Косопад - 6 тема

  • 142 828
  • 752
  •   1
Отговори
# 360
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 542
Днес ме гледаха на ултразвук - не е щитовидната... Sad

# 361
  • Мнения: 413
А хормони пусна ли си? ТСХ-а?
С какъв шампоан се миеш? Гинеколог, стоматолог?

# 362
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 542
А хормони пусна ли си? ТСХ-а?
С какъв шампоан се миеш? Гинеколог, стоматолог?

Дадох венозна кръв за изследвания - каквото доки каза, нищо не разбирам. Зачерта там едни квадратчета от списък с възможни неща за изследване. Така ли се изследват хормони? Във вторник ще излязат резултатите, в сряда съм на гинеколог - профилактично. Това има ли нещо общо с косопада?
Редувам Kerastase Densifique с Kerastase Exfoliant Purifiant, понякога Mythic Oil или Vitamino Color. Никой от тях не ми действа добре в момента. Но косопадът започна много преди тях - сега дори е намалял, но ми трябва нова коса.
С ентусиазъм ми препоръчаха някакви скъпи хапчета, но вече нищо не купувам без предписание. Naughty

# 363
  • Мнения: 413
Аз ще пускам изследвания в понеделник за щитовидната...Направо не знам какво да ти кажа , дерматоложката ми каза да си купя Ревалид шампоан ама нещо не видях ефект от ампулите им..  А на теб косата как ти пада,само докато я решиш и миеш ли?  Защото моята пада на кичури.. по всяко време. Целия ми под е в косми, постоянно ги събирам.

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 19:43 от white jasmine

# 364
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 542
Аз ще пускам изследвания в понеделник за щитовидната...Направо не знам какво да ти кажа , дерматоложката ми каза да си купя Ревалид шампоан ама нещо не видях ефект от ампулите им..
Не видях ефект от какви ли не препоръчани продукти. Дори късо подстригана, косата ми пак се чупи и къса. Но то целият ми организъм е слаб - та косата ли ще е силна? Надявам се скоро да стане ясно какво ми има и да започна с някакво лечение. Честно казано, надявах се да е ЩЖ, поне щеше да има някаква логика, а сега сме пак на нула с лекарите.
Какви изследвания ще пускаш за ЩЖ? На мен ми гледаха гърлото с ултразвук...

# 365
  • Мнения: 513
Момичета,днес личната ми пусна пълна кръвна картина,но кажете къде е най-добре да си я направя,някоя добра лаборатория,защото от няколко  уж качествени такива,доста неща ми объркаха в изследванията преди време. От кои лаборатории сте доволни? Каза ми също да пия хапчета,не ампули или пък шампоан,а хапчета Ревалид,от тях някой доволен ли е и повлияли ли са му косопада?

# 366
  • Мнения: 413
На мене за ЩЖ ми казаха кръвна картина и един хормон. Пак си е венозно взимане на кръв. Ще правя изследванията в Уромед лаборатория.  А имаш ли други оплаквания? Мене вълни ме обливат чат-пат.. а съм на 22.. Дано да разбера какво ми е и аз скоро..

# 367
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
pieta, описваш т.нар. дефектни растежи, луковиците са 'деформирани" и слаби.

Можеш да вземеш токотриеноли и сусамов тахан за новите растежи. Прави масаж на мястото и локално - Креастим  Peace

# 368
  • Мнения: 35
Благодаря ти, а.l.e.n.a, много си мила! Ще опитам с предложените средства.

Последна редакция: сб, 02 авг 2014, 08:26 от pieta

# 369
  • София
  • Мнения: 603
Момичета,днес личната ми пусна пълна кръвна картина,но кажете къде е най-добре да си я направя,някоя добра лаборатория,защото от няколко  уж качествени такива,доста неща ми объркаха в изследванията преди време. От кои лаборатории сте доволни? Каза ми също да пия хапчета,не ампули или пък шампоан,а хапчета Ревалид,от тях някой доволен ли е и повлияли ли са му косопада?

За мен лично Кандиларов и Цибалаб са най-добри. От години ми се налага да изследвам хормони през няколко месеца и съм сменила доста лаборатории, докато стигна до този извод. Hug

# 370
  • Мнения: 413
И тази сутрин пак свалих голямо количество коса. Ужас. Дано всички да се оправим. Дали е възможно да е аномалия заради променливото време?

# 371
  • Мнения: 513
Пълната ми кръвна картина е в норма....а сега накъде....  Cry

# 372
  • Мнения: 413
И на мен, както и хормоните.. Давайте идеи, чудя се дали да отида на скенер на цяло тяло вече... Аз иначе си пуснах кръвната в Рамус лаборатория, до Сточна гара.

# 373
  • София
  • Мнения: 529
Как ви пада косата? Общо разреждане, на кичури, на петна?

Освен кръвна картина, тсх/тат/мат/фт4, тестостерон/естроген, прогестерон, дхеа. Хубаво е да се видят гнойни огнища - зъби, сливици, апендисит. Принципно, ако нищо не се намери - стресът може да е виновник Peace

# 374
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 542
Сега се връщам от женски лекар. Споделих му за косопада и той каза, че ако не е от хормоните, е от стрес. Препоръча ми да си взема нещо, което транслейтър превежда като "силициев двуокис" или "кварц" - помага при косопад от зловлияние на околната среда, едностранно хранене или стрес. Взех си 150 таблетки от кварталния дръгстор силициев двуокис+биотин. Да видим...

Последна редакция: ср, 06 авг 2014, 15:22 от OnDiNe_

Общи условия

Активация на акаунт