Някой има ли проблем с вестибуларния апарат? Тема 2

  • 163 235
  • 749
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 860
Абсолютно самовнушени е. Магнезия не действа така, то това да не е аналгин, то си се натрупва в организма.

Д-р Ангов отоневролог в Александровска, ама и аз ходя платено.

# 346
  • Мнения: 21
Eastman, нямам увреждане на вестибуларния апарат. Всичко е от кръвоснабдавянето. Пия лекарства, но понякога крзите са много гадни. Например седиш си в работата и в един момент така започва да ти се повръща, а не можеш, боли те и главата....много е гадно...От февруари, откакто не съм писала, си бях на лекарства и бях добре-възстанових се, сега спрях едното и бааам пак се върнаха проблемите. Явно ще се пият за вечни времена, по пак добре, че помагат.

Не знам каква е приликата и разликата между Бетасерк и Вестибо. Вместо Бетасерк аз пия Емперин. той също е в пъти по-евтин от Бетасерк.

Поздрави и успешно лечение

Ти сега как си?

# 347
  • Мнения: 2 860
Тарантула, какви точно лекарства пиеш?

# 348
  • Мнения: 21
Пия Сибелиум и Емперин

# 349
  • Мнения: 1 131
Попаднах на интересен материал.Може да ви е полезен  Peace:
http://spisaniemd.bg/md/2014/11/estestvena-evolyutsiya-i-lecheni … eriferen-proizhod

Ще копирам поста си и от другата тема:
От няколко седмици реших да наблюдавам и записвам кога,как и колко силен е световъртежа.Осъзнах,че се засилва на две конкретни места...точно там,където имам дразнители и в точно определени ситуации и спорове  PeaceКогато човек е под каквато и форма на стрес,да речем непоносимост към нещо или някого,когато изпитва гняв,когато не е задоволен от нещо и това не зависи от него(или поне не изцяло),тялото се напряга,от там се напрягат всички органи и "органчета" в организма и се получават спазми.Когато душата е в хармония ще спрат и шумовете и въртенето   Peace

П.П.От седмица пия селеногин и неврогон(невробекс) по една таблетка от двете.Чувствам се по-добре  Simple Smile

# 350
  • Мнения: 1 715
 Не следя редовно темата, но имам проблем, даже Мениеров. Ако вече е публикувано, прощавайте! Аз отскоро открих тези видеоклипове и съм доста заинтригувана :
https://www.youtube.com/watch?v=9SLm76jQg3g
Малки калциеви частици, причинени от възпаление, се отделят и плуват във вътрешното ухо, което предава грешен сигнал на мозъка за промяна в позицията на тялото, а с упражненията се цели тези частици да се преместят, доколкото разбирам.(Не знам английски, а не намирам нищо преведено.)

Последна редакция: сб, 26 сеп 2015, 22:35 от milanda

# 351
  • хасково
  • Мнения: 378
Може ли да ми кажете как приемате вестибо от 24мг.

# 352
  • Мнения: 2 860
2пъти по 1

# 353
# 354
  • София
  • Мнения: 727
Здравейте,
и аз в групата. В средата на септември мъжът ми беше болен от вирус някакъв, който включваше и световъртеж /освен другите стандартни неща като темпуратура и т.н./. При мен се прояви само световъртежа / в един и същ ден започна и при двама ни/. При него размина след една седмица, при мен - не. Изразява се повече като замайване - особено като погледна нагоре, при ставане, лягане, ставане от стол, някой път дори и само като си мръдна главата. Истинският световъртеж е при лягане, особено на дясно, както и при завъртане на главата в легнало положение. Нямам гадене, главоболие, само замяност. Посетих невролог, пих лекарства, правих снимка на врата /има ошипяване, заради което ходих на физиотерапия две седмици/, скенер на главата. Посетих и отоневролог - очила, столове и т.н. други изследвания. Сега пия бетасерк и ноотропил, но замяността си остава, както и световъртежа при лягане надясно.
Усещам и сърцебиене и се чудя дали е от ноотропила или пък да проверя и щитовидната жлеза?
Някой има ли опит с ЖЗ и световъртеж?

# 355
  • Мнения: 2 860
Аз. С хашимото и силен световъртеж съм, при мен е от лошото оросяване. Бетасерка се натрупва след 2 седмици, дозата също трябва да е голяма, от малки дози няма полза поне при мен.

# 356
  • София
  • Мнения: 727
Пих Бетасерк точно две седмици и нямаше ефект /може би дозата е била малка, два пъти по 1 табл. от 16/, сега отоневрологът каза пак бетасерк, но по-дълго време. Ще опитам да видя какво ще стане. Значи е добре да се провери и ЩЗ - по време и на двете бременности пиех еутирокс, сега нещо много съм занемарила точно тези ендокринологични въпроси.

# 357
  • Мнения: 1 425
Здравейте,
и аз в групата. В средата на септември мъжът ми беше болен от вирус някакъв, който включваше и световъртеж /освен другите стандартни неща като темпуратура и т.н./. При мен се прояви само световъртежа / в един и същ ден започна и при двама ни/. При него размина след една седмица, при мен - не. Изразява се повече като замайване - особено като погледна нагоре, при ставане, лягане, ставане от стол, някой път дори и само като си мръдна главата. Истинският световъртеж е при лягане, особено на дясно, както и при завъртане на главата в легнало положение. Нямам гадене, главоболие, само замяност. Посетих невролог, пих лекарства, правих снимка на врата /има ошипяване, заради което ходих на физиотерапия две седмици/, скенер на главата. Посетих и отоневролог - очила, столове и т.н. други изследвания. Сега пия бетасерк и ноотропил, но замяността си остава, както и световъртежа при лягане надясно.
Усещам и сърцебиене и се чудя дали е от ноотропила или пък да проверя и щитовидната жлеза?
Някой има ли опит с ЖЗ и световъртеж?



Това ми прилича на позиционен световъртеж. Има упражнения, с които можеш да се оправиш. Има инфо в нета, можеш да погледнеш.

# 358
  • Мнения: 2 860
Мисля, че някои отоневролози практикуват упражнения точно за позиционен световъртеж, ако е такова.

# 359
  • София
  • Мнения: 727
Отоневрологът, при когото ходих, не ги препоръчва в кабинета, защото от тях на човек можело да му стане по-зле в момента. Каза в къщи да правя, особено едно конкретно ми показа, но имам възможност да правя само вечер по веднъж два пъти, а той каза няколко пъти на ден. Също изказа мнение за позиционен световъртеж, но "като че имало и нещо друго". За другото препоръча валерианови капки  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт