АВГУСТовски бебета 2013 - 2

  • 25 608
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 136
Добро утро. Simple Smile Всеки сам си избира как да гледа детето си, аз лично съм взела доста добри идеи от форума  Peace
Първия долен ляв зъб изби на 6мес. и 1 сед. две сед. по - късно и десния. Wink
Сега сме на тази схема:
6.- АМ
8, Попара
11. АМ
13 Месно пюре или зеленчуково с жълтък
16. Грис с АМ  + плодово пюре
19. АМ
Часовете варират и хапва по някоя  бисквитка слагам и плод в мрежичка понякога  Simple Smile
Хубав ден на всички Simple Smile
 

# 721
  • Мнения: 18
И аз ще се включа със захранването, въпреки че не се включваме в никакви схеми. Предварително уточнявам, че помествам нашето захранване само за информация. Не агитирам- че е най- правилното. Аз така го усещам - така я храня. Опитът е за втори път. Синът ми е захранен по същия начин. Сутрин, след като станем ядем някакъв плод - банан на малки парчета или варена или печена ябълка, по- рядко круша. Приготвям почти всеки ден - елда със зеленчуци или плод. Понякога елдата е заменена с лимец. Зеленчуците варират според моето вдъхновение - това, което ми хареса  на пазара предния ден. Месото съм го включила - заек и риба. Рибата винаги е прясна - ловена същия ден. Живеем до морето. Миналата седмица - дадох и супа от коприва. Млечните ги включих под формата на козе сирене. Изрично е да кажа, че часове не спазваме Embarassed.  Сготвената храна я предлагам само 1 ден. Не хапва повече от 10 лъжици на ядене. Колко грама е това не зная. Останалото време е кърма на поискване. Каши не смятам да давам въобще. Предвид елдата и лимеца, които давам почти всеки ден за мен е излишно да предлагам и каша. От зърната сме включили и ориз - и кафяв и бял. Белият е предпочитан. Не пасирам храната - режа продуктите на ситно. Не се дави, дъвче старателно. Картофено пюре не харесва. Включвам картофа на малки парчета в супа. Вода пие- от шише с накрайник. Колко пие не знам- не повече от 50 мл на ден.

# 722
  • София
  • Мнения: 3 281
Ние имаме две хранения - на обед зеленчуци с месо, риба или жълтък. Жълтъка ми е половинка, а месото и рибата - по около 2 чаени лъжички. Зеленчуците - паря ги и ги пасирам - вече едричко. Към тях добавям една супена лъжица глутенова каша - овес, пшеница или спелта и няколко капки зехтин.
Второто хранене е каша - подредила съм 5-6 кутии върху хладилника  Laughing Правя я с АМ като млечна, но добавям и плод - ябълка, банан или круша.
Останалите ни хранения са мляко - кърма и АМ.
На последната консултация преди десетина дни Тигър беше 72 см и 8900 гр.
И аз смятам, че всяка майка преценява най-добре. Всички имаме силни страни и способности, естествено е да ориентираме отношението си към ббебчовците според тях. Аз например съм сигурна, че моя Тигрьочко може без нощно хранене, защото 2 месеца беше така. В момента обаче се буди по 3 пъти нощем да папка. Давам си сметка, че не е потребност, а предпочитание при него. И въпреки това сърце не ми дава да го оставя да плаче и да се разсъни.  Crazy
Вчера ги изкарах с баба му в градинката пред блока, и да ви кажа, че за 4-5 часа, вече има тен на личицето и ръчичките  Heart Eyes

# 723
  • Мнения: 20
Мамчета бях ви споделила за мойто дете че не иска да се вози в количката му която е АБЦ 3 ТЕК и сега мисля да копувам нова ,спряла съм се на Mutsy Evo някви мнения за нея да дадете ако и някой от вас е с такава.Благодаря  Heart Eyes

# 724
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 390
Мамчета бях ви споделила за мойто дете че не иска да се вози в количката му която е АБЦ 3 ТЕК и сега мисля да копувам нова ,спряла съм се на Mutsy Evo някви мнения за нея да дадете ако и някой от вас е с такава.Благодаря  Heart Eyes

Аз имам Муци Ево,уникална е,страшно добра возия,стабилни иновативни гуми,които не се помпят,тапицерията е уникална промазка,не е скапан плат да избелее Peace

# 725
  • Мнения: 20
Мамчета бях ви споделила за мойто дете че не иска да се вози в количката му която е АБЦ 3 ТЕК и сега мисля да копувам нова ,спряла съм се на Mutsy Evo някви мнения за нея да дадете ако и някой от вас е с такава.Благодаря  Heart Eyes

Аз имам Муци Ево,уникална е,страшно добра возия,стабилни иновативни гуми,които не се помпят,тапицерията е уникална промазка,не е скапан плат да избелее Peace
Самата количка широка ли е тъй като аз ще си копувам само летния кош,защото сме голями вече,коша върти ли се в двете посоки?

# 726
  • Мнения: 20
Добро утро. Simple Smile Всеки сам си избира как да гледа детето си, аз лично съм взела доста добри идеи от форума  Peace
Първия долен ляв зъб изби на 6мес. и 1 сед. две сед. по - късно и десния. Wink
Сега сме на тази схема:
6.- АМ
8, Попара
11. АМ
13 Месно пюре или зеленчуково с жълтък
16. Грис с АМ  + плодово пюре
19. АМ
Часовете варират и хапва по някоя  бисквитка слагам и плод в мрежичка понякога  Simple Smile
Хубав ден на всички Simple Smile
 

Тъкмо вчера загледах гриса в магазина и се зачудих.Можем ли да го предлагаме  на 7,5 месечно бебе?  newsm78

# 727
  • Мнения: 32
Грис под формата на инстантна каша давам още от 6ти месец Wink На хумана взимам Wink

# 728
  • София
  • Мнения: 136
За гриса , първо взех пликче от 100гр. за проба, сега съм купила едно кило за левче на прИмоция. Wink . Готвих му преди седмица пилешко( бяло месо) Вие от коя част на пилето слагате? Доста по- евтино излизало това бебче отколкото си мислех Simple Smile

# 729
  • Мнения: 39
Здравейте след кратка пауза Simple Smile скоро ще летим и много се вълнувам, дори започнах да подготвям някои от нещата на бебка, ние успяхме да направим едно нощно хранене (бяха 2-3) така се задържа вече 2 седмици и съм много щастлива.

Цели парченца храна няма да предлагам още, това си е експеримент, за който не ми стиска, на лято може би.

Схемата ни на хранене в момента е стандартна:
закуска сутрин 7.30-8.00 кърма + домашно кисело мляко с бебешки бисквити (това от 3 дни)
обяд 12.00-12.30 зеленчуково+половин жълтък или месно пюре и кърма по желание
следобедна закуска каша с плодово пюре, скоро ще разнообразя с грис/кисел и кърма по желание
вечеря кърма
среднощно похапване... то е ясно Simple Smile

Малката е много енергична, не мога да я спра, пълзи като буболечка, надига се навсякъде и ако я оставя да седи права цял ден ще стои. Мисля, че й е рано да се изправя, четох някъде, че това не е добре за костите и ставите, затова я свалям винаги. Според вас?

Въобще не стои по гръб, ама въобще, а сменянето на памперси е нещо като борба свободен стил Simple Smile Падне ли... ако съм на близо плаче, ако не ме вижда се изправя и продължава да дивее, как ще я опазя незнам, отваря шкафове и чекмеджета, дърпа столовете за крачетата, набарала сака на баща си и разпиляла всички дрехи по пода  Party

От скоро имитира звуците на играчките, казва "дяааа" и маха с ръчичка като за чао, баба й я научи да прави като конче с уста и сега не се спира да мляска.

На бебета се дава основно бялото месце от гърдичките.

# 730
  • Мнения: 32
Shenel  браво, хубаво е да е енергична Simple Smile И ние сме така с памперсите, върти се постоянно и ако го поставя пак по гръб ми се кара(такъв му е рева) Grinning За изправянето не мога да ти кажа дали е рано за твоето бебче, мога да ти кажа че моето също се изпоарвя, само че не може да стои сам прав, той всъяност не се и изправя сам, но иска да стои прав. Мисля че всяко дете си показва кога е готово за нещо, за моето мога да кажа че щом иска да стои и се кефи, нека си стои, просто не го оставям дълго време, като позаякне още ще стои повече Wink
Приятен полет ви желая, и да те питам, нали на някои хора им прилошава, не знам дали при бебетата има такава възможност, но не е лошо да помислиш по въпроса, питай педи - може да знае Peace



А някой да е приготвял пюретата с лук , магданоз и други подобни подправки? ГЛедах някъде рецепти и пишеше ако не се лъжа че се добавя лук, разбира се съвсем малко за да не налютява, но не знам, не съм сигура дали трябва? А кр. масло слагате ли? А понеже имаме вече домашни марулки, дали е подходящо да се добави малко към някое пюре, примерно един лист, като подправка-добавка?

Последна редакция: пт, 04 апр 2014, 07:50 от maribelka

# 731
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
някои пюрета ,които аз купувам ,съдържат лук.опитай ,то ще си покаже.при моето дете не се получи с домашно приготвена храна Sick......иначе ще започвам да и давам кус-кус,евентуално и попара и мисля да слагам масло ,сирене.вече не са толкова малки. Simple Smileмоята госпожица от вчера лази,зъб още няма.

# 732
  • Мнения: 39
Вече шести ден бебка хапва глутен под формата на бебешки бисквитки с домашно кисело млекце за закуска, много й хареса, ще го бъде май захранването при нас  Party
Въведохме почти всичко вече - повечето зеленчуци и плодове,  пилешко, пуешко и телешко месо (не й е любимо месото), жълтък, кис. мляко (само домашно), рибка - хек и сьомга, каши - млечни и безмлечни, бисквити, скоро идва ред на попарите и макаронените изделия със сиренце и масло.

Вчера правих кисел, получи ми се  Laughing, с вода от компот и малко белени праскови от компота, без захар и мляко. Направих съвсем малка доза за проба, на мен ми хареса, даже си спомних, че някога в детството си съм яла подобно нещо, но не знаех, че е кисел хихих, вече знам.

Гледам прогнозите за времето за 10 дни напред и май ще вадя дебелите дрешки, но дали ще й стават още..?

Междувременно мнооого ми се ходи на море, ама само аз и баща й Simple Smile хвърлям по едно око на рекламите за ранни записвания, но не ми стиска да резервирам, че знае ли се с това нашето диваче... а дано ама надали  Joy Къде планирате да почивате тази година вие, вече има ли някой с резервации?

В петък цял ден бяхме навън в Борисовата градина с племенника и зълва ми, търкаляхме се върху одеалата и беше голям кеф, имаше слънчице и пек, дори се мазахме със слънцезащитни.

# 733
  • Мнения: 20
Ние сме все още само на пилешко,заешко и пуешко,риба ни казаха след годинка нз защо,ядем вече кус кус много му харесва,попара също и с мляко и с чай,тази с млякото му я правя с обикновенни бисквити а тази с чая със сухар 1 бисквита и сиренце,кисел вчера правих получи ми се и на мен и му хареса,друго нз какво да редувам за следобедна закуска

# 734
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 390
Маминки,могат ли бебчовците вече да стоят седнали без да ги подпирате?
Моя не може изобщо да седи,пада напред,назад или настрани,не се и изправя,само се върти от гръб на коремче.Иначе в стола за хранене стои,както и в количката,но не повече от половин час и започва да мрънка,явно умалява и не иска повече,четох доста,че някои деца може и чак към 9 месец да започнат да сядат,явно ние ще сме от тях.Аз и не го насилвам,когато -тогава...
Вчера пак ме издебна маймуната и падна от дивана,изкара ми акъла,вече се случва за 7,8 път,много е активен и все едно шило има в дупето,затова постилам завивки на пода итам да беснее колкото си иска....,но и там бързо му омръзва,изобщо голяма фиеста сме през деня Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт