Препоръчайте добър трихолог в София

  • 17 814
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
 Мили мами, кажете някой  добър трихолог в София. При който сте били и сте останали доволни   Hug

# 1
  • Мнения: 2
Здр Бг Мами искам да споделя моя опит с вас от трихологичен център ЛИЛИЯ :angry;     
От 15 год страдам от косопад постоянен ходих по какви ли не доктори и изпробвах всичко което съществува на
пазара но нищо не помага та реших да посетя трихологичен  център ЛИЛИЯ
записах си час за след 15 дни при което отидох в уговорения ден и час посрещна ме Д-р Арсов който ми направи преглед и ми пусна изследвания кръвна картина и хормони след което бях прехвърлена при една доста сприхава
жена не зная дали изобщо е доктор или просто си продава продуктите които тя си внася и също така прави разни терапии на място срещу 80/100 лв много мила и мазна докато не ви продаде продуктите си които които са от порядъка на 400/500 лв шампоан ампули пилинг и маска след което ще се превъзнася колко е заета и няма да ви обърне никакво внимание затова искам да ви посъветвам единствено в този център си заслужава да минете на преглед при Д-р Арсов за да ви пусне изследвания и след това лично той да ви ги разчете можете да си закупите от
магазин Зоя шампоан против косопад 10/11 лв и също така имат ампули мисля че бяха 5/6лв за 4бр натурални продукти има страхотен ефект
Това е моето мнение по този толкова прехвален трихологичен център ЛИЛИЯ за мен този център е създаден да си продава продуктите които са супер скъпи и трябва да се използват постоянно

# 2
  • София
  • Мнения: 9 920
И аз ходих май месец Лилия /Трихолог.бг.
 Доктора ме прегледа и назначи процедури при някоя от дамите... но 80лв ми се сториха доста (а и нямаше да е 1 път) + това с тяхната прехвалена козметика...
 Иначе ми направи лошо впечатление хигиенните условия и реших да не ходя на процедурите им.

Друг център дали има?

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте, миналата седмица и аз посетих прехваления трихологичен център Лилия. Изобщо не останах доволна. Първо хигиена нулева, второ за 80лв преглед, мисля, че трябваше да ми се обърне малко повече внимание.Общо взето по време на прегледа Доктора се опитваше да ми обясни много НЕ логични неща, Докторката само го прекъсваше. И разбира се (мисля, че на всички техни пациенти) предписват една и съща козметика, на която те са дистрибутор, цените ми се видяха много високи и видях, че са произведени в Испания, и помолих леля ми да провери дали наистина са на такива цени и там, но при проверка от нейна страна, каза , че продукта е спрян от производство в Испания. Наистина съжалявам, че отидох.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 920
За две години не са ли мръднали с хигиената... Cold Sweat
И аз тогава избягах с 200, но не беше 80лв, а 50 мисля - оляли са се. 😂

Все пак искам да намеря професионалисти трихолози, които не си пробутват техните продукти - някой ако знае други освен тези (Лилия беше едното им име, а другото?) София.

# 5
  • Мнения: 12
Аз също се интересувам има ли други трихолози. Със същия опит съм от Лилия , купих шампоани за 200 лв и си направих 2 пилинга за косопад придружен със сърбеж, който дори не съм убедена , че е себореен дерматит , тъй като освен пърхота , имам сърбеж и по тялото , но всеки го пренебрегва при положение, че нямам белези .Бях обнадеждена , Арсов изглежда компетентен , но всичко останало с продуктите и управителката , която само искаше да ми набута нови и нови и ме караше да я мия още по-често и как така са ми останали още шампоани от предния път малко не ми хареса, отделно препрати към техен ендокринолог , при положение, че казах, че съм ходила при мой и имам резултат , стари били. Ами някак доверието ми се изгуби. Та ако има добри лекари , които преглеждат обстойно  , нека споделим.

# 6
  • Мнения: 3
Pisces moon, от поста ти не става ясно дали двата пилинга и продуктите, които си ползвала са дали някакъв ефект. Може ли да споделиш.  Аз имам записан час във въпросния център Лилия , но като чета мненията се чудя дали да не го отменя.

# 7
  • Мнения: 2
Явно не съм единствената разочарована от център "Лилия". И аз отидох там след няколко години ходене при всякакви "специалисти" и хвърлени купища пари на вятъра. И при мен се разигра горе-долу така - преглед при д-р Арсов, изследвания, и впоследствие назначаване на ежемесечен "пилинг" на скалпа /който бил единственото нещо, което можел да стопира процеса при моя проблем/. Аз си поисках биопсия на скалпа преди да ми направят пилинг, само че хората бяха забравили, че не те са ми го препоръчали... Впоследствие, като излязоха резултатите, Лилия се скъса да повтаря, че ето защо са ми назначили биопсията - което не ми направи добро впечатление, още повече, че аз сама си я поисках... Всъщност, от резултатите от нея почти нищо не се разбра - освен че нямам косопад /ама напоследък нямам и особено коса/ и че процесът не можел да се спре, можел само да се забави... Впоследствие се замислих колко добра търговска стратегия е това, ако беше изпълненена подобаващо - ако от "лечението" с пилинга и шампоанчетата има ефект - то е благодарение на центъра, ако няма - "процесът" е виновен.. Само дето още от първия пилинг получих отвратително зачервяване на цялата глава и неизразим сърбеж, като никакви убеждения как това е добре за мен и трябва да продължа с пилингите не минаха в случая. А когато отказах и да дам около 400 лева за шампоанчета и маски, двете госпожи съвсем ми се ядосаха... Доста непрофесионално беше и в присъствие на пациенти /не само аз бях там/ да се разиграва кавга, придружена със заяждане между Лилия и д-р Арсов. Единственото, което не мога все още да повярвам е, че в този център работят единствените специалисти по косата в София.

# 8
  • Мнения: 59
 Здравейте,
Бях се насочила към център "Лилия", когато попаднах на темата. Става въпрос за синът ми, който е на 20 г. Последните месеци и аз и той, забелязахме загуба на коса, от към челото.
 Моля да ме посъветвате, към какъв доктор да се насочим, и какви изследвания трябва да се направят.
 Благодаря предварително !

# 9
  • София
  • Мнения: 9 920

Преди около 2 седмици някой си потомствен лекар - дерматолог по ТВ разправяше колко сме напред технологично в БГ - като цяло дерм-ята... та се питах - само за фейса ли са се специализирали всички - все пак БГ е не много добре разположена (генетично от към някои хормони влияещи на косат)а... Не вярвам да няма други, по-добри?!

# 10
  • Мнения: 4
Здравейте, включвам се да споделя и моят опит с посещенията ми в център Лилия!
Първоначално попаднах там на безплатен преглед и бях много обнадеждена, защото имам ужасно обострена себорея. Лилия, която проведе прегледа ме посъветва да си запиша час при доктора. Отидох на прегледа, тогава цената беше 50 лв., погледна ме човека, поговорихме, каза да си пусна изследвания на няколко хормона и други показатели, въпреки че му показах скорошните ми изследвания, но си викам .. те сега ще ми помогнат, здраве да е..и извадих 220 лв. За тях.. пПосле ми обясни ми за процедурите и козметиката. Аз веднага почнах да давам на заден за козметиката, защото скоро се бях запасила с 3-4 продукта на Дюкре и ми действаха добре. Обясних му, че не искам да сменям козмериката. Той се съгласи и каза, че за сега  ще ми запише час за пилинг. Реших, че съм попаднала на правилното място и хора и че вече има кой да погрижи за моя проблем. Обаче, веднага след процедурата, "милата Лилия" ми каза, че не мога правя лепение без тяхната козметика и да съм запазила моята за след това... Та оставих 80 за пилинга и 160 за козметиката и ми записаха пас за следваща.процедура след 3 седмици. Честно да ви кажа, имаш страхотен ефект и облекчение от него, наистина. Кожата на скалпа ми се излющи и за първи път се чувствах добре

Забравих да каза, че отидох и за следващия пилинг и щях да продължа, но след процедурата Лилия каза че трябва да си взема техните ампули, може би бяха 75 лв, като една опаковка няма да ми стигне за целия курс на лечението, но се отървах с това, че нямам достатъчно пари да си ги купя. Тръгнах си и повече не се върнах. Само за пилинга ме е яд, помагаше ми.
Някой от вас, знае ли с каква киселина го правят?
Така, че аз определено не препоръчвам!
Моля, ако сте открили някой друг цяр или нещо, което помага при себорея, да споделите!
Благодаря!
Бъдете здрави Heart

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 20:53 от bubanka

# 11
  • Мнения: 333
Отчаях се. Току-що намерих центъра и се зарадвах, а то какво било....Cry. Тоест няма препоръки за кадърни специалисти?

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте!
Някак си и аз след толкова време реших да напиша отзива си тук,понеже когато търся решение на проблем почти винаги водещи във взимането на решение са форумите и споделеният опит на други.
Тааа,така след изкаран ковид бях с косопад ,който в продължение на 1 година и изпробвани какви ли не ампули,таблетки,смеси,алтернативни методи и т.н не се повлия .Бях на ръба на отчаянието и в лицето на “Лилия” видях моето спасение.Още в кабинета по време на прегледа самата Лилия спретна тихо скандалче и най-обидното беше ,че разговаряше с доктор Арсов сякаш ме нямаше.Доста неудобно се почувствах.
Диагностицира ме и за потвърждение ми назначи доста изследвания,които трябваше да се правят през определени дни преди,по време и след менструацията.Имам ужасяващ страх от игли и предвид точността в дните на изследванията пропусках въпросните дни,отделно имаше празници,почивни дни  и така минаха около 3 месеца ,докато направя всички.След като платих 450 лева за изследвания и бях готова вече  с нетърпение звънах да си запазя час .Казах,че съм минала пъти преглед и че съм за вторичен преглед/разчитане на резултати .След малко ми се обадиха и ми казаха,че е минало доста време от първия преглед и че трябва да платя редовна цена като първичен преглед-СТО И ДВАДЕСЕТ ЛЕВА!!!!(ако не бъркам числата вторичен е 80лева) Просто за разчитане на изследванията!Бях шокирана от начина по който се възползват от нещастието на други хора от това че нямаш избор и освен от косата ти ,искат да те лишат и от кожата ти .Прочетох тук форума и видях,че явно парите в клиниката са движещата сила.Най-вероятно ,ако бях платила сумичката щяха да ми изпишат козметика от “тяхната” за още 300-400 лева.
Опитах се да намеря друг трихологичен кабинет за разчитане на резултатите,но какво се оказа…на телефонните номера на официалния сайт на Българска асоциация трихология  и сайта на Българска академия трихология отговарят кой-Трихологичен център Лилия!
В крайна сметка случайно една аптекарка ми препоръча Биотин за 14 лева и проблема ми приключи точно за 2 седмици.Още я търся на смяна ,за да и благодаря.

# 13
  • Мнения: 1
Здравейте!
Някак си и аз след толкова време реших да напиша отзива си тук,понеже когато търся решение на проблем почти винаги водещи във взимането на решение са форумите и споделеният опит на други.
Тааа,така след изкаран ковид бях с косопад ,който в продължение на 1 година и изпробвани какви ли не ампули,таблетки,смеси,алтернативни методи и т.н не се повлия .Бях на ръба на отчаянието и в лицето на “Лилия” видях моето спасение.Още в кабинета по време на прегледа самата Лилия спретна тихо скандалче и най-обидното беше ,че разговаряше с доктор Арсов сякаш ме нямаше.Доста неудобно се почувствах.
Диагностицира ме и за потвърждение ми назначи доста изследвания,които трябваше да се правят през определени дни преди,по време и след менструацията.Имам ужасяващ страх от игли и предвид точността в дните на изследванията пропусках въпросните дни,отделно имаше празници,почивни дни  и така минаха около 3 месеца ,докато направя всички.След като платих 450 лева за изследвания и бях готова вече  с нетърпение звънах да си запазя час .Казах,че съм минала пъти преглед и че съм за вторичен преглед/разчитане на резултати .След малко ми се обадиха и ми казаха,че е минало доста време от първия преглед и че трябва да платя редовна цена като първичен преглед-СТО И ДВАДЕСЕТ ЛЕВА!!!!(ако не бъркам числата вторичен е 80лева) Просто за разчитане на изследванията!Бях шокирана от начина по който се възползват от нещастието на други хора от това че нямаш избор и освен от косата ти ,искат да те лишат и от кожата ти .Прочетох тук форума и видях,че явно парите в клиниката са движещата сила.Най-вероятно ,ако бях платила сумичката щяха да ми изпишат козметика от “тяхната” за още 300-400 лева.
Опитах се да намеря друг трихологичен кабинет за разчитане на резултатите,но какво се оказа…на телефонните номера на официалния сайт на Българска асоциация трихология  и сайта на Българска академия трихология отговарят кой-Трихологичен център Лилия!
В крайна сметка случайно една аптекарка ми препоръча Биотин за 14 лева и проблема ми приключи точно за 2 седмици.Още я търся на смяна ,за да и благодаря.

Здравейте, какъв Биотин по-точно? може ли линк или наименование на продукта, таблетки ли са или тоник? благодаря предварително!

# 14
  • Мнения: 1
Щеще да е хубаво да има отговор за Биотина....

Общи условия

Активация на акаунт