плащане или подарък за раждане

  • 2 554
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
400$ - 2002г - ако някой помни курса на $ тогава да смята.
Толкова вървеше секцио-то тогава при Доцент в Майчин Дом-София, в $, после нещата се обърнаха в Евро.

# 16
  • Мнения: 1 259
Ами то има кой да им плаща на лекарите newsm78.Щом си осигурена няма смисъл.Аз не плащах,но за да ги почерпя  отидоха около 100 лв.

# 17
  • Мнения: 2 271
А ми ще ти кажа.Подписах документ,че всичко се поема от здравната каса и аз не заплащам нищо!Но...раждах при гинеколожката,която ми следеше бременността-затова 500лв.И ми беше неудобно да си тръгна ей така и да не почерпя персонала.Значи още около100-150лвНе че ги имах,още ми се свидят,но съм щастлива че всичко мина бързо и,безпроблемно и детенцето ми е здраво(пу-пу)!

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Аз родих в Шейново, без уговорки, без плащания.
При изписването мъжът ми донесе букет и бонбони за акушерката, която ни изписваше, букет за мен.
Аз по-късно занеосх бонбони и бутилка уиски на доктора, който ми помогна мнооого Peace Това е всичко

# 19
  • Мнения: 352
Лично аз бях доволна от всички в отделението и занесохме баници,торти,бонбони,кола за всички.На лекаря дадохме пари.Не че е искал.Така си решихме.Мисля че всички които се грижат за нас в най-важния ни момент в живота заслужават.

Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 09:42 от Аурелия

# 20
  • Мнения: 507
Нe съм плащала нищо, нито 1-ия, нито 2-ия път. А за подаръците- уиски, кола, бонбони и ядки, за 2-те акушерки и лекарката, това и двата пъти. И букет за акушерките, които изнесоха бебоците ми.

# 21
  • Мнения: 1 382
Нe съм плащала нищо, нито 1-ия, нито 2-ия път. А за подаръците- уиски, кола, бонбони и ядки, за 2-те акушерки и лекарката, това и двата пъти. И букет за акушерките, които изнесоха бебоците ми.
И аз така,но вместо кола натурален сок и едно нес кафе  Peace

# 22
  • Мнения: 2 673
зависи от възможностите ти  Wink и желанието
 
Лично при мен на изписването  почерпката за отделението беше торта , газирани , пити и мед .
На лекаря една доста скромна сума /от майка ми /
на анестезиолога бонбони , на акушерката подарък, както и на една сестра.

Но повечето ги познавахме и това беше определящото Grinning

# 23
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Не сме плащали.При изписването,мъжът ми им донесе кола,сладки,бонбони.А на лекарката уиски,бонбони и букет.

# 24
  • Мнения: 3 760
Не сме плащали. При изписването-букет и бонбони. Дадени на акушерка, която никога не съм виждала. Раждах в Шейново.

# 25
  • Мнения: 337
Аз занесох след изписването на лекаря който ме изражда 100 лева, но той беше този който ми следеше бременноста. Аз влезнах 10 дни преди термина в патологията на Майчин дом и като тръгнах да раждам от патологията го извикаха. Ако имах възможност бих му дала и повече, защото заслужаваше. При него родих за 3 часа, конците  с които ме заши бяха органични и не се налага да ги свалят, идваше всеки ден да види мен и бебето, даваше ми съвети как да го кърмя и др. и накрая преди да ме изпишат ми биха една инжекция в неговата манипулационна за да ми тръгне кърмата/до тогава не ми тръгваше и аз се бях притеснила/.

# 26
  • Мнения: 3 423
Ако имах възможност бих му дала и повече, защото заслужаваше. При него родих за 3 часа, конците  с които ме заши бяха органични и не се налага да ги свалят, идваше всеки ден да види мен и бебето, даваше ми съвети как да го кърмя и др. и накрая преди да ме изпишат ми биха една инжекция в неговата манипулационна за да ми тръгне кърмата/до тогава не ми тръгваше и аз се бях притеснила/.

Само не мога да разбера, защо всичко това се приема като свръхгеройство
или спешъл сервис, като всъщност си е нормалното задължение на един лекар!
И като чета разните му там суми, дето сменят притежателя си,
а в същото време се разписвате под документи с фалшиво
съдържание, ми кипва кръвта.
Ей, тоя Абсурдистан няма да се оправи скоро!!!
И жалко, че всичко е на гърба на жените, избрали да извършат
всъщност най-големия подвиг на света - да дарят живот! Гадна работа!


# 27
  • Бургас
  • Мнения: 822
на акушерката дадох торбичка с лакомства, на лекарката понеже е позната и ми следеше бременноста без пари /а иначе е 25 лв на преглед/ дадох и парички. Те се опъваше ама накрая я заплаших и ги взе

# 28
  • Мнения: 124
Ние също не сме плащали, аз раждах в окрьжна болница вьв Варна,доволна сьм.Само мьжа ми донесе да почерпи персонала на изписването.Това е.Те обрьщат достатьчно внимание.Леко раждане на всички на които им предстои. newsm10

# 29
  • Мнения: 6 164
И на мен ми се струва, че каквото и да измисля, все няма да е достатъчно... Thinking
От една страна - черпене има след всяко лежане в болница, по всякакъв повод, тъй че уискито, бонбоните и тортата в случая са слаба работа.  baby_neutral Ама пък не мога и да им подаря по една екскурзия до Сейшелите, нали... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт