Шейново вече не работи със здравната каса!?!?!?

  • 4 328
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 337
Момичета, това е интересна тема. Аз вече родих но доколкото слушам новините от 01.01.06 г. гласуваха цени за ражданията. Разбрах че тази година в клиничните пътеки няма раждане, така че май ще се плаща дори от здравно осигурените. Доколкото си спомням чух цена от 360 лева за вагинално раждане. Но не знам какво е станало, това ще е голяма глупост. И без това младите не искат да раждат а сега и тези цени, ще изчезнем като нация май. ooooh!

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Момичета, това е интересна тема. Аз вече родих но доколкото слушам новините от 01.01.06 г. гласуваха цени за ражданията. Разбрах че тази година в клиничните пътеки няма раждане, така че май ще се плаща дори от здравно осигурените. Доколкото си спомням чух цена от 360 лева за вагинално раждане. Но не знам какво е станало, това ще е голяма глупост. И без това младите не искат да раждат а сега и тези цени, ще изчезнем като нация май. ooooh!

В кои новини си го слушала това????
Много невероятно ми се вижда, предвид идеята за увеличване на раждаемостта в България.

# 17
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Момичета, тези цени са за здравно неосигурените .

# 18
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
На мен ми остава малко да родя но 10.03 ми е термина. Преди 2 дена ходих но не ми казаха нищо по за плащане  newsm78само, ако искам упойка да се разбера с анестезиолога и ще ми струва около 150лв.  Моля, Praynig някой, ако има телефон за да питам с точност нека ми го даде.Да не се разкарвам

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
Добре де, понеже има различни версии, а толкова много бъдещи майки (и то много скоро бъдещи  Hug), които смятат да раждат там или са на ЖК там, не може ли като ходят тези дни да попитат изрично за какво иде речи да го поместят тук като информация. Би трябвало и тях да ги вълнуват такива неща! Пък и да внесат малко светлина по въпроса.

Наистина и на мен ми се струва невероятно точно в Шейново абсолютно всичко да е платено, включително раждането на здравноосигурени, при все че уж се предприемат мерки за увеличаване на раждаемостта. Нека и логично да мислим.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 457
Момичета, тези цени са за здравно неосигурените .
И аз мисля така, няма логика да се отнася и за здравно осигурените

# 21
  • Мнения: 138
На мен ми остава малко да родя но 10.03 ми е термина. Преди 2 дена ходих но не ми казаха нищо по за плащане  newsm78само, ако искам упойка да се разбера с анестезиолога и ще ми струва около 150лв.  Моля, Praynig някой, ако има телефон за да питам с точност нека ми го даде.Да не се разкарвам
ШЕЙНОВО
Информация 965 94 52
Детско отделение 965 94 38
Каса 965 94 42

# 22
  • Мнения: 7 640
айде като запозната да ви успокоя Grinning, че това са цени за неосигурени жени.
Минава на самоиздръжка означава, че болницата разчита единствено на приведените от кл. пътеки пари, които са смешни. Не озночава, че не работи с Касата, а напротив- няма други държавни субсидии.
Същото е положението в 95% от здравните заведения в страната, тъй като по закон от няколко години се водят търговски дружества
Персоналът НЯМА заплати, т.е. не се знае колко ще получат в края на месеца след като се платят всички разноски по лекарства, ток, отопление и пр.
Айде скочете сега колко много вземат  лекарите и акушерките Close

# 23
  • Мнения: 138
Ще ми се да повдигна един въпрос. За избор на лекар в Шейново се заплаща 100 лв и това си е регламентирано заплащане. Знам обаче, че жените, които държат да ги изражда татден лекар, плащат петорно повече, нерегламентирано. Струва ми се глупава и безсмислена тази практика, предполагам, че и на повечето от вас. Та въпросът ми е: Има ли някаква гаранция, че ако си платя 100 лв, колкото си е по закон за даден лекар, аз мога да разчитам на него, че ще бъде там, когато започне раждането и че ще си свърши професионално работата, без да ми прави намеци за пари. И другият ми въпрос е има ли майки, които са платили 100 лв само и са доволни? Знам, че въпросът е спорен, но всички се оплакват от корупция, а никой не се замисля, че всъщност ние сме виновни за тази корупция ...

# 24
  • Мнения: 7 640
принципно би трябвало, но не знам такъв случай. Някой във Форума беше споменал Гагова и аз  Shocked.
Защото тез 100 лв отиват в Касата на болницата, а не за съответния лекар Mr. Green

# 25
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Съмнявам се, че ако платиш 100 лв ще си останеш само с тях newsm78. Това което се дава после на докторите е договорка между лекар и пациент и няма нищо общо с тези 100 лв.Пък нали се сещаш, че ще има- "Еми и на анестезиолога трябва да дам нещо, и на акушерката".И ти като една доволна вече родила мама с бебче си съгласна на всичко. Да не ти казвам ако си поискаш упойка като почнеш да раждаш какво е положението.....мани, мани

# 26
  • Мнения: 138
Съмнявам се, че ако платиш 100 лв ще си останеш само с тях newsm78. Това което се дава после на докторите е договорка между лекар и пациент и няма нищо общо с тези 100 лв.Пък нали се сещаш, че ще има- "Еми и на анестезиолога трябва да дам нещо, и на акушерката".И ти като една доволна вече родила мама с бебче си съгласна на всичко. Да не ти казвам ако си поискаш упойка като почнеш да раждаш какво е положението.....мани, мани
Добре де, какво означава договорка между лекар и пациент. Значи аз имам право да си избера лекар, избирам го като заплащам 100 лв. и след това въпросния лекар идва и ми казва, че трябва да му дам още някакви пари. Това просто е абсурдно. Защото на мен никой не ми плаща допълнително за работата, която върша.

# 27
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Точно така става silvanka.По принцип зависи от човека-доктор, но в случаите които чух докато раждах в Шейново мамите си плащаха на ръка на докторите.Не всички естествено.Аз не съм дала стотинка и не съжалявам.В крайна сметка на тях наистина това им е работата и затова си получават заплатите. На мен също ми се струва абсурдно да им се плаща и затова минах по клиничната пътека, въпреки че посещавах платената консултация там.
Виж,аз мисля ,че за най-сигурно ако си имаш доктор там просто поговори с него за да няма недоразумения Thinking

# 28
  • Мнения: 138
Ами нямам си лекар. Много съм объркана и не знам как да постъпя, защото ми се иска всичко да е наред и да съм спокойна, че ще получа професионална помощ, независимо от това дали съм платила или не. А иначе, единственото име, което ми и препоръчано е д-р Ковачева. Та затова ми беше мисълта с тези 100 лв за избор на лекал. Естествено, че бих и подарила нещо след това за благодарност, но ми е унизително да си плащам за нещо, което ми се полага безплатно. Sad

# 29
  • Мнения: 7 640
да съм спокойна, че ще получа професионална помощ, независимо от това дали съм платила или не.

 но ми е унизително да си плащам за нещо, което ми се полага безплатно. Sad
ами не си плащай тогава, не е задължително
а дали ще получиш професионална помощ, е много относително- и с уговорка може да се оплескат нещата.
Просто реши как да постъпиш.
Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт