Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Gaggi,ФМ се прави от гинеколог,а ФЕ се прави от детски кардиолог.На ФМ също се гледа сърчицето,но не така обстойно и ако се установи нещо съмнително,се препоръчва ФЕ.ФЕ можеш да направиш и самостоятелно,без да са те насочили,за твое успокоение.

# 61
  • Мнения: 1 175
Много благодаря!
Мисля, че ще направя...не съм от най-спокойните  Whistling Само да видим къде  Thinking

# 62
  • Мнения: 2 485
Lidkata,  благодаря ти за отговора! Чудя се и аз какво да пия вече...

 Gaggi, бях чела от сайта на доц. Томова, че при нея прегледа включва и ФЕ. Може да разпиташ.

# 63
  • София
  • Мнения: 179
Добро утро, момичета, и аз се записвам в новата тема.
От преди празниците имам един бърз преглед, на който се видя мъжки атрибут, но ще изчакам и прегледа в сряда, за да потвърдя със сигурност и да ме сложите в списъка със син щъркел.
За килограмите - и аз да си кажа, до тук съм +4кг. Мисля, че при цялото освинване по празниците за сега добре се движа.
За дрехите за бременни -  и аз вече подносих един панталон - много е удобно. Имам и един клин с много ниска талия , който си е специално за бременни, също върши чудесна работа.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Gaggi,най- добре в Национална Кардиологична болница - ето ти телефон,ако имаш  желание,можеш да се обадиш и да получиш инфо 02/921 71 80

# 65
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Днес бях на консултация - мерене, теглене, кръвно... като не очаква чудеса човек, си е приемливо. Следващият път имам видеозон по здравна каса и изследвания, забравих да питам какви точно.

Отказах да ме теглят на техния кантар Mr. Green, не знам колко + добавя, но има поне 3-4.

Когато ви се наложи да посещавате поликлиника, болница, регистратура, лаборатория в здравно заведение, възползвате ли се от правото си да минете напред? Аз съм някаква много смотана в това отношение и предпочитам чинно да си изчакам реда, отколкото да се разправям с тълпа разгневени пенсионери Tired. Още повече, че бременността почти не ми личи, а под зимните дрехи - съвсем. И не ми се слуша как аз от вчера съм бременна, а пък те са болни Tired. Едновременно с това не ми се чака с всички кихащи, кашлящи; или пък ми става лошо, топло на опашката - няма угодия Shocked.

# 66
  • Мнения: 11 552
То не е точно право, а е на добра воля от околните, съответно нямам право да им се сърдя, ако не я проявят. Виж, ако ми искат потребителска такса, тогава вече ще се караме  Mr. Green

# 67
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Ползвала съм три лаборатории, когато ми се налагат изследвания. И в трите случая на вратите съм забелязвала голяма табела - "Бременни и майки с деца до 3 години се обслужват с предимство" Peace

В този случай си го възприемам като право, въпреки че наистина, зависи от реакцията на околните. Отделна тема е, че не се възползвам, точно притеснявайки се от негативни реакции. Притропвам на опашката примирено, само и само да не изслушам лекцията как тя преди петдесет години на нивата е раждала, жънала и пяла Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 11 552
А, така да, съгласна съм, когато е политика на самата лаборатория/кабинет. Аз не съм виждала такива надписи, за съжаление, ако видя, бих се възползвала - не ми се излага на вируси и микроби, от които бъка точно там. Мен не ме интересува тя преди 50 години какво е правила, ако иска и сега да ходи да жъне и пее.

# 69
  • Мнения: 2 342
Аз съм нахална и си ползвам правото да пререждам пред кабинета на ЛЛ. Има един лист лепнат на вратата, че деца до 1 годинка, бременни и спешно болни се преглеждат ВЕДНАГА  Simple Smile
В лабораторията не пререждам, там става бързо и не чакам повече от 5 минути.
В ЖК също си чакам, но там няма заразно болни, а и ходя с час и рядко чакам повече от 10 минути.
В лабораторията си искат такса от 3 лева за незнам си какво и бременните плащали  Simple Smile

Като ходя в клиниката на прегледи чакам доста, макар и с час, последния път док го викнаха на спешно секцио и чаках 4 часа, докато ми дойде реда  ooooh! Но съм свикнала с това. Като правехме каката също чаках с часове, първо преглед, после кръв, после инжекции, като идех сутринта си тръгвах следобед  Mr. Green

касата поема тези изследвания:
Хемоглобин, еритроцити, хематокрит, левкоцити, MCV, MCH, СУЕ, кръвна захар,
урина – седимент, уробилиноген, кетони (до VI л.м.)
Един път в първи триместър;
По един път – в V, VІІІ и Х лунарен месец
и 2 микробиологии при първо посещение и в 9 месец освен вирусологията

Последна редакция: пн, 06 яну 2014, 12:50 от до-ре-Ми

# 70
  • Мнения: 18
И аз съм от смотаните, които се притесняват да се предредят  Laughing  И при педиатърката с малко бебе ни казваха веднага да влизаме, но все ми е било неудобно като видя 15 чакащи болни дечица. Аз си ходя на прегледи на частно и не чакам по опашки, но сега с грипа ми се наложи да отида до спешния кабинет в поликлиниката и не ми беше удобно да се предредя. Нали и аз бях болна все пак, нищо ,че съм бременна.
Но ако сте само за преглед, определено не сметям ,че трябва да изчаквате с всички болни..

# 71
  • Шумен
  • Мнения: 330
Мале мацкипак много сте изписали Laughing ама прочетох всичко Wink
И така относно килограмите-за сега +4  Embarassed множко са но аз съм си податлива към напълняване и явно и с тази бременност ще съм 20+1,2....но няма как ще ги свалим после като се родят бебоците  Wink
Снимките са ви много хубавки и аз ще пробвам после да кача но моя корем е два пъти колкото вашите незнам защо рано започна да расте и няма спирка  Laughing ама аз и с каката бях горе долу така
За дрехите за бременни-аз още нищо не съм си взела карам си с клинове и туники най-ми е удобно с тях може да си взема нещо по-натам ще видим  Rolling Eyes
За чакането и аз си чакам на опашки добре че пред мен винаги е имало не повече от 3-ма човека и не се чака дълго но когато отида на ЖК ей там си пада чакане въпреки че сме с часове бавно става...
Това е за сега от мен празниците свършиха но при нас няма свършване днес свекито има имен ден,утре баща ми и брат ми така че пак се очертават едни маси...но това да се чува нали  Mr. Green
До скоро писане  Hug

# 72
  • Мнения: 101
Момичета,явно  не съм сама в това да си изчаквам търпеливо реда.Единствено когато ходя при ендокриноложката ми е митинг.Винаги има поне 15 пенсионерки преди мен,дори и да отида в 7.30 сутринта.Докторката ми е казала да заставам отпред пред вратата и да не чакам в тълпата,тъй като не може да ме види и да ме вкара.И съм решила сега на 15.01 като отида да си застана отпред,за да ме извика.
В крайна сметка е по важно моето здравето и това на бебето,предния път след чакането там се разболях,може и там да съм лепнала вирус, а не да съм истинала.

# 73
  • Мнения: 26
Извинявай, ако си казвала вече, но следя много теми и забравям често  Blush - тромбофилията как ти е установена, приемаш ли някакви медикаменти за нея? По принцип се пуска Анти Ха, с което се установява нуждата от фраксипарин и точната му доза.

Установиха я мин година, след като на втората фетална се откри голямо изоставане в растежа на плода, в генетичната лаборатория на Майчин дом ме изследваха. Сега пия само аспирин протект по мое предписание, но лекарите в Англия казаха, да си го пия смао че по 75мг,а този който аз пия мисля че е 100, от тук си го взимам. Иначе там не са ми изследвали нищо. Сега съм си в Димитровгард и в лабораторията, в която ще ходя след малко правият тези коаголационни анализи: време на кървене;време на съсирване;протромбиново време;аРТТ,фибриноген. И си мислех дали д ане пусне и някое от тях...ако не само ПКК  newsm78

# 74
  • Мнения: 1 530
Момичета Здравейте и за много години Simple Smile
Моя термин е на 19.06 ще се радвам да ме вшишете в заглавната страница и мен Simple Smile Отдавна пиша по форумите за юнските мами и много ще се радвам да ме добавите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт