При какви (ниски) температури се извежда бебе?

  • 16 961
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 629
Няма ограничения в температурата, важното е разходките да бъдат постепенни за да може детето да се адаптира към климата! В никакъв случай не дръжте децата си вътре през зимата, защото така стават податливи на всякакви вируси и не могат да изградят стабилна имунна система!

# 16
  • София
  • Мнения: 8 031
На -25 го извеждах миналата година, беше на един месец. На мястото, където живеем, това са обичайни зимни температури и понякога държат по 2-3 месеца.
Детето се извежда до толкова градуса, доколкото позволява екипировката. Смятам, че се разболяваш от вируси, не от студ.

# 17
  • Varna
  • Мнения: 2 596
На всякаква температура.....като няма на кого да го оставя за да му взема например храната от детската кухня.

# 18
  • Мнения: 5 173
Родих на 6-ти Февруари , на 1-ви Март , започнахме с разходките . Нямам спомен , какви са били градусите миналата година , но беше добре , не беше кой знае , колко студено . А , преди да почнем с разходките , всеки ден , излизахме на терасата за по 5-10мин.  Peace .
На 1 март си беше достатъчно топло вече. Peace

# 19
  • Мнения: 27
Аз също се  чудех при каква температура не мога да излизам с бебето,когато попитах педиатъра  каза , че мога да го извеждам при всякакви температури стига да е добре облечен, но да ограничаваме  разходките когато има мъгла Wink

# 20
  • Мнения: 182
В мъгла и вятър не се разхождат заради мръсния въздух. Шал се слага само на врата и при голям човек, никога на устата и носа.
Не студът разболява бебетата, а хората, които им се завират в личицата без да се съобразяват, че "само са настинали". И ние имаме задочен спор, но не се поддавай, каляването е много важно. Още повече, че в количката е скрито на завет-по-комфортно му е отколкото на теб, така че разходки колкото издържаш, а не точно половин час.

# 21
  • Мнения: 6 214
И аз знам, че най-опасна е мъглата, не ниските Т или дъжда.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 609
Извеждала съм дъщеря си на всякакви (ниски) температури. Януари/февруари 2012 (когато беше лютата зима) съм я извеждала и на -15, и на -20 - добре облечена и завита и за толкова дълго, колкото аз издържа. Не е боледувала докато не тръгна на ясла, а и там за вече година и половина е била болна 2 пъти. Не я извеждам в мъгла - въздухът е много мръсен и въобще е неприятно. Но и аз съм на мнение, че заболяванията се причиняват от вируси и бактерии, не от студа сам по себе си.

# 23
  • Мнения: 6 214
Но и аз съм на мнение, че заболяванията се причиняват от вируси и бактерии, не от студа сам по себе си.
Точно така си е, но векове ще минат, докато българинът го възприеме.  Peace

# 24
  • Мнения: 5 173
Но и аз съм на мнение, че заболяванията се причиняват от вируси и бактерии, не от студа сам по себе си.
Точно така си е, но векове ще минат, докато българинът го възприеме.  Peace
Така е. Родителите ми дума не дават да се издава да изкарам госпожицата на разходка  Tired. Да не говорим как ми се надява за шала ..  ooooh!

# 25
  • Мнения: 15 100
Около мен уж всички разбират, че детето не се разболява от студа, а от вирусите, с които се среща за пръв път в яслата и пак, когато си е вкъщи и го гледат баба му и баща му, не го изкарват навън, освен, ако не се обадя няколко пъти да кажа да го изведат.

# 26
  • Мнения: 3 241
Дъщеря ми е родена януари и я изведох за първи път на седмица.

Не съм я ограничавала, само внимавам като има мъгла.

# 27
  • Мнения: 86
правя си разходки на доста минусови температури. Нагаждам се с канадската зима и мога да твърдя, че дъщеря ми е добре калена. Даже понякога съм се възмущавала, че в градината са ги изкарали навън.
Не се страхувайте, свежият, студен въздух е полезен за децата. Стига да не духа, да не вали дъжд и да няма мъгла. При нас изкарват децата до -15. Ако е по-студено не е добре за дробчетата.

# 28
  • Мнения: 2 926
Изкарвала съм го винаги освен в мъгла и в минусови температури.
На 20 дни, започнахме с излизане на терасата, като постопенно увеличавах минутките и така около 5-6 дни, докато излезнем с количката.

# 29
  • Мнения: 155
Правя разходки при всякакви температури.Не излизам при мъгла,дъжд и силен вятър.

Общи условия

Активация на акаунт