Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 134

  • 98 633
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
Здравейте. От доста време само чета и се опитвам на първо време да вляза в час с основните неща и тогава да питам за подробности. По рецепта тук успях да направя фондан, доста успешно според мен. Но.... без хубави резци и консумативи нищо не става. Та искам да помоля за съвет в тази насока. Харесала съм това
http://www.aliexpress.com/item/68pcs-21-sets-Cake-Decorating-Plu … nt/863618581.html

Според Вас като за начало добре ли е?
Кажете нещо основно,  без което наистина не може.
Друг важен за мен въпрос са оцветителите - коя марка ползвате, има ли някакви комплекти, които излизат изгодно? Обикновено когато са в комплект е по-добре. Разгледах в хитрини и къде ли още не, но повечето неща ги няма в наличност - боички, тайлоза...
Ако има някоя от Вас от Велико Търново или региона може ли да ме ориентира от къде мога да си купя консумативи? Иска ми се да виждам нещата май.

Самите торти като блатове и кремове смея да твърдя, че ще се справя да ги правя. Тези неща ми се отдават някак. Надявам се и с декорацията да ми се получи.
Извинявам се, че задавам толкова въпроси накуп. Ще продължа да чета и предишните теми

# 16
  • Мнения: 22
За много години, мили момичета! Heart Eyes Бъдете здрави, усмихнати и все така с много идеи за прекрасни торти!!!
Преси-вт, комплектът, който показваш, е много хубав. Наистина съдържа най-често употребяваните резци и инструменти.  Питаш за нещо основно, без което не може... За мен това са клечките за зъби! Simple Smile Използвам ги за крепежни елементи, за подпиране на съхнещи детайли, за дооформяне на дребни нещица, за ...още за сто неща  Laughing За комплекти бои не мога да ти кажа мнение, не съм купувала на комплект, но от марките гелови предпочитам на Америкалър/ защото вече няма на Бейкъри крафтс- те много ми харесваха/, от прахообразните- предпочитам на Рейнбоу дъст. Течните ми бои/рядко използвам такива по принцип/ са от българските на Ремко.Но това си е мое лично мнение. Много от момичетата имат други предпочитания. Когато започнеш активно да използваш бои ще откриеш твоите  Grinning
Що се отнася до тортите, които видях тук, особено ме грабнаха шоколадовите изпълнения на Хулиганка. Като виден шокохолик не можех да ги пропусна! Laughing Много ми харесаха и прекрасните коледни звезди върху тортата на Мегало. Не се разбирам аз с цветята на тел и всеки, който го може ми е фаворит!  Искам да поздравя и Галя К. Ако това е първата ти облечена торта, не ми се мисли какво ни чака занапред! Браво, момиче- равна, чиста, с чудесни ръбове торта. Целулитът, който се забелязва,   е бил неизбежен при всичко това , което  си правила по нея в неравната борба Grinning Сигурна съм, че при следващата ти облечена торта няма да има и следа от него! Няма как да се връщам по-назад, но ще отбележа една сладурска клетка и бързото пиано на Вилана!  И аз си мислех, че лъскавината е търсен ефект. Много добре се е получило!
При мен декември месец се оказа изключително натоварен. Пропаднаха два тортени проекта поради липса на време. За имения ден на баща ми/ на 01.01./, обаче, направих и невъзможното , но имаше торта Laughing Отдавна ми се правеха катерици, много обичам тия животинки! Понеже и сняг нямаше по празниците- аз ги пуснах да се замерят със снежни топки! Laughing Тортата е с два вида крем- ваниловосметанов с праскови и шоколадов . Блатовете са само ванилови. Разрез няма, защото нямаше кой да се сети да снима Mr. Green


Повече снимки има тук   http://www.flickr.com/photos/79235175@N03/with/10722769794/
Приятен ден на всички! Hug

# 17
  • Мнения: 148
Преси,като за начало този комплект е супер.Вземи си го ще ти е от полза/и аз почнах със такъв но доста по беден/.За боите ,всеки си има предпочитания.Комплект е трудно защото всеки си има цвят от някоя марка която му върши работа.Аз нямам два цвята от една боя еднакви,всичко е различно във зависимост коя марка за даден цвят ми е харесала такава си купувам.
За основни неща се оглеждай около теб,всички подръчни неща у дома могат да ти свършат работа.Но внимавай,това е голяма краста започнеш ли веднъж спирка няма.Къщата ми е пълна със всякакви джаджи които седят даже не разпечатени.

# 18
  • Мнения: 0
Елч намерих едно клипче, може нещо да ти хареса от там. Към 4-тата минута почва да декорира. http://www.youtube.com/watch?v=-pb5l7mKXAM . А рук я има техниката с черпака http://www.youtube.com/watch?v=O_RBjdL2H5g

МаринаД благодаря ти за хубавите думи, много мило ми стана от коментарите на всички, много сте мили  Heart Eyes Много ми хареса тортата с катеричките, дървото е толкова реалистично.

А по въпроса за фондана, искам да ви кажа, че от 10-те приятели нито един не си го обели, всичко се изяде  Heart Eyes поради което съм много щастлива  Heart Eyes

ditsan: "Но внимавай,това е голяма краста започнеш ли веднъж спирка няма.Къщата ми е пълна със всякакви джаджи които седят даже не разпечатени." Ooo да, определено!!

# 19
  • Мнения: 46
Mishoka , гумата  супер. А за формата на болида  #Crazy Как я направи?

radystin4ety, аз също махам фондана. Дори по няколко пъти повтарям на хората да не ядат покритието и фигурите (роднини и приятели, защото аз правя торти само за нас си Simple Smile ) но баща ми упорито си ги хапва  eat Съгласна съм с Елч за меденките - толкова си ги обичам на вкус, че не бих ги.. "похабила" с фондан  smile3508

Елч, пробвай с единия край на точилката (то зависи, каква ти е точилката де, но ако е от стандартните ще стане)  Peace

huliganka
, винаги съм се чудела дали тирамисуто ще "издържи" покритието - ето че при теб изглежда страхотно!

presi_vt, ако бях видяла този комплект преди няколко месеца щях да спестя много нерви и пари  Joy Хич не се чуди - много добро попадение. Има почти всичко необходимо (аз нямам половината от нещата  ooooh! ). И цената си заслужава. Ако купуваш тези неща на части ще ти излезе сигурно три пъти по-скъпо  Thinking  Относно боите - аз си купих 4 цвята (жълто, зелено, червено и синьо), прахообразни от Кадемлия и от тях си мешам за другите. Но не знам защо с тези бои не мога да рисувам по торти.. Момичета, знаете ли защо така се получава- като разтвора във водка и започна да рисувам, някак си става на капчици по покритието.. като драсна с четката, не се оцветява ами всичко се събира на капка.. Ама и аз как го обясних  ooooh!

МаринаД, катеричките са един път  #Crazy Предполагам си ги оцветила след направата? Изглежда сякаш са с еърбръш.. страхотни са   smile3501 И кората на дървото... леле леле..



# 20
  • Мнения: 148
Не знам дали я знаете тая мацка,но аз пазарувам във последно време от нея.Много е коректна,цените са добри.
http://watchcityx.prodavalnik.com/
ето я и във фейса
https://www.facebook.com/tortisladki/info

# 21
  • Мнения: 1 352
МаринаД, ама много сладка тортичка отново показваш! Наслада за моите очи са твоите торти. Това пънче как си го издокарала! Като истинско. Браво!

Аз напоследък не си снимам тортите, защото ми се счупи апарата и с телефона ми е голяма мъка. Ама то няма и кой знае какво за гледане.

# 22
  • Мнения: 187
Не знам дали я знаете тая мацка,но аз пазарувам във последно време от нея.Много е коректна,цените са добри.
http://watchcityx.prodavalnik.com/
ето я и във фейса
https://www.facebook.com/tortisladki/info

А разглеждали ли сте китайските сайтове? Там е малко бавна доставката, но за сметка на това нещата са мнооооого по-евтини.
http://www.aliexpress.com/premium/category/100005652.html?g=y&am … =n&isrefine=y

Ако искате мога да ви помогна с поръчката!

# 23
  • Мнения: 44
Здравейте момичета!
: МаринаД много свежа зимна картина!!!
huligankа разреза е неустоим.Задължително ще пробвам тази торта!
Ето и бързата ми торта с много кусури ,но поне им била много вкусна и как иначе като е най вкусната шоколадова торта на Ирина Купенска
 
Купих си молд за човешки фигури обаче не ми се получава хубав отпечатък на лицето.Сигурно има значение вида на използвания фондан.
 

Последна редакция: сб, 04 яну 2014, 11:43 от vilana

# 24
  • Мнения: 367
Presi и аз с такъв комплект почнах после си накупуваш една камара други дреболийки с времето. За начало е идеален .
Вилана за коледна звезда аз нямам кътър. Листата ги изрязвах с този за рози само че ги обърнах с острото връхче навън . Имам вейнър обаче и той помогна. Изрязваш, изтъняваш и слахаш телчето . После притискаш с вейтнъра и леко прегуваш листенцето при връхчето и надоло по дължината му. Като изсъхне (забучвам го на поставка ) го минавам с петъл дъст . Догодина обаче ще си купя кътъри задължително . Много ефектно цвете става. Колкото за фигурката  и на мен не ми се получава много добре и ръбовете отстрани трудно се заглаждат .
Маринке и тук да ти поФала живитинките весели и закачливи . То кво да те Фали човек теб то твое лошо няма .
Днес правих едни бисквитки за експеримент с рисунки. Може и по-добре . Ще тренирам още . До сега не бях се пробвала с таквос чудо и все ме беше страх да рисувам върху фондан на торта ама тук става за терен за проба .


# 25
  • Мнения: 838
vilana,
може ли рецепта за това как си приготвила украсата отгоре?

# 26
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Преси, тук не са ли по-евтини:

http://www.ebay.co.uk/itm/13-Sets-53-Pcs-Sugarcraft-Cake-Decorat … sh=item232e22fedc

Иначе от мен голяма молба за помощPraynig  Praynig  Praynig  Praynig

Утре очаквам цяла сурия дребосъци на прощъпулка. Направила съм мъфини, но са с пълнеж и задължително трябва да шприцовам някакъв крем отгоре. Кажете какво да забъркам, което да стои стабилно и да не омеква и да не си губи формата. Имам маскрапоне, крема сирене, заквасена сметана, животинска сметана в кутийка, пудра захар ... а и малко сладкарска сметана.

Моля ви, не ме пращайте да чета отпред, че се загубих, а и питка трябва да се меси тепърва  Praynig

# 27
  • Мнения: X
Felina чудни са станали рисунките Simple Smile ще споделиш ли с какви бои ги рисува. На мен ми се иска скоро да направя една орхидея, която да оцветявам след направата, но до сега не съм рисувала и не знам с какви бои да го направя.

# 28
  • Русе/Germany
  • Мнения: 421
Честита Нова Година, момичета! Да цари много здраве, щастие и любов в домовете ви. Да имате много идеи за тортите!

Аз се загубих малко, но сме си в България и тук няма време за компютри. Даже и торта за Коледа не направих, само една за РД-то на брат ми, отново супер бърза торта  ooooh! Малко ме е срам, но ще я покажа Инструментите са купени и са шоколадови. Не съм доволна изобщо, имаше още много какво да се бутне и да се добави, няма никакви детайли бутнати но за няма и 20 часа само толкова успях, след дълъг път от 30 часа  Whistling Оправданиииия  Embarassed

Pam73, много изчистена и сладка тортичка за Коледа, само надписа не ми допада много, но иначе е супер Simple Smile
teditoS, еленът ти е по-хубав Wink За мен е важно в тортата да има идея и тя да е изпълнена.
Торта с Дядо Коледа и тя сладка, някой еленчета малко отегчени, но пък дядката си е хапнал Wink
vilana, клетката е супер Simple Smile
huliganka, шоколадово изкушение Simple Smile Така му се каня на този шоколад, но да видим кога ще се пробвам и аз с него Simple Smile
Галля, в тия студове е хубаво една пролетна тортичка Simple Smile
Галя K, няма място за срааам!!! Много ти е хубава първата тортичка! Браво!
мегало, ми какво да ти кажа  Crossing Arms Тази Коледна звезда е уникална!!!
Felina, и за теб не знам какво да кажа! Всичките ти торти много ми харесват! И специално се върнах назад в публикациите ти да видя кои са ти първите торти, ми то не личи че първата е първа  newsm78 Супер сиии! Я кажи за тия птичета, има ли шаблон някъде или нещо друго  newsm78
МаринаД, кажи ми, че тази меденка още я пазиш #Crazy Катериците са номер 1, възхищавам ти се!  bouquet
Сигурно съм изпуснала много хора, но се извинявам. Добрах се за малко до компютъра и набързо писах.
Момичета, аз не знам защо така, но в България не ми се получават нещата Sad Не знам вие какво масло купувате, но аз пробвах 3 вида и ако ви кажа колко вода има в него и не мога да направя един крем дори, а си ги правя редовно в Германия Sad

И при мен някой приятели делят фондана, както и аз. Кумът ни пък умира за него, едната торта която боядисвах отгоре черна му казах да не яде фондан, че ще стане всичко черно в устата му но той си го хапна, че ме кара и да го снимам  Joy Брат ми не дава да хвърля нищо от тортата Simple Smile ММ и той го маха. Абе всеки различно.
presi_vt, и аз си поръчах такъв комплект, и както са ти казали, после няма спирка Grinning много е добре като за начало Simple Smile Аз много неща си купих от Алито Simple Smile
радос, според мен един бърз крем за декорация на мъфини е Ганаш, супер малко продукти и много бързо става! Успех! Честити ви ходещи крачета Whistling сега става веселото Wink

# 29
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Снежинка, може би с масло Президент няма да имаш проблеми, на нашия пазар това е най-доброто масло. Доста е и скъпо де. Иначе знам как се прави Ганаш, но няма да е подходящ сега, мъфините са ябълкови. А и имам други шоколадови неща в менюто. По рецепта са с маслен крем /масло и пудра захар/, но аз го пробвах веднъж и нищо не стана. Затова си мислех да направя сметанов крем. Иначе имам и масло.

Въпросът ми ще е актуален още няколко часа, моля ви да се отзове някой  newsm17

Иначе от мен голяма молба за помощ:  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig

Утре очаквам цяла сурия дребосъци на прощъпулка. Направила съм мъфини, но са с пълнеж и задължително трябва да шприцовам някакъв крем отгоре. Кажете какво да забъркам, което да стои стабилно и да не омеква и да не си губи формата. Имам маскрапоне, крема сирене, заквасена сметана, животинска сметана в кутийка, пудра захар ... а и малко сладкарска сметана.



Нещо не мога да спя, само се въртя в леглото и станах поне да си поподготвя нещо.

Общи условия

Активация на акаунт