Някой има ли проблем с вестибуларния апарат? Тема 2

  • 161 651
  • 749
  •   1
Отговори
# 585
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Аз и при возене в кола имам проблем...

# 586
  • Мнения: 159
Въртене на предмети не. Точно както и двете описвате съм и аз. Един отоневролог ми каза че вестибуларния неврит напрактика няма лечение остава до живот. Но мозъка чрез зрението компенсира донякъде равновесието и толкоз.
серйозноо , а чри ваа има ли подобрение когато се движите , защото преди малко бях на кафе и щях да припадна

# 587
  • Мнения: 190
Въртене на предмети не. Точно както и двете описвате съм и аз. Един отоневролог ми каза че вестибуларния неврит напрактика няма лечение остава до живот. Но мозъка чрез зрението компенсира донякъде равновесието и толкоз.
серйозноо , а чри ваа има ли подобрение когато се движите , защото преди малко бях на кафе и щях да припадна
като се движа някой път почти няма проблеми някой път едвам вървя, когато съм изморен в края на деня е най-зле. Явно мозъка е вече изморен и трудно компенсира. Иначе големи магазини, площади, заведения , ярки цветове, силна светлина, трудно ми понасят и ме влошават, трудно се живее така, но трябва свиквам, няма друг начин.

# 588
  • Мнения: 159
При вас има ли влошаване от някои храни ??

# 589
  • Мнения: 112
Днес бях отново на преглед при отоневролог, чакането пред кабинета беше истински кошмар, имах чувството, че ще припадна, стоях и не мърдах, ужасна замаяност. Лекаря ми каза, че нистагмът е изчезнал, пък аз последните две седмици едвам се движа, споделих му това, и той стой учуден и изумен защо след като нистагмът е изчезнал се чувствам още по зле. Трябвало да съм по - добре, трябва, ама не съм. Не знам какво да правя вече, това е нетърпимо...

# 590
  • Мнения: 159
Днес бях отново на преглед при отоневролог, чакането пред кабинета беше истински кошмар, имах чувството, че ще припадна, стоях и не мърдах, ужасна замаяност. Лекаря ми каза, че нистагмът е изчезнал, пък аз последните две седмици едвам се движа, споделих му това, и той стой учуден и изумен защо след като нистагмът е изчезнал се чувствам още по зле. Трябвало да съм по - добре, трябва, ама не съм. Не знам какво да правя вече, това е нетърпимо...
Габи успокой се , вярвай ми не си сама , днес бях на кафе и направо беше ад , живота ми се промени , при мен освен вест.апарат откриха и хашимото , за което се твърди че е шредизвикал вестибуларните кризи , ти изследване имаш ли на ТСХ ??

# 591
  • Перник
  • Мнения: 1 920
За първи път чувам, че хашимото предизвиква вестибуларни кризи... Каква е връзката?

# 592
  • Мнения: 159
За първи път чувам, че хашимото предизвиква вестибуларни кризи... Каква е връзката?
вертижна реакция , но ако питате мен аз не вярвам в това.

# 593
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Аз имам хашемото, но замайването ми е от съвсем скоро, за това не вярвам да имат връзка.

# 594
  • Мнения: 159
Някой чувал ли е за боуен терапията ??

# 595
  • Мнения: 112
Не съм изследвала, определено много ми се промени живота, и някак си не мога да свикна с тая гадост, аз също съм се питала това изобщо лекува ли се, и като гледам колко хора има със същия проблем губя надежда. Лошото при мен е, че започнах да развивам нещо като фобия и избягвам да излизам да се разхождам, защото знам, че винаги съм замаяна. Имам и много голяма скованост във врата

# 596
  • Мнения: 190
Не съм изследвала, определено много ми се промени живота, и някак си не мога да свикна с тая гадост, аз също съм се питала това изобщо лекува ли се, и като гледам колко хора има със същия проблем губя надежда. Лошото при мен е, че започнах да развивам нещо като фобия и избягвам да излизам да се разхождам, защото знам, че винаги съм замаяна. Имам и много голяма скованост във врата
и аз съм така. Не мога да разбера тая скованост на какво се дължи, всички иЗледвания и ямр-и са ок, а точно тая скованост имам чувството че влошава кръвоснабдяването към мозъка и се чувства тая замаяност.

# 597
  • Мнения: X
Проблемите ви са от липса на движение - схванати сте жестоко, може да има прищипване на нерв или възпаление, което да притиска кръвоносни съдове. Спорт, упражнения за разтягане, посещение при кинезитерапевт за масажи и ще се оправите.

# 598
  • Мнения: 190
Нито имам прещипване, щеше да се види на ямр. Нито съм имал малко движение, даже напротив не се спирах. По скоро го отдавам на хронична преумора.

# 599
  • Мнения: 295
А да ви питам. Някой имал ли е стягане или опъване в задната чст на главата точно над врата? Не ми се вие свят вече , но това опъване като на нерв понякога го усещам и към раменете. А често и към задната част на ченете, към последните зъби. Имам шипове на врата, дали е от това?

Общи условия

Активация на акаунт