Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 134

  • 98 725
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Момичета, ето я и моята осмомартенска торта от 10-ти март  Blush С трите хлапета, чак тогава смогнах, така е у нас ... по 2 дни готвим една манджа, да не говорим пък за тортите  Crazy

Тройно шоколадова торта на Лети



И специално за Поли2118

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 11 мар 2014, 22:36 от радос

# 661
  • Мнения: 22
Еее радос красота, много обичам апетитни разрези и едвам се сдържам да не захапя монитора Grinning незабавно ще издиря рецептата Wink пуричките омекват ли ти след престой в хладилник?
Аз направих за моя бебо тортичка измазана с белия крем на ditsan, но явно обърках съотношението на продуктите, защото ми се стопиха и свлякоха фигурките Sad отделно ми се начупи панделката, хем 4 дни съхна и нямах резервни части, абе цирк Grinning, но пък ми хареса вкуса и пак бих си направила тази глазура Grinning
Скрит текст:

# 662
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Адаш, много хубави цветове  Hug Според мен, ако беше окъсила панделката с това счупеното парче нямаше и да се забележи, че се е счупила.
Иначе моите пурички омекнаха да, но видът им не страда от това, пак изглеждат добре, просто са меки. Пострадаха обаче филираните бадеми. На снимката с разреза се вижда как са се овлажнили и са загубили цвят, което се отразява на контраста, ама ... здраве да е. Рецептата е тук. Само като препоръка - наистина не трябва да се препича блата. Не е посочено колко време да се пече, аз пекох 45 минути, но са много. Според мен 25 ще са достатъчни.

# 663
  • Мнения: 368

Сега искам да ви попитам нещо и аз....ще правя торта за приятелката ми която е абсолютен фен на всичко де е с вкус виолеткаТа искам да и направя торта,но искам крема да е с вкус на виолетка,но до сега такъв никъде не съм срещала Mr. Green Mr. Green Mr. Green има ли въобще такава рецепта и може ли да се измисли нещо?Ще съм ви много благодарна Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes А и още нещо се сетих,мисля блатовете да са ванилови,така ми се струва,че ще е най-добре като комбинация,но моля изкажете и вие мнение???


Крем виолетка, ако не ползваш овкусители, се прави, като стопиш виолетки с маалко глюкоза, за да не стегнат после пак на бонбони. Имам някъде една рецепта, из тефтерите, но не е около мен. Ще помисля и ще ти напиша някаква примерна рецептичка.

Ето я и нашата осмомартенска тортичка  Mr. Green

# 664
  • Мнения: 731

Сега искам да ви попитам нещо и аз....ще правя торта за приятелката ми която е абсолютен фен на всичко де е с вкус виолеткаТа искам да и направя торта,но искам крема да е с вкус на виолетка,но до сега такъв никъде не съм срещала Mr. Green Mr. Green Mr. Green има ли въобще такава рецепта и може ли да се измисли нещо?Ще съм ви много благодарна Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes А и още нещо се сетих,мисля блатовете да са ванилови,така ми се струва,че ще е най-добре като комбинация,но моля изкажете и вие мнение???



Крем виолетка, ако не ползваш овкусители, се прави, като стопиш виолетки с маалко глюкоза, за да не стегнат после пак на бонбони. Имам някъде една рецепта, из тефтерите, но не е около мен. Ще помисля и ще ти напиша някаква примерна рецептичка.

Ето я и нашата осмомартенска тортичка  Mr. Green


Мише ще съм ти изключително благодарна  Hug
И искам пак да попитам от къде да си поръчам силиконов молд или пък някакви формички с БГ букви да са обаче?

# 665
  • Мнения: 368
По темата за молдовете - идея нямам, аз молдове не ползвам. Сума пъти съм споделяла, че за мен има много малко хора, които умеят да ги използват правилно и така, че да не превръщат тортите си в еднотипни.

За крем с виолетки:
Направих кратко проучване и в общи линии френските сайтове залагат на употребата на виолетки в класическия сладкарски крем:
500 мл. мляко
100 гр. бонбони виолетка
25 гр. царевично нишесте
2 яйца
50 гр. течна сметана

Загряваш млякото и бонбоните и бъркаш докато се стопи. Разбиваш отделно яйцата с царевиното нишесте + захар, ако прецениш да сложиш и прибавяш загрятото мляко с бонбони към яйцата. Връщаш на огъня и бъркаш, докато се сгъсти.

Това в основата на нещата.

Аз ако съм, бих направила и други неща, като например най-малкото, да прибавя малко лилава боя, след като изстине, за цвят.

Отделно от това бих бутнала и малко маскарпоне и бита сметана, а още по-добре - разбити белтъци на меренг (без сметаната тогава).

Би стояло добре и на крем брюле и така Simple Smile

Бих комбинирала крема с виолетки с един слой фин шоколадов мус, т.е. тортата ми би изглеждала така: блат (неутрален, дори белтъчен, тип angel food ще е най-добре) - крем виолетка с маскарпоне и меренг от белтъци - блат - шоколадов мус - блат - крем виолетки. И те така Simple Smile

# 666
  • Мнения: 888
Здравейте,
Тортите ви са божествени.Даже си харесах една от рецептите да я приготвя за моят рожден ден,който е след около месец. Simple Smile
Поли2118,много детайлна торта.И много оригинална. Heart Eyes

gruh-gruh,въпреки някои от кусурчетата,които са ти изброили (аз не бих критикувала,защото за да критикуваш,трябва да можеш да направиш дадено нещо по-добре  Grinning) тортата е много свежа. Heart Eyes

ani_d,
очите ми останаха в твоите торти.  Grinning Страхотни са. Heart Eyes

Дитсан,ако това са ти тортите,които правиш набързо и с болни внучета наоколо,значи има още мнооого хляб да изям. Laughing
Тортата за рожденият ден на дъщеря ти е много нежна. Лека бременност и още по-леко и безпроблемно раждане и пожелавам и аз.  bouquet

teditoS, в твоята торта не само ми останаха очите, а и се събраха в точка. Laughing Възхищавам се на всички,които могат да направят толкова реално изглеждащи цветя.Невероятна е. Heart Eyes

 Крема с виолетките е много интересен.А дали може да се направи и други бонбони от типа на виолетките?

Аз ще правя 2 торти в края на месеца и искам да си взема черна и кафява  боя.Коя марка бихте ми препоръчали? Засега съм ползвала бои само на Sugarflair.
Освен това в сайта на Кукибуки си харесах два комплекта с флумастери.Хубави ли са или е по добре да си взема от единичните бройки?
http://www.cookibooki.bg/components/com_virtuemart/shop_image/pr … 4ebcef4def2d4.png или този комплект http://www.cookibooki.bg/components/com_virtuemart/shop_image/pr … 530e5683c5800.png
Едната ще е с минионите за малкият ми син,че е луд по-тях,но още обмислям как да я направя.Трябва да е правоъгълна,тъй като ми трябват около 30 парчета за детската ясла.Идеи много,само способностите ми ме спират  Laughing

# 667
  • Мнения: 148
Първите ги имам и съм доволна.Те са само със тънак писец.
Докато вторите мисля че са със тънък и дебел.Ако е така ти ги препоръчвам тях.
Радос,много апетитна тортичка.
Радостинчето,явно си прекалила със сметаната за да ти се стопят фигурките. Няма как, пробван е много пъти. Цели букети цветя съм слагала, даже и дантела и няма проблем. Нещо си сгафила.Иначе доста добре си се справила.
Вики,тая вкусотия ще се прави,ама когато се сдобия със повече време.
Маринче,само от подложката ми се зави свят.Каква ли ще е тортата не ми се мисли.Ще чакам със нетърпение.Телта загадка за тая торта ли е?

# 668
  • Мнения: 22

...Телта загадка за тая торта ли е?

Мдамммм... Laughing Wink

# 669
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз продължавам с опитите. Peace
Накупих си една камара инструменти (мъжът ми помисли че ще ставам зъболекар), не че знам повечето за какво са и как се работи с тях, но карай. Blush

Блатове на Ирина+мус на Танита.

# 670
  • Мнения: 160
Марина Д , излишно е да казвам, че всяка една твоя торта е изпипана до съвършенство. Очакваме с нетърпение следващия шедьовър. Надявам се правиш постъпкови снимки Wink Много си ни полезна, да знаеш колко те обичаме  Hug Аз правих торта преди два дни за едно малко сладурче, но ще кача снимка през уикенда Wink
Момичета искам да се похваля, че се сдобих с билет за изложбата на торти в Лондон, на 12.04.14. Ако има други от вас, които живеят тук и ще ходят, може да се видим. Обещавам да направя много снимки и да споделя с вас после.

# 671
  • София, България
  • Мнения: 2 228
Сладката Мими, и аз съм така, накупих сума инструменти, но още нямам фондан и дори не съм почнала да ги пробвам. Свежа е твоята тортичка, весела. Да ти кажа, не съм се сетила, че различните размери цветя така се използват, но вече ще знам  Wink

Мишока, в тая красота ми останаха очите  Shocked Невероятно изглежда, и съм сигурна, че е и толкова невероятно вкуса, евала

# 672
  • Мнения: 3 286
oitsan много чиста и стилна торта си сътворила.Леко бременеене и пожелавам.tedito тортата с цветята ми харесва само тези листа ........голямо мацане е било.ani_d книгата е чудесна буквите са си заслужавали мъката.Марина ще покаже отново уникат то е ясно.Mishoka много апетита торта.От мен днес чанта за една принцеса.Ето това пожела.

# 673
  • Русе
  • Мнения: 23
Имам въпрос  Embarassed
Поръчах принт на фонданова хартия (за първи път го правя),ама листа е твърд ,   а аз мислех да го слагам по борда на кръгла торта,има ли вариант да омекне лиса или тортата трябва да става правоъгълна Mr. Green
и съм сигурна,че съм виждала принтове ,поставени по-този или друг подобен начин...
Моля ви за помощ!!! Hug
Много ви Благодаря предварително!!!

# 674
  • Мнения: 160
ilariana, аз също поръчах, но моя лист си е мек, огъва се, отдолу има част която се разлепя преди поставянето.

Общи условия

Активация на акаунт