За изправянето на коса...

  • 14 427
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Да отдавна съм чувала за трайното изправяне.Използват се химикали както и при студеното къдрене.Аз съм с чупливо-къдрава коса и този проблем ми е много близък.Съветвала съм се с различни фризьрки по различно време и двете бяха единодушни,че ще си унищожа косата.Едва ли не е по-зле от студеното къдрене. Е в крайна сметка Дядо Коледа ми донесе сешоар на Ровента за изправяне.

Али я разкажи за този сешоар, че отдавна съм му хвърлила око newsm78
Моята коса си е права принципно, но от сешоара ще стои ли като през преса?

# 16
  • Мнения: 4 473
трайното изправяне е много изтущително за косата. моят фризьор ми каза обаче че имало някакъв гел за изправяне на коса. трае докато косата бъде измита. мисля че не е толкова вреден за косата. не сам го пробвала но фриз. ме увери че има добър ефект.

Я дай малко повече инфо за този гел, моля! Praynig

# 17
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И аз си мисля, че няма смисъл от трайно изправяне, особено пък като поизрастне малко косата отгоре и ще е чудна картинка.Аз засега си ходя на фризьор като ми омръзне да се гледам къдрава.

# 18
[Я дай малко повече инфо за този гел, моля! Praynig
[/quote]
ами като посетя фризьора си следващия път ще го разпитам повечко и ще кажа

# 19
  • Мнения: 2 575
Да отдавна съм чувала за трайното изправяне.Използват се химикали както и при студеното къдрене.Аз съм с чупливо-къдрава коса и този проблем ми е много близък.Съветвала съм се с различни фризьрки по различно време и двете бяха единодушни,че ще си унищожа косата.Едва ли не е по-зле от студеното къдрене. Е в крайна сметка Дядо Коледа ми донесе сешоар на Ровента за изправяне.

Али я разкажи за този сешоар, че отдавна съм му хвърлила око newsm78
Моята коса си е права принципно, но от сешоара ще стои ли като през преса?

А така - имало и други мами с въпросната Rowenta като мен.
Аз лично си го купих, опитах 2 пъти и се отказах - първо въздухът му е адски хладен ( абсурдно е да се изсушиш с него през зимата) и второ - ефекта за мен е нулев  - 100 пъти по-лесно ми е със старата кръгла четка:( #2gunfire
Само аз ли имам проблем с това нещо? newsm78

# 20
  • Мнения: 126
Баш като къдренето е. С въпросният препарат може също да се къдри ако се сложат ролки. Цената за дълга коса е 40 лева, ефект има обаче ако самата коса е чуплива а не къдрава такава, която като расте се къдри в корена, че изглежда малко комично. Издържа около 3 месеца и после пак започва да се чупи.
Къде цената на тази процедура е 40лв. и то за дълга коса Rolling Eyes

# 21
а някой знае ли все пак къде в София се прави такава процедура?
ако може не с къдрин все пак:)

# 22
  • Мнения: 78

Аз също се интересувам къде в София и колко струва. Според мен би си заслужавало ако издържа 3 мес. smile3521

# 23
  • Мнения: 764
Да отдавна съм чувала за трайното изправяне.Използват се химикали както и при студеното къдрене.Аз съм с чупливо-къдрава коса и този проблем ми е много близък.Съветвала съм се с различни фризьрки по различно време и двете бяха единодушни,че ще си унищожа косата.Едва ли не е по-зле от студеното къдрене. Е в крайна сметка Дядо Коледа ми донесе сешоар на Ровента за изправяне.

Али я разкажи за този сешоар, че отдавна съм му хвърлила око newsm78
Моята коса си е права принципно, но от сешоара ще стои ли като през преса?

А така - имало и други мами с въпросната Rowenta като мен.
Аз лично си го купих, опитах 2 пъти и се отказах - първо въздухът му е адски хладен ( абсурдно е да се изсушиш с него през зимата) и второ - ефекта за мен е нулев  - 100 пъти по-лесно ми е със старата кръгла четка:( #2gunfire
Само аз ли имам проблем с това нещо? newsm78
И аз се бях засилила за тази Ровента,но като я поогледах прецених,че едва ли би изправяла косата добре,особено ако е гъста и дълга.Би ми било интересно да прочета и други мнения! newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 3 840
И аз хич не съм доволна от сешоара за изправяне на Ровента, да не говорим, че приставката за изправяне се развали много бързо и сега ми върши работа само колкото да си изсуша косата, но за изправяне и дума не може да става - трябва си преса.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз си го купих, но наистина не е кой знае какво.
След него си купих сешоар 2000 вата и сега така изправям.

# 26
  • Мнения: 1 800
Трайното изправяне не е по-вредно от студено къдрене. Не се използва къдрин. Аз съм работила само с CHI (в САЩ) и е страхотен, цяла линия си е, която има и пордукти за подхранване и поддържане. Косата няма нужда от изправяне с преса след това, ако е изправена достатъчно. Не се разваля след 3 месеца, само  косата до корените започва да личи че  е къдрава, тогава може да се направи нова процедура само на новата коса, не е нужно да се повтаря на вече изправената. Ако е направена правилно косата не се изтощава и не става суха. За съжаление не мога да ви кажа за вид който използват в Бг, защото там не съм работила като фризьорка. Знам че Paul Mitchell имат също, него го използвах в училището и имаше също хубав резултат.Наистина зависи колко е добър фризьора с използването на тези препарати. Очудвам се че е толкова евтино , където работя е $150 на час, някои коси не поддават бързо и се чарджи на час.
Може ли някой да ми даде линк на този сешуар Ровента, никога не съм чувала че има такъв за изправяне newsm78, та искам да се просветя малко. Мерси!

# 27
# 28
 :stop:zna4i az ne sum probvala da vi kaja 4esni no si go mislq za6toto ve4e mmi e pisnalo da sum s kudreva kosa a s vruzka 4e kogato q izpravi6 tq 6te p4ne da raste i nqma stane ni6to naprotiv kosata se mie s specialno masla za izpravqne  i sum 4uvala i ne samo a i poznavam frizorka v varna koqto izpravq za 1 god za 106 i 99 taka 4e ae kat probvam 6te vi  kaja Grinning Laughing Hug Hug Joy

# 29
  • Мнения: 165
Е , аз пък си взех от Телестар онази прочута маша която изправя ,къдри и едва ли не кафе ти прави Sad Е,нищо не прави! така заплита косата....мъчих се няколко дни с нея и продължих с добрата ,стара преса....
иначе  и моята фризьорка направо ми отказва да ме изправи трайно-казва, че това е една от най-съсипващите косата процедури...

Общи условия

Активация на акаунт