ОКТОМВРИ 2013-Тема 2

  • 56 536
  • 351
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 190
eli70o0, честито бебче! Да е здрав и много радост да ви носи! Hug Flutter
Еми стана вече на годинка, ей, как отлетя това време! След месец тръгва на ясла  Confused да ми е здравичък и усмихнат!

# 331
  • Мнения: 15
eli70o0, честитоо  Hug

# 332
  • Мнения: 38
eli70o0 честито, да ти е живо и здраво Simple Smile.
Относно отбиването - наложи се да го направя преди 2 седмици по медицински причини. Имах пристрастено кърмаче, заспиващо само на гърда и непризнаващо шишета и биберони. Приготвих шише с кисело мляко. Първата вечер беше ужасна, доста плака, приспивах час и 30 мин, но накрая се предаде. Втората вечер мрънка 20 минути, успях да я залъжа с шишето. От третата вечер започна да пие от шишето и заспива като я гушкам.

# 333
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
А защо избра кисело мляко вместо хубаво АМ? По принцип вече може и двете, но АМ е по-близко до кърмата като вкус и състав.

# 334
  • Мнения: 758
Ох, много е гадно това с рязкото отбиване. Но наистина киселото мляко ми се струва доста различно от АМ или кърма. Нашия още пие АМ, но мисля да мине на обикновено прясно мляко скоро. Дано да го хареса на вкус.

# 335
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Аз бих ви посъветвала да си карате на АМ, докато децата го искат, не случайно се произвеждат и тройки, четворки, джуниър и т.н. Мисля, че има повече полезни вещества и най-вече по-концентрирани, отколкото прясното мляко, особено съвременното купено от магазина.

# 336
  • Мнения: 758
Абе така е , ама много скъпо излиза това АМ. Плюс това като прочета съставките и ми се изправят косите. Само химия, страшна работа. Но нали е адаптирано, вероятно е по-подходящо като състав за малки бебета. Тук (САЩ) попаднах на едно АМ, което миришеше отвратително, на химикал за почистване. Изпихме го, със сто зора, защото нали пари сме давали, ама трябваше да го смесвам с друго. Направо не можах да повярвам как е възможно да произвеждат такава гадост за бебета. Прясното мляко поне има нормален вкус (в повечето случаи).

# 337
  • Мнения: 348
Оххх момичета, отбихме се, мноогоо хубава работа свърших Simple Smile Стана спонтанно и съм много доволна от себе си Simple Smile

# 338
  • Мнения: 38
Предпочитам да храня детето с мляко, което съм подквасила, поне знам, че е чисто откъм индустриалните добавки. Към АМ имам особено мнение, като погледна съставките и ми се отщява да го купя. Детето вече е голямо и може да си позволи да хапва натурално кисело мляко.

# 339
  • Мнения: 348
Не ми се е налагало да купувам АМ, няма и да купя. Откакто го отбих се научи да заспива след вечеря и мляко не давам. Вечер, ако се събуди водичка и това е.  Иначе съм му давала прясно мляко към закуската, но не го харесва и правя по-гъсто айрянче, уж да се снабдява с калций. Много са интересни децата на тази възраст, вече попиват всяко движение и жест и се забавляваме много Grinning

# 340
  • Мнения: 185
Много ми е тъжно да видя, че темата е замряла от няколко месеца насам.  Confused Мен ме няма в списъка ви на 1-ва страничка, но съм горда майка на момченце, родено на 8-ми октомври 2013г. Пишех в отчетните теми на бременността, но все не ми достигаше време, след раждането още по-малко... Peace Сега съм в очакване на второто си дете и реших да ви навестя.. 
Е, ще ви пожелая на вас и на мъниците ви да сте много здрави и само положителни емоции да ви носят!   bouquet
Пък ако се раздвижи темата - ще се радвам.   bouquet

# 341
  • Мнения: 190
Бубс, радвам се да чуя, че очакваш второ детенце!  Hug  И аз ще си имам, живот и здраве, второ октомврийче  Laughing терминът е на рождения ден на Емо  Grinning
Никой не пише тук от доста време, явно повечето сме във Фейсбук.
Признавам си, че в мамата следя основно темата за яслите, а и сега новите Октомврийки.
Надявам се всички сте добре и дечицата са здрави!
Поздрави от мен   bouquet

# 342
  • Мнения: 348
Честито момичета, много хубави новини   bouquet Много лека бременност ви желая. И аз нямам време да пиша тук, като заспи хиляда задачки или искам да си почивам. Оххх аз се чудя дали искам друго детенце, хем искам, хем много ме е страх да не преживеем същият ужас след раждането. Пък и за сега ни е рано за 2ро, няма да имам енергия, малко да порасне малкия и ще го решим Simple Smile Иначе е голямо диваче, да ни е здрав да дивее, че преди няколко дена ни се взе акъла, цял ден с 39,9 С, няма смъкване. Растат му и зъбки, кучешките го мъчат, иначе сме с 12 зъба, 4те кътника не ги усетихме с нищо Simple Smile))) Ами това е от мен за сега, хубав ден и се пазете Simple Smile

# 343
  • Мнения: 185
О, радвам се, че ми отговорихте, момичета!   bouquet  bouquet
Аз се опитах да се свържа с някой относно ФБ групата на лични, но без резултат Sad А и май е доста късно за нови попълнения!  Sad Ако имате представа към кого да се обърна, срам не срам, ще понахалствам пак  Embarassed
Slynchitse, желая ти много хубава и безпроблемна бременност и на финала да гледаш две здрави и палави октомврийчета!  Hug
gostenkata75, много е трудно да се прецени коя би била идеалната разлика между първо и второ дете. Ние с ММ взехме решението, защото малкия *да чукна на дърво* е доста самостоятелен и решихме да минат накуп двете деца, преди да съм се върнала на работа и да съм забравила как се държи бебе и как се сменя памперс и други подобни неща  Laughing Охх, дано не се повтаря това с температурата! И Никола се измъчи с първия кучешки Sad а преди това 4 кътника за отрицателно време избиха, даже не ги усетих  ooooh!
Да са ни живи и здрави съкровищата и да преодоляваме всичко с лекота!   bouquet
Хубав и слънчев ден ви желая!  Heart Eyes

# 344
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 050
bubs69 честита радост!!! Лека и безпроблемна бременност желая от сърце и на финала здраво, пухкаво и кротко бебче  Heart Eyes Heart Eyes
Слънчице, на теб вече ти честитих, но и тук ще ти пожелая всичко да мине леко и безпроблемно  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт