Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 25

  • 41 384
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 270
След вчерашното посещение при личната ни лекарка се оказва, че дробчетата и на двете са чисти, но малката кащля цяла нощ - продължаваме с пулмикорта още 5 дни. Това, което ме втрещи беше реакцията на лекарката - колко хубаво е, че Рада е с ларингит - явно сингулара вършел работа и не е слязло в дробовете!
Относно сингулара - не забелязвам да има промяна в поведението и да е по-изнервена (пие го вече 3 месеца), но в началото се оплакваше от болки в коремчето.

# 76
  • Мнения: 2 494
megan@, взимахте ли секрет?
Не, защото беше с 40 градуса, а и живеем извън София и става по-бавно;  и докторката изписа направо да почваме лечение. Но наистина трябва да се направи, друг е въпроса , докато излезе какво да прави човек? А колко дни трябва да се пие АБ, нашия е за 7 дни, но ако е недостатъчно може гадинките пак да се размножат  Thinking

И нашата лекарка каза, че Сингулера действа  Crazy но пък направи 1 ларингит и 2 ангини , откакто го приема от ноември насам..... кое му е добрето  Tired
Днес е по-добре уж, температурата поне не е толкова висока, но покашля на няколко пъти, дано размине поне спазъм, че не ми се мисли....

# 77
  • Мнения: 4 076
megan@, взимахте ли секрет?
Не, защото беше с 40 градуса, а и живеем извън София и става по-бавно;  и докторката изписа направо да почваме лечение.


разбирам те. Ние живеем в Банкя, а лекарката ни е в Младост, няма да казвам какво търчане е за всяко нещо, но ние така си го направихме, бяхме си доволни от тази лекарка, когато се преместихме, и така и останахме. В Банкя няма нито една свестна лаборатория, за всяко изследване пък пътуваме до Люлин.
Пуснете му един секрет след АБ, за да се види има ли/останало ли е нещо.
Иначе АБ давам минимум 7 дни, в повечето случаи - 8-9.

# 78
  • Мнения: 2 494
Пуснете му един секрет след АБ, за да се види има ли/останало ли е нещо.
Иначе АБ давам минимум 7 дни, в повечето случаи - 8-9.
Мерси за идеята, не се бях сетила, че може и след края на лечението да направим изследване. Ще го заведем задължително на преглед като свърши АБ-дано няма друго дотогава де Whistling, т.е. вторник. Но колко се изчаква след края на АБ , за да се пусне секрет?

# 79
  • Мнения: 2 270
... Но колко се изчаква след края на АБ , за да се пусне секрет?
Не съм на ясно, но на Дара й пуснахме секрет веднага след 2-рия АБ, по настояване на личната лекарка, като същия ден започна 3-тия Rolling Eyes , когато чу това пулмолога ни каза, че това упражнение е било напълно излишно и нищо няма да излезе - така и стана!

Рада не спира да кашля, а единствено пулмикорт на 12 часа правим - достатъчно ли е?

# 80
  • Мнения: 4 076
... Но колко се изчаква след края на АБ , за да се пусне секрет?
Не съм на ясно, но на Дара й пуснахме секрет веднага след 2-рия АБ, по настояване на личната лекарка, като същия ден започна 3-тия Rolling Eyes , когато чу това пулмолога ни каза, че това упражнение е било напълно излишно и нищо няма да излезе - така и стана!

Рада не спира да кашля, а единствено пулмикорт на 12 часа правим - достатъчно ли е?

просветна ми, че и аз, с целия си акъл, пуснах гърлен секрет дори по време на АБ. Явно резултатът не е показателен, ще трябва да й пусна нов секрет....

# 81
  • София
  • Мнения: 1 079
Здравейте момичета, ЧНГ, дано всички сме здрави и спокойни, усмихнати!  Hug

Идвам от старата тема, така се зарадвах, че никой не пише и реших, че сте здрави Praynig а, то толкова болни дечица...
Мина месец откакто моето момченце не се е разболявало и много се радвам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes, че беше в серия от октомври ooooh! Все повече се убеждавам, че при него проблема е по-скоро гърлото, дали е възможно това?  newsm78
Започнах да давам осцилококциум, като профилактика за грип, вие правите ли нещо?
Предвид мъглите как се чувствате?

# 82
  • Мнения: 2 494
... Но колко се изчаква след края на АБ , за да се пусне секрет?
Не съм на ясно, но на Дара й пуснахме секрет веднага след 2-рия АБ, по настояване на личната лекарка, като същия ден започна 3-тия Rolling Eyes , когато чу това пулмолога ни каза, че това упражнение е било напълно излишно и нищо няма да излезе - така и стана!

Рада не спира да кашля, а единствено пулмикорт на 12 часа правим - достатъчно ли е?

просветна ми, че и аз, с целия си акъл, пуснах гърлен секрет дори по време на АБ. Явно резултатът не е показателен, ще трябва да й пусна нов секрет....


Гърлен секрет се изследва минимум 5 дни след приключване на антибиотик-това намерих из нета; но ще питам и педиатърката, като го заведем:) е намерих и мнения за 10дни, 20 дни  Wink

# 83
  • Мнения: 5 234
ЧНГ! Пожелавам ви здрави дечица през новата година!

Аз подадох успешно документите за винетка от първото ходене; миналата година ме връщаха 2 пъти, но сега бях добре подготвена с документацията.
Изискват се:

- заявление - декларация - може да се разпечата от тук.
- телк
- големия талон на колата
- гражданска отговорност
- удостоверение за раждане на детето
- удостоверение за граждански брак
- лк на бащата и майката /ако подава майката като мен/
Всичко с оригинали и копия.
На копията трябва да напишете "Вярно с оригинала", трите имена и подпис.
На копието от гражд. брак трябва да напишете и "Към момента няма промяна" и подпис.



Поздрави и всичко най-хубаво!    bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 1 173
Боже, нова тема имало....А аз мислех, че оздравяхме всички...  bouquet

# 85
  • Мнения: 1 351
Боже, нова тема имало....А аз мислех, че оздравяхме всички...  bouquet
Де , късмет де  Rolling Eyes

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 233
За секрет,аз знам 14 дни

# 87
  • Мнения: 4 076

Започнах да давам осцилококциум, като профилактика за грип, вие правите ли нещо?


аз давам Имунобор кидс (бета глюкан) вече повече от месец. Трябва да се дава 3 месеца. Не мога да преценя има ли ефект, ето сега голямата ми дъщеря кашля вече 3та седмица, но пък е без Т, само фарингит. Като се усъмня в някое кихане или подкашляне, започвам и Инфлуцид - 3х1. Той също може да се приема профилактично (3х1) в продължение на няколко месеца.

# 88
  • Мнения: 1 351

Започнах да давам осцилококциум, като профилактика за грип, вие правите ли нещо?


аз давам Имунобор кидс (бета глюкан) вече повече от месец. Трябва да се дава 3 месеца. Не мога да преценя има ли ефект, ето сега голямата ми дъщеря кашля вече 3та седмица, но пък е без Т, само фарингит. Като се усъмня в някое кихане или подкашляне, започвам и Инфлуцид - 3х1. Той също може да се приема профилактично (3х1) в продължение на няколко месеца.



От бета глюканите сякаш има полза , но не вълшебна . А за инфлуцита......никога не ни е помагал. Сега давам Кордицепс , но от едва месец - нямам мнение още .

# 89
  • Мнения: 2 494
Мисля и аз нещо да давам колебая се, то май мнението ми е по-скоро, че и да даваш и да не даваш все тая  Whistling Иначе четох добри отзиви за Имуникинд; Имунобор; Биозин; био сок от черен бъз -  ако реша вообще да му давам нещо се чудя кое да бъде?!?!Есента му дадох 1 шише Киндервитал, изкара 2 месеца добре, но пък си беше септември октомври....; дали пък да не взема пак от него  Rolling Eyes

А чували ли сте за измиване на очите със сребърна вода сутрин и вечер при ходене на детска градина, знам, че звучи малко странно, ама то човек се чуди какво ли не (и понякога наистина изперква  Laughing)

За гърления секрет  моя близка, която е микробиолог каза, че дори да приемаш АБ, ако гадините не са се изчистили ще излязат на изследването  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт