Захранване на бебе със запек

  • 3 008
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте!
Можете ли да ми предложите схема на захранване на бебе със постоянен запек? Детето ми е на 4 месеца и половина и е със запек от 2 месеца.
Изхождането му е много трудно и мъчително. Ака веднъж на няколко дни и то малки твърди топчета (извинявам се за обстойното описание). Избягвам да позлвам термометъра. Досега единственото, което ни помага е сироп Лактулоза, давам веднъж на няколко дни и след няколко часа ефекта е на лице. От 2 месец е на АМ (всъщност от тогава започна запека). Храня го с Лактана
Педиатърката ни посъветва да давам сокчета или пюрета от круши или сини сливи - от 10 дни ги давам - ефект никакъв. Все ме успокоява, че като започнем пюретата ще се оправи. Даже ми каза вече да давам картоф, но той не запича ли? Мисля с тиква, но не знам.. Много ми е притеснено с този запек, който има, да не усложним нещата повече.
Моля засъвети!

# 1
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Захраних сина ми на 5 м. поради същата причина. Започнах с тиква. След една седмица - круша и по-нататък вече не помня, но се информирах кои плодове са с разхлабващ ефект. След 1 месец драмата с изхождането беше забравена и бях безкрайно щастлива. Постепено добавях към менюто му всички останали зеленчуци, които не са подходящи при запек - морков, картоф и т.н. Оризовата каша я избягвах - давах елда и царевична. Това се сещам по спомени. Имам и записки, но в момента не съм в нас. Успех!

# 2
  • Мнения: 27 524
Педиатърката ни посъветва да давам сокчета или пюрета от круши или сини сливи - от 10 дни ги давам - ефект никакъв.

 ooooh! ooooh! ooooh!

Абе, откъде ги намирате тия малоумни, ужасни педиатри  Twisted Evil Сокчета на толкова малко бебе НЕ СЕ ДАВАТ! Ужасно е това за бебето, не помага, а вреди. Във всяко едно отношение!

Има много по-логично и лесно решение - смяна на млякото. Не е проблем да смениш и 10 такива, докато се уцели това, което ще понесе на твоето бебе. Синът ми така ужасно се запичаше от Фризо и Нан, смених ги моментално и уцелих неговото - Аптамил. На дъщеря ми така влияеше Хумана. Уцелихме с Лактана и Хип. Просто вземи друго мляко и пробвай, докато уцелиш нейното. И спри всякакви сокчета, а за пюрета не мисли преди навършването поне на 5 месеца!  Peace

# 3
  • Мнения: 18
Сменихме много млека. Като започнем от  NAN, аптамил, blemil, hip, но накрая се спряхме на лактана
 Сок му дадох веднъж от круши, а после пюре от сливи. Мисля да изчакам още време, но все пак исках да попитам кои храни са подходящи и реда им на въвеждане .
елхичка, благодаря ти!

# 4
  • Мнения: 2 052
Не захранвай толкова рано, още по-малко пък със сок  Stop
Разлабваща е тиквата, можеш да започнеш с нея. Запичащите храни давай с разхлабващи, например тиква с картоф. Не очаквай от едно пюре да станат чудеса, на някои деца храните не им влияят по никакъв начин.

# 5
  • Мнения: 89
Тиквата върши чудесна работа при нас,крушата също,особено водата в която е вряла.На вашата възраст обаче за запека ни дадоха пробиотик и с него си реших проблема тогава,защото не бях захранила.Смяната на млеката само влоши нещата

# 6
  • Мнения: 18
Благодаря ви! Ще имам в предвид съветите ви, щом започнем захранването. Реших да го отложа с месец, ще разчитам на сиропчето.
Благодаря отново!

# 7
  • Мнения: 16
Дано преборите запека PeaceКато почнеш захранването ще е много по-лесно

# 8
  • София
  • Мнения: 1 184
miroslava18 и моето дете има този проблем като до ден днешен не съм намерила трайно разрешение. Това, което мога да ти споделя от моя опит е следното. След редица прегледи при педиатри, гастроентеролози, личната и т.н. - лактулозата се дава сутрин на гладно и за да има траен ефект трябва да се приема поне месец като първите 2 седмици е всеки ден, после през ден, през 2 и така докато детето започне да си ака само. Дозата е 5 мл като и това е индивидуално за всяко дете - т.е. трябва да е отцелиш - при вас може да е 4, 6. Термометъра е много крайно решение - има едни глицеринови свещички или клизмички за бебета, употребата, на които не може да навреди по никакъв начин и не пречат на естествената перисталтика на бебето. Изпробвано действат. Има също така специални адаптирани млека за бебета със запек - може да се пробва и такова. А също и едни чайчета на Блевит, ако обича да пие чай. При такъв тежък хроничен запек пък и на малко бебе соковете няма да ти свършат никаква работа. За акането трябват фибри, а те са в месото и то на суров плод, зеленчук или в зърнените храни. Като започнеш захранването наблегни на тиква, тиквичка, пащърнак, като картофа и моркова да са по-малко количество. Но не се знае при вас точно те могат да действат разхлабващо. Не давай оризови каши, а първо елда, царевица, след това овес и т.н. Подходящи плодови пюрета - има едно от бурканче от сушени сини сливи на Гербер. Вършеше чудеса, но Габи беше към 8 месечна когато и го дадох. Ако и със захранването ви остане този проблем - Габи е на 1 година и половина почти, се използват пълнозърнести продукти, броколи, пресни плодове и зеленчуци и много обич и търпение. Знам колко е мъчително да чакаш наакан памперс и бебето да реве половин час докато се изака. Може би и с лекар трябва да се консултирате, може пък да ви помогне. Не се осланяй на мисълта, че видиш ли захранено бебето и запека изчезнал. Дано при вас всичко е наред, защото при нас нещата се задълбочиха и ме е яд на мене, че по-рано не съм взела съответните мерки. Нормалното е детето да ака всеки ден и то без никакъв дискомфорт. Всичко дрго трябва да се откоригира. Да вмъкна Габи е захранена 5,5 месеца и е кърмена и до днес.

Последна редакция: ср, 08 яну 2014, 15:07 от TEREZA83

Общи условия

Активация на акаунт