Прием за детски ясли гp. Варна - 2014 г.

  • 45 865
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 96
Щом сте много повече майките с едно дете от нас с близнаци, значи заслужаваме това предимство. Яд ви е, ще се спукате.  hahaha  Нека ве е яд, заслужавате си го!  Joy
angrymom Добър избор на ник, отговаря ти напълно на същността, която показваш до момента.
Поздравявам те за напредъкът който имаш в постовете. От  #Cussing out си преминала на  Joy

Това е ирония, надявам се да схващаш  Mr. Green

Бъди сигурна, че дори и да имаш нещо умно за казване, никой няма да те послуша предвид тона, който държиш. Има една народна мъдрост, която казва, че никой не знае какво е на другия докато не влезе в неговите обувки, та не мисли, че само ти си с неудобни обувки .... и стига с това размахване на пръст, че почваш да дразниш вече!

# 691
  • Мнения: 1 656
Е рядко пиша, ама сега не се стърпях. Вие добре ли сте изобщо???  Каква е тая злоба? не разбирате ли , че онези от горе си граят с вас и търпението ви, а вие тука се нападате кой бил с близнаци и кой не.... не е тука мястото и не са тук виновните за  всичкото това, но затова и всичкото ни е такова, щото нета е залят с  обиди , пък реално нищо не се случва в тая смотана държава. Тука може и да се избиете докато някой си оправя хората.

# 692
  • Мнения: 4 651
Е рядко пиша, ама сега не се стърпях. Вие добре ли сте изобщо???  Каква е тая злоба? не разбирате ли , че онези от горе си граят с вас и търпението ви, а вие тука се нападате кой бил с близнаци и кой не.... не е тука мястото и не са тук виновните за  всичкото това, но затова и всичкото ни е такова, щото нета е залят с  обиди , пък реално нищо не се случва в тая смотана държава. Тука може и да се избиете докато някой си оправя хората.
  202uu

# 693
  • Мнения: 478
Не съм писала до сега, защото следя темата от скоро, тъй като ние се местим на 1ви във Варна и от скоро се интересувам от въпроса с яслите.
Просто не се сдържах след коментара за породените и близнаците. Аз близнаци нямам, но имам породени с година и три месеца разлика ама предимство няма да получа нито за едно от двете. И тъй като не съм си взела номерче за големия когато е бил на няколко месеца, по простата причина, че разбрах че ще се местим преди около месец и половина и моите деца няма никъде да ги приемат и аз ще си кукуригам с тях вкъщи.
Специално на angrymom да кажа, че синът ми на година и 9 месеца с нищо не помага за гледането на сестра си, а точно обратното немога да го оставя сам с нея в стаята защото един бог знае какво може да направи. Две породени деца имат коренно различни нужди и различни режими. Дали е по-трудно от гледането на близнаци не знам, но изказването ти е крайно неуместно и като не си гледала деца с малка разлика мисля, че не е удачно да коментираш на кого какво му е и кой заслужава да му вземат детето на ясла и кой не.
Лично нямам нищо против предимството на близнаците като цяло, но има къде къде по-добър начин да се направи класирането на близнаци. В Пловдив където за сега живеем близнаците участват с един входящ номер и когато приемат единия автоматично вземат и другия, но тук и в яслата се играе на томбола и на когото каквото число му се падне.

# 694
  • Мнения: 17
Здравейте,

Ние сме от многото НЕприети. Мислех,че съм подала достатъчно рано документи. На 11 месеца беше детето и  предполагах,че за една година все ще ни приемат ,но УВИ. Сега,като мина класирането и видях колко сме назад с входящия номер съвсем се отчаях ,че изобщо ще ни приемат докато навършим три или може би ако стане ще е 3-4 месеца преди това. Докато мине периода на адаптация и трябва да се отписваме - излишни драми за всички. Няма смисъл просто. Сигурна съм,че има много ,като нас ,които са в това положение. Колко е безумно не ми се коментира. Искам само да посъветвам всички ,който тепърва ще подават документи да го направят възможно най-рано. Съжалявам,че толкова сме се забавили с подаването ,но просто не знаех,че е толкова трагично.
Тъй като нямаме друг избор започваме да търсим вариант за частна ясла.

# 695
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Съжалявам за всички неприети дечица, минала съм по пътя и ви разбирам.
Най-неприятното е несигурността...
През 2012г , когато се роди детето ми ,подадох документи за ясла, с идеята да тръгне февруари 2014, но това ще се случи през юли, та тогава и аз, и директорката на яслата, в която не ни приеха, бяхме убедени,че няма пречка да се случи

Е, дойде 2014г и промениха наредбата, включиха точки, падна районирането и ...да речем, че извадих все пак късмет, че детето ми , макар и с 5 месеца закъснение, все пак ще тръгне на ясла ...

С тези процедури, всяка година да сменят разни точки и запетайки, човек не може или може, но трудно, да планира бъдещето си и това на детето ...

# 696
  • Мнения: 80
здравейте от  мен отново...този месец ми приключва престоя на трудовата борса,от което следва че оставам с една точка по-малко за класиранията в яслите.Въпросът ми е как мога без да съм започнала работа да се самоосигурявам.... за да си имам отново 5 точки?Самоосигурявам се като безработна или ...?Ще съм много благодарна някоя мама ,която е наясно с тези неща да ми помогне Hug

# 697
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Този месец ти приключва изплащането на обезщетение ли?
Няма ли я тази точка, когато си записан само на борсата като търсещ работа?

# 698
  • Мнения: 80
Не знам ,затова питам.... newsm78

# 699
  • Мнения: 4 651
В заявлението пише "с право на обезщетение".

# 700
  • Мнения: 80
..да...Значи въпросът е тогава как трябва да се самоосигурявам като безработна или като упражняваща свободна професия...Това с свободната професия е доста по-сложно....SadНай-добре да питам направо в сайта им ,а не да гадаем тук...после ще публикувам и отговорът им,за да съм в полза и на някой друг който е в моята ситуация! Laughing

# 701
  • Мнения: 4 651
Звънни да питаш в някоя ясла, има телефони на сайта.
Кажи, че ти изтича периода на обезщетение в БТ и започваш да се самоосигуряваш  и с какъв документ трябва да го докажеш при класиране. Според мен ще ти кажат, няма защо да крият.
В заглавието на предимството пише "и които се самоосигуряват", значи нищо нередно няма в това.

# 702
  • Мнения: 101
До майките,чиито деца са приети в ДЯ Детелина!Днес ходих да записвам детето в яслата,но нищо не  казаха за започването на децата,откога?Казаха ми да направя изследванията и да ги занеса,да нося сандали за детето.С ченгел им вадих думите,че даже накрая ми стана неудобно да питам...Не се държаха никак учтиво.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 25 345
То самоосигуряването не става ей така, трябва да има основание, да се регистрираш в НАП като самоосигуряващ - собственик /съдружник в дружество, упражняващ свободна професия, земеделски производител и т.н. Няма ли къде да те осигуряват на ТД?

# 704
  • Мнения: 80
Публикувана от: Месечинка виторога
Вмъкни Цитат
То самоосигуряването не става ей така, трябва да има основание, да се регистрираш в НАП като самоосигуряващ - собственик /съдружник в дружество, упражняващ свободна професия, земеделски производител и т.н. Няма ли къде да те осигуряват на ТД?
 
ясно е че не става ей така....засега няма...

Общи условия

Активация на акаунт