала очите по-изморени, отколкокото ако прекарам същото време дори с хартиена книга. Говоря за моите очи и за ничии други.

Чета предимно вечер с включена подсветка и предполагам за очите е все тая. За мен единственото удобство в сравнение с таблет е животът на батерията. И лятото на плажа също е много по-приятно да се чете от четец, защото не се отразява слънцето в екрана.

# 11
  • Мнения: 341
Изглежда не разбирате. Таблетът не е лаптоп. Технологията на дисплея му е по-щадяща за очите от тази на лаптоп или десктоп монитор. Чела съм книги на лаптопа си директно от Читанка - да, заболяват ме очите. Когато чета книги на таблета, не ме заболяват, а това го правя вече година и половина.

П.П. wild poppy , извинявай, на първо четене разбрах, че и ти се караш на препоръчващите таблета, а то не е точно така bouquet
Колкото до екрана - ако е матов, не се отразява толкова лошо. Моят лаптоп обаче е с огледален дисплей и като блесне слънцето в стаята, едва виждам какво има на екрана.

# 12
  • Мнения: 945
Ако държиш на четеца, гледай да е с електронно мастило.

Че те не са ли всичките четци с ел. мастило newsm78

# 13
  • Мнения: 341
Честно казано, аз разбрах късно за това е-мастило , доста след като научих, че има такова животно като е-книга. Разрових се и общото звучене на информацията беше, че някои от новите четци го имат, а старите - със сигурност не, и било по-добре да купим скъп четец. За мен това значи, че някой си оправдава цената на устройството. Не мога да разбера какво е това ноу-хау, че при милиони продажби годишно накрая четец и таблет да са на една цена, а едното да е за книги, другото - за компютър. Затова и дадох съвет за таблет, но само ако момичето няма смартфон. Брат ми например си купи преди 3 месеца смартфон Самсунг и аз увиснах с идеята ми коледния му подарък - мислех да е таблет.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт