Спасение срещу влагата и мухъла

  • 109 567
  • 348
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
На нас изби само на външните стени . Предполагам , че във всички нови сгради е така и за да не ме тормози повече гадния мухъл  още пролетта ще сложим гипскартон на стените с минерална вата за изолация ! Искам също да кажа , че новият BREF Disinfection също чисти много добре и не мирише така силно и гадно , аз даже го разреждам с вода ! Anelia , кажи откъде да купим такъв влагоуловител ?

Пипинка, без външна изолация не съм сигурна, че ще се получи. Защото в стаята на Мая има такава вътрешна изолация, но мухъл имаме именно по ъглите, на границата между изолирана и гола стена. Имаше 2 чупки, около дограмата, които ако се изолираха нямаше да мога да отварям прозорците и останаха така. Та там именно получих мухлясване. Също едната вътрешна стена не е уплътнена, тя е обща за двете спални, но между нея и външата изолирана стена, долу в ъгъла имам нов мухъл. Така се получава при температурна разлика, казаха специалистите...Мисълта ми е, че ти трябва перфектна дървена дограма, вътрешна изолация отвсякъде и пак няма гаранция, че няма да се образува мухъл. Затуй всички правят изолация външна, а ако е на целия блок е най-най-добре.

# 16
  • Мнения: 439
Със Саво пръскахме няколко пъти, но мухълът пак плъзваше. Имаме ПВЦ дограма и тя е един от основните източници на влага, според мен. Наистина добрата дървена дограма е най-доброто решение.
За външната изолация не съм съгласна, че предпазва - едни приятели си сложиха и след това им мухляса целия апартамент. Зависи наистина изолацията на съседните апартаменти.
Термошилд продават на пазарите Красно село и Красна поляна - ето няколко телефона - 9534172, 9204290, цената е около 27 лв. за литър, за Термомакс наистина е по-евтино.
Влагоуловителят има степени на влажност на въздуха, тоест не го изсушава прекалено. Проблемът е, че е малко шумен, не може да се спи докато работи. Ние го местим от стая в стая, когато влажността намалее, уредът се самоизключва. Даже като простирам дрехи в стая с изключено парно и с този уред - изсъхват за нула време, въпреки, че е студено.
Мъжът ми го няма, за да го питам от къде го купи, но  ето телефон, на който може да се попита - 8435591, и имейл hq@tweuropebg.com
Дано не прозвучи като реклама, искам само да помогна на тези, които имат нужда Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 970
И ние сме със същия проблем.Изби невероятен мухъл по единствената ни външна стена SickДори се изнесохме съвсем от стаята( това е спалня) и не я ползвам.Сега -зимата - няма да се полу4и с проветрение.Напролет ще трябва да слагаме изолация- решено е.Само 4е се чудя- вътрешна или външна? newsm78Ако някой има отговор на въпроса- моля Praynig да пише! Само да кажа че е стар панел.В други стаи проблем (или наченки на тъкъв) нямам!Ще следя темата с интерес!

# 18
  • Мнения: 663
Нашия обезвлажнител го купихме от Метро в цяла Варна на друго място не намерихме.Има си две степени на мощност, като едната е и по-тиха, ние си спим , не ни пречи, има някои печки, които са доста по-шумни.А и се води уред за изсушаване на въздуха, иначе като питахме за обезвлажнител и ни гледаха като извънземни.

# 19
  • Мнения: 481
Г
На нас изби само на външните стени . Предполагам , че във всички нови сгради е така и за да не ме тормози повече гадния мухъл още пролетта ще сложим гипскартон на стените с минерална вата за изолация !

Гипсокартона определено не върши никаква работа. Това лято като сменяхме дограмата в спалнята сложихме и гипсокартон. Е, сега от двете страни на прозореца в ъглите изби такава влага и имаме такъв хубав мухал, че ум да ти зайде!!!
Е аз измивам стените с вода в която слагал Доместос. Не мирише толкова гадно и за доста дълго време спасява положението. И  на нас стената ни е синя и нямаше никакъв проблем. Ама аз не се и притеснявах за цвета, че то с този мухъл лятото май пак ще правим ремонт на тази стая.

# 20
  • Мнения: 46 518
Климатикът изсушава доста добре въздуха.

 Peace
Парното също  Peace

За дървената дограма- да, при нея няма проблеми, влагата (както и топлината) излизат спокойно в околоблоковото пространство.

# 21
  • Мнения: 2 732
А ще се похвали ли някой , че е с PVC дограма няма мухъл ? Tired Tired

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ъ, дървото не е топлопроводник, за разлика от алуминия.  Wink
Има чудесни дограми от дървесина, по специални технологии с измъкване на чеповете и замяната им с дърво, щото именно от чеповете запова измятането на дървесния материал... Еленската дървена дограма също е добра алтернатива.

# 23
  • Мнения: 3 211
А ще се похвали ли някой , че е с PVC дограма няма мухъл ? Tired Tired
Нашата дограма е 4-камерна, с КА стъкло и едни специални дупчици в рамката, за изтичане на конденза навън. Нямаме конденз и мухъл. Само в детската (северна и външна), имаме и фибран отвън и вата с гипсокартон вътре и се появява една черна точка мухъл на перваза, но като я изчистя с доместос и след 2мес.изби пак.

# 24
  • Мнения: 4 668
Ние сме с PVC дограма и с външна изолация и с парно  и ПАК имаме мухъл ! А колкото до гипскартона - сам по себе си той не може да спре влагата , а ватата която е между него и стената , тя е 4 см . Абе направо не знам !  smile3511

# 25
  • Мнения: 46 518
А ще се похвали ли някой , че е с PVC дограма няма мухъл ? Tired Tired

Аз.

# 26
  • Мнения: 2 732
А ще се похвали ли някой , че е с PVC дограма няма мухъл ? Tired Tired

Аз.
И как го постигнахте? newsm78

# 27
  • Мнения: 46 518
Не сушим дрехи вътре.
Добър абсорбатор.
ТЕЦ.
Изолация (вътрешна стиропор).
Проветряване сутрин около 10-15 мин.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Днес ходих в Бриколаж да търся Термошилд- дори не го бяха чували. Но имаше един стелаж с препарати против мухъл, плесен и гъбички. Тия, които са от рода на Термошилд струват всички по 10-тина лв./литъра. Чудя се дали да пробваме някое или да търся Термошилд/Термомакс newsm78 Има и латекс за влажни помещения- мисля и такъв да купя.

# 29
  • Мнения: 13
И ние не сме намерили лек срещу плесените! Sad
С ПВЦ дограма, външна изолация и  мухалите  се декорираха по стените. Всичко това се появи, когато сменихме дървената дограма с ПВЦ. Нищо не помага, миене с препарати, проветряване два пъти дневно (най-малко) и ..... какво от това - "гъбите" си се размножават и живеят на свобода!
Ще следя темата с интерес! Успех на всички в борбата с "гадинките"! Освен, че са грозни, са изключително вредни здравословно!

Общи условия

Активация на акаунт