Легло с повдигащ механизъм

  • 6 034
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 751
Здравейте,

някой има ли двойно легло с повдигащ механизъм за съхранение?
Леглата с шкафове отдолу, не са решение за нашата спалня.

Доволни? Недоволни?

# 1
  • Мнения: 341
Да, ние сме с такова на Стефани Стил. Много е удобно, при все, че нашето е от най-малките двойни - 140 см ширина. Тъпчем и пак няма натъпкване. Особено ако имаш неща, които ползваш сезонно или периодично и не ти трябват за дълго време (зимни дрехи, якета, завивки, възглавници), това е перфектно решение.
Най-забавното е, че го поръчахме да има 4 плътни страници и изобщо не обърнахме внимание, че си върви с механизма - беше приятна изненада Simple Smile

П.П. Извинявай, не обърнах внимание, че става дума за Икеа  Embarassed Embarassed Embarassed Но съм с 2 ръце ЗА, вече някой друг да препоръчва точното леглото, защото на мен са ми доста скъпи точно тези икейски мебели  Embarassed Embarassed Embarassed

Последна редакция: нд, 29 дек 2013, 13:52 от бонбонбон

# 2
  • Мнения: 6 323
И ние сме с подобно легло - с дълбока основа. Повдига се от тясната страна. Не е от ИКЕА, защото е купувано преди около 10 години. Ако въпросът е по отношение на функционалността на подобно легло - то определено съм страшно доволна.
Апартаментът ни е изключително малък (60 квадрата) и мястото за съхранение на дрехи и вещи за семейство с три хлапета ми е много ограничено. Разстоянието между леглото ни и гардероба е не повече от 50 см. и затова гардеробът е с плъзгащи се врати, а леглото трябваше да е с повдигаща се база и то от към тясната страна, защото за отваряне на чекмеджета място няма.
Под леглото се събира страшно много багаж - всички сезонни неща - зимни/летни дрехи, неща за морето, възглавници, одеяла и т.н. Вместимостта му е огромна. Механизмите му са с газ - лесно сама мога да го повдигна и се застопорява в отворено положение, т.е. не е необходимо някой да го придържа.

# 3
  • Мнения: 3 751
Ние имаме легло с повдигащ механизъм, в къщата за почивка. Доволни сме, но го взехме доста набързо.
Ползва се рядко и е натъпкано добре. Не е икейско, дори не знам на коя фирма е.
Пристигнахме лятото за почивка, до вечерта трябваше да имаме легло и понеже къщата е супер малка, взехме първото попаднало ни легло, което можеше да бъде доставено на момента.

Леглото с което сме в момента е от френския тип: дебела табла отзад, високи матраци, без никаква дървения в която да се удряш. Много ,удобно вече 10-та година. Но заема огромно място, което си стои неоползотворено.
Обаче сменихме жилищите, аз смених концепцията и не желая в спалнята гардероб (имаме дрешник за дрехи и други неща).  Просто стаята "сякаш диша" когато няма гардероб до тавана.

Икеа....защото засега всичко, което е взето ми върши работа. За много от нещата са помислили и не пестят от механизми.

Но се радвам на всички мнения за други фирми и други легла с подобен механизъм.

Може би темата, трябва да е за Нашият дом, а не за ИКЕА.
 

# 4
  • на североизток
  • Мнения: 460
От една седмица сме горди собственици на легло Малм с повдигащ механизъм от ИКЕА. Сами си го сглобихме за няколко часа и държа да подчертая, че всичко е много добре обмислено до последния детайл. Толкова много крепежни елементи и толкова здрава сглобка едва ли ще се срещне при някой бг производител, било то голяма фирма или частен изпълнител. И не е маловажно да кажа, че имаме опит и с други мебели от Икеа, които не са чак толкова добре обмислени.
С две думи препоръчвам горещо, защото е здраво, красиво, функционално Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 795
и ние сме си харесали Малм легълцето!
Изглежда стабилно, вече 5 пъти го гледахме в магазина, но ще трябва да ни почака още малко...

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Преди време си бяхме взели такова, но механизма се счупи и мъжа ми реши направо да сменим цялата спалня и сега е с чекмеджета.На мен обаче повече ми харесва  варината с повдигащ механизъм.

# 7
  • Мнения: 46 516
От една седмица сме горди собственици на легло Малм с повдигащ механизъм от ИКЕА. Сами си го сглобихме за няколко часа и държа да подчертая, че всичко е много добре обмислено до последния детайл...

Скоро видях такова в наши познати. Симпатично и наистина изпипано (но при тях всички неща се сглобяват много лесно Peace).

Иначе и ние имаме неикейско, понеже е по-старо. Много е практично, но механизмите са доста по-зле.

Общи условия

Активация на акаунт