Женско име с хубаво значение

  • 38 921
  • 138
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 548
Вероника. Simple Smile

# 91
  • София
  • Мнения: 1 273
Честита Нова Година!  Hug
Преди години аз избрах за моето дете Радостина - родена, за да носи радост  Peace

# 92
  • UK
  • Мнения: 4 311
Нито едно не ми харесва кой знае колко от останалите три, гласувам за Катерина като най-приятно за мен.  Peace

# 93
  • Мнения: 4 696
И на мен Катерина ми харесва най-много, но според мен голям недостатък на това име е галеното - КАТЯ, което на мен никак не ми харесва!

# 94
  • UK
  • Мнения: 4 311
А Кати пък е много сладко. Simple Smile Зависи как ги научат хората да я наричат. Simple Smile

# 95
  • Мнения: 4 569
Гласувах за Евелина.

Аз съм отново за Евелина Heart Eyes. Звучи много мелодично, а значението му допълва цялостната му красота. Но иначе, ако овенчето се роди точно на Цветница или Великден, аз лично бих се спряла на Вероника. Peace
+1

# 96
  • Мнения: 5 259
На Катерините вече не им се казва Катя (на мен и Катя ми харесва много всъщност), сега им се казва Кати.
Също както с Александровците, за които много родители имат опасения, че ще им се казва Сашо и затова се отказват от името, но всъщност всички Александровци вече са Алекс. Много рядко някой по изключение приема за умалително Сашо, повечето родители скачат на бой, ако им нарекат така отрочето  Laughing
Така че и за Катя няма от какво да се притеснявате, най-вероятно ще бъде Кати.

# 97
  • Мнения: 8 922
Гласувах за Евелина по простата причина, че е много по-рядко от Катерина. А и значението му е по-хубаво. Но Катерина винаги ми е било сред най-любимите женски имена. Вероника нито като звучене, нито като значение, нито като цвете ме впечатлява.

# 98
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Вероника е латинизирана версия на гр. Беренике, идващо от гръцките феро (гл.) и нике (същ.) и означава носеща победа.  Св. Вероника носи убрус и избърсва лицето на Иисус. Според православния календар нейната памет се почита на 4. октомври http://www.pravoslavieto.com/1/calendar.htm

# 99
  • София
  • Мнения: 2 808
Евелина  Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 0
Вероника е и латинското наименование на едно много красиво цвете, което ние наричаме великденче. Проверих и какво означава по принцип, но обикнах повече символичното му значение.

# 101
  • Мнения: 794
Хайде и аз да подкрепя имената Моника и Мая! В анкетата гласувах за Мирела, но после видях че сте обсъждали моите любими имена.
Beruska, същите критерии имах когато ги избирах за моето бебе и същата ситуация с съпруг и местоживеене  Simple Smile

И ти ли си с чех в Австрия?  Party

Иначе по темата, аз гласувах за Катерина, звучи ми величествено, име на владетелка  Sunglasses
Евелина ми звучи като изкълчено от Ивелина /нещо като да не е Диана ами да е Деана .. но това си е мое мнение, разбира се  Peace /. С "Е" ми харесва Елина примерно Simple Smile

# 102
  • Мнения: 0
Всъщност правилното е Евелина, тъй като идва от Ева. Ивелина е побългареното. Grinning

# 103
  • Мнения: 6 833
Гласувах за Катерина. Харесва ми както самото име, така и значението, което не го знаех досега  Peace

# 104
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Катерина е прекрасно име. А галеното Катя-също. Що пък трябва да е  Кати?! Все да оригиналничим. И Алекс произнасяно  и за момче,  и за момиче, никак не ми допада. Като отрязано стои, недоизказано някак.

 Само да допълня, че това са мои лични усещания, не искам да натоваря някого.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт