Ваксина против менингит!

  • 2 635
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 667
Не виждам нищо лошо в съветването с ХЕИ - освен, че там също я продават, консултират и дават напътствия. И щом като в името на абревиатурата съшествува "епидемиологичен", значи имат нещо общо с ваксини  и болести, условно водещи до епидемии.
Дори "епидемиологичен" ВЕЧЕ нямат в името си. ХЕИ от доста отдавна е преименувана на РИОКОЗ - Регионални инспекции за опазване и контрол на общественото здраве.
Относно схемата за ваксиниране с ActHIB може би няма какво да обсъждаме. Има един спорен момент във възрастта от 12 до 14 месеца. Може би опираме до личния избор на родителя и до неговата отговорност.
Във връзка с въпроса на авторката на темата и актуалната възраст на детето й: ActHib може да се започне и между 7м и 11м, тогава дозите са 3. Ако първата доза се постави между 12м и 14м. Бустер ->> след 8 седмици. Една доза се поставя ако детето е на възраст от 15 м до 5 г. Ето и пълните правила за Hib.
Цитат
All Hib vaccines:
• If #1 was given at 12–14m, give booster in 8wks.
• Give only 1 dose to unvaccinated children from
the ages of 15m up to 5yrs.

HibTITER and ActHib:
#2 and #3 may be given 4 wks after previous dose.
• If #1 was given at 7–11m, only 3 doses are needed;
#2 is given 4–8wks after #1, then boost at 12–15m
(and must be at least 8wks after dose #2).
PedvaxHIB and Comvax:
#2 may be given 4wks after dose #1.
Adapted from the recommendations of the Advisory Committee on
Immunization Practices (ACIP) by the Immunization Action Coalition, November 2005

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 526
Ние сложихме на дъщеря ми противоменингитна ваксина, когато беше на 1 година и 10 месеца заедно с ДТК - само 1 прием. Доволна съм, нямаше никакви странични ефекти. След като в останалия свят тази ваксина е задължителна и се прави от години, незнам защо майките се притесняват от нея.

# 17
  • Мнения: 574
И азсложих ваксина.Когато съм била на 9 м съм се разболяла от менингит и не искам да преживея ,това което е преживяла майка ми. В България на Министерствата не им се дават още пари ,а се чудят как да си копнат от тях. Твърдо съм ЗА ваксините. Спазих схемата, по която се слага и на второто ми детенце,да е живо и здраво също ще сложа.
Схемите трябва да се спазват,защото иначе няма ефект. Или пълна схема за възрастта или нищо.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Добре, а не е ли истина, че причинителите на менингит са различни, а ваксината покрива само един?!
Лично аз няма да слагам такава ваксина на детето си.
В момента съществуват ваксини покриващи:
*Менингококов менингит тип С и 4 други типа (полизахаридна ваксина).
*Акт-Хиб менингит
*Пневмококов менингит
И трите ваксини са с изключителна стойност.
Отворете си очите!
Вижте как се работи по света, колко много е постигнато и децата ни не умират от Хемофилус менингит или пневмококов сепсис както преди.
Мислете отворено!
А  това означава, че трябва да се сложат и трите, за да се покрият всички причинители или се лъжа?

# 19
  • Мнения: 8 585
@dimana78

Да, но не на една визита, разбира се, а по схема и методично. Броят дози е в зависимост от това кога започвате с първата доза.

# 20
  • Мнения: 5 370
Аз да попитам лаишки-нямам време да чета закованата темичка.
Сега, след годинка-тоест, след няколко месеца-ще му бият противоменингитна , но това не е АКТ-ХИБ. И после....на годинка и 2 месеца-комбинираната ваксина?Тоест, какво следваше тогава?? newsm78
Нещо се обърках......... Crazy Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт