Прием за детски ясли гp. Варна - 2014 г.

  • 45 857
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 77
здравейте мамита, малко ви по изтървах покрай празниците... така сега се пререгистрирахме и сега чакаме така ли ? сайта им не работи - дочух , че чак февруари ще го пуснат.... някой случайно да знае за яслите в Трошево -Иглика и още 2 мисля има до кой номер са стигнали ? ние сме почти 85** ... без няколко номера... когато ходих да подавам това заявление ми казаха след март, но и декември е след март... някой да е следял нещо??? и друго искам да питам щефа ми иска да ме махне от работа когато се върна -имам ли някаква защита или не ? знам , че темата не е за тук , но ако някой може нещо да каже ще съм му благодарна...

# 61
  • Варна
  • Мнения: 2 036
savina1096, това намерих по твоя въпрос:
"Съгласно чл. 333, ал. 1, т. 1 КТ, в случаите по чл. 328, ал. 1, т. 2 - при закриване на част от предприятието или съкращаване на щата, т. 3 - при намаляване на обема на работата, т. 5 - при липса на качества на работника или служителя за ефективно изпълнение на работата и т. 11 - при промяна на изискванията за изпълнение на длъжността, ако работникът или служителят не отговаря на тях и чл. 330, ал. 2, т. 6 - при дисциплинарно уволнение, работодателят може да уволни работничка или служителка, която е майка на дете до 3-годишна възраст само с предварително разрешение на инспекцията по труда за всеки отделен случай. Закрилата по чл. 333, ал. 1, т. 1 КТ се прилага независимо от това, дали майката на дете до 3-годишна възраст ползва отпуска за отглеждането му или работи."
Може да питаш и в тази тема

# 62
  • Мнения: 77
много благодаря... а за яслите и номерата ще чакам вашите отговори... лек ден на всички...

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Последно класиране:
ИГЛИКА: последен номер: 8176
Чуден свят: последен номер: 8139
Русалка: последен номер: 8165

# 64
  • Мнения: 77
скоро май няма да стане... ние сме 8584

# 65
  • Мнения: 5
Имам въпрос,ако някой знае нека ми отговора . БЛАГОДАРЯ
Ако се запишем в ясла,може ли да кандидатстваме и в ОДЗ

# 66
  • Мнения: 77
да можете... за ясла подавате сега , а за одз април...

# 67
  • Мнения: 252
Здравейте!
С интерес ще следя темата, защото и на моето момче му предстои да се изправи пред първото по-сериозно предизвикателство в живота-яслата Simple Smile
Имам един въпрос: Първоначално подадох заявление(през септември 2012) в детска ясла номер 4 и я посочих като първо желание. Не съм представяла никакви други документи там, освен май копие от акта за раждане.
Сега обаче реших да поставя на първо място в желанията си ясла номер 7 и отидох там да подам заявление за пререгистрация, т.к. не съм обвързана документално с другата ясла.
Приеха ми заявлението, но ме гложди мисълта да не би да трябваше да отида в първата ясла и да не стане така, че да ми изгори "малкия" номер?!
Ако има някой с подобен на моя казус, моля ви да споделите опит!  А други майки с деца от Цветния, кандидатстващи за ясла Роза?

# 68
  • Мнения: 781
 Addict , ти нали само си се пререгистрирала, не си си взела нов номер ?
Няма значение в коя ясла ще подадеш документите, така че това не е проблем .
Моя син беше в ясла Роза  Peace

# 69
  • Мнения: 96
Здравейте!
С интерес ще следя темата, защото и на моето момче му предстои да се изправи пред първото по-сериозно предизвикателство в живота-яслата Simple Smile
Имам един въпрос: Първоначално подадох заявление(през септември 2012) в детска ясла номер 4 и я посочих като първо желание. Не съм представяла никакви други документи там, освен май копие от акта за раждане.
Сега обаче реших да поставя на първо място в желанията си ясла номер 7 и отидох там да подам заявление за пререгистрация, т.к. не съм обвързана документално с другата ясла.
Приеха ми заявлението, но ме гложди мисълта да не би да трябваше да отида в първата ясла и да не стане така, че да ми изгори "малкия" номер?!
Ако има някой с подобен на моя казус, моля ви да споделите опит!  А други майки с деца от Цветния, кандидатстващи за ясла Роза?

Малко не разбрах точно. Подала си заявление през 2012 в 4 Приказен свят, а сега си подала заявление за пререгистрация в 7 Роза. Така ли? Според мен нещо не е както трябва. В правилата за пререгистрация е написано, че ако имаш регистрирано заявление (а ти пишеш, че имаш) с приложени документи (не помниш точно, май само Акт за раждане) трябва да се отиде в същата ясла, т.е. в 4. На твое място бих отишла този път в ясла 4 и бих обяснила и разпитала. Пишеш, че не си обвързана с документи, но реално имаш заявление, т.е. не попадаш в групата - 2. Тези, които са имали входящ номер, но нямат регистрирано заявление. Най-добре попитай отново ако трябва и на двете места за да не си загубиш номера. Аз също кандидатствам за Роза, но ми е 3то желание. Предпочитам 4, но в крайна сметка ..

Последна редакция: чт, 16 яну 2014, 12:23 от Bad Diddy

# 70
  • Мнения: 5
Благодаря

# 71
  • Мнения: 96
Addict , ти нали само си се пререгистрирала, не си си взела нов номер ?
Няма значение в коя ясла ще подадеш документите, така че това не е проблем .
Моя син беше в ясла Роза  Peace
Би ли споделила впечатления от Роза? Аз чувам противоречиви, ту доволни, ту недоволни и за това ми е основното притеснение.

# 72
  • Мнения: 252
Да момичета, подадох в Роза заявление за пререгистрация. Под никакви документи визирам служебни бележки от работодателя и бележка за липса на задължения.
Все пак ще мина и през Детски свят, за да се уверя на място как стои въпроса.
Благодаря ви!

# 73
  • Мнения: 781
Addict , ти нали само си се пререгистрирала, не си си взела нов номер ?
Няма значение в коя ясла ще подадеш документите, така че това не е проблем .
Моя син беше в ясла Роза  Peace
Би ли споделила впечатления от Роза? Аз чувам противоречиви, ту доволни, ту недоволни и за това ми е основното притеснение.
Като цяло съм доволна. Детето рядко боледуваше, имаше някакъв контрол.
В началото имах забележки към подхода точно към моето дете. Говорих с лелките и всичко беше наред.
Единствено ме дразнеха с това, че искат рано да си вземеш детето. Е, аз не го вземах рано (не работя до 16- 16:30 ) и в повечето случаи след 17:15ч оставаше сам или с още 1-2 деца .

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Да момичета, подадох в Роза заявление за пререгистрация. Под никакви документи визирам служебни бележки от работодателя и бележка за липса на задължения.
Все пак ще мина и през Детски свят, за да се уверя на място как стои въпроса.
Благодаря ви!
Добре де, как ще ти изгори "малкият" номер? Какъв малък номер, след пререгистрация не остава ли същият входящ номер? Всъщност какво е това заявление за пререгистрация, същото, което е в сайта, нали? Щото там пише Заявление за регистрация, а не за пререгистрация. Какъв входящ номер му дават?

Общи условия

Активация на акаунт