Самостоятелно организирани пътувания из света

  • 69 442
  • 435
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 434
Записвам се и аз при вас. Много ми е интересна темата и с удоволствие ще я следя. Пътуванията и организацията са моята страст. Обикаляла съм Европа, но все с агенция, бях 2 пъти и в Африка на почивка. Но от 2 години насам все сама организирам всичко и ходих така в Истанбул, Гърция, Париж и сега заминавам за Рим. Последните 3 години почиваме все в Турция. Та набрала съм скорост и имам желание да ида навсякъде /според финансите, разбира се/. Ще се радвам да споделяте как по-изгодно може да се иде до по-далечни места.

# 16
  • София
  • Мнения: 70
Аз съм ходила самоорганизирано до Португалия. Летяхме с нискотарифните компании, хотела го букнах от букинг.ком.
Ще ви следя с интерес

# 17
  • Мнения: 146
Привет  Simple Smile, и аз при вас. Всяка година пътуваме минимум веднъж по Европата (винаги аз сама организирам всичко), но вече децата са по-големи и можем да ги оставим при баба, а ние да се поразходим малко по далеч. Съпруга ми отказва Азия и Африка, та реших следващата дестинация извън Европа да е САЩ. Не сме решили точно коя част, но ще ми бъде интересно и полезно, ако намеря информация от хора били на екскурзия в САЩ.

Добре сте го решили  Hug Там където и да отидете (в който и щат да е) винаги има какво да видите. И все пак- East Coast и West Coast  Peace

# 18
  • Мнения: 9 119
Ооо, привет и аз съм от запалените САМОорганизиращи се туристи Wink

# 19
  • Мнения: 1 668
Понеже пуснах мухата и скатах е време и аз да се разпиша...
Моята първа полу-самостоятелно организирана почивка беше в САЩ. Казвам полу, защото ползвах агенция за самолетните билети и хотела. Просто ми дадаха по-добра цена конкретно за това, което исках от цената, която намерих аз с тогавашните ми възможности за търсене... Там си организирах всичко сама. Видяхме Вегас за седмица, 3 дни из силиконовата долина и обратно в бг... И така повярвах малко повече в себе си и целнах Азия. Реших, че освен, че ще е първото мое голямо пътешествие, в което организирам всичко сама ще взема и детето /там му беше петия РД/... Упражнението стана по-трудно, защото трябваше да съобразявам всичко и с него и да се притеснявам от неща като как ще обърне часовата разлика и т.н. Все неща, които не ме вълнуват, когато пътувам без деца... Е, оказа се, че няма от какво да се притеснявам и всичко беше по ноти /Хонг Конг, Макао и Шен Жен в Китай/. На място си помагах с местни туристически агенции за неща, които ме притесняваха или не можех да ги направя по-евтино сама. След това пътуване зная, че няма какво да ме притеснява и дори и не зачитам какво предлагат агенциите, закото зная, че дори и програмите, които правят не ме устройват и дори и идейка от тях не мога да открадна...
Следващото по-сложно откъм организация беше пътуването за третия рожден ден на дребното дете. Порт Авентура, Барселона, Андора, Толуза, Каркасон - 3 държави, 8 дни, ,самолети с фиксирани дати заради рождения ден... Не е като да е било кой знае колко разправия, но определено имаше повече тънки неща, които трябваше да хвана, отколкото хонк конг-ското... Сега предстои Дубай с двете деца пак - шаржа и абу даби са в сметката този път.
По между всички тези по-големи и по-сложни за мен пътувания съм правила и доста в европа...
Ако някой има въпроси към някое от пътуванията съм на линия да обсъждаме

# 20
  • Варна
  • Мнения: 68
Привет  Simple Smile, и аз при вас. Всяка година пътуваме минимум веднъж по Европата (винаги аз сама организирам всичко), но вече децата са по-големи и можем да ги оставим при баба, а ние да се поразходим малко по далеч. Съпруга ми отказва Азия и Африка, та реших следващата дестинация извън Европа да е САЩ. Не сме решили точно коя част, но ще ми бъде интересно и полезно, ако намеря информация от хора били на екскурзия в САЩ.
Ето какво мога да предложа за САЩ: Една екскурзия Ел Ей,Сан Франциско и Лас Вегас за 15 дни,още по добре ако сте компания. Билети от Orbitz.com от Лондон до Лос Анджелис ( двупосочен ) около 900 $ , хотели от Booking.com: в Ел Ей( Бевърли Хилс) - 4 нощувки 250$(човек); Сан Франциско- 2 нощувки 150$; Лас Вегас- 3 нощувки 150$;обратно в Ел Ей ( Холивуд или Санта Моника ) - 2 нощувки 100$. Кола под наем за 15 дни- 90$ на човек общо.За храна и др. общо слагам 1000$ на човек,като може и по малко,зависи какво се яде и купува. Станаха общо около 2600$ на човек за 15 дни,не казвам че са малко,това са по мои сметки,но си заслужава според мен.  Peace

# 21
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Самоорганизирала съм Гърция /Халкидики и трите ръкавчета - обиколка с  кола/, Берлин, Венеция, Москва, Париж, о-в Бали и Дубай... В момента съм си поставила амбициозна цел - Малдиви!   Peace Дай Боже да смогна с ресурсите, защото не само самолетните билети са скъпи, но се оказва, че биич виличките не отстъпват на самолетните билети, дори са много по - скъпички... Heart Eyes
+ Барелона /бях хванала промоция на сам. билети, двупосочен за 100 лв Laughing, голяма оферта беше...Wink/

# 22
  • Мнения: 1 668
Sani4ka_, като прибавиш и билета от българия до лондон и цената става различна...
А и 1000 долара са достатъчни за храна в сащ за 15 дни, обаче освен храната има и други неща, за които да се похарчат пари там... Едно представление във Вегас е между 100-150 долара. Не може да се иде до вегас и да не се видят тези представления.
За щатите според мен трябва да се дебнат билети в промоция. Наскоро имаше КЛМ за по 500 -600 евра от Сф... Хотелите също могат да се оптимизират, особено за вегас...

# 23
  • Софето
  • Мнения: 616
Богиня:))), Sani4ka_ благодаря Ви, аз така отгоре, отгоре, с малко ровене в нета си направих сметка за Ню Йорк, Филаделфия, Вашингтон и може би Чикаго,  минимум за двама, билети 1700$, нощувки (12) - 1200$, храна - 1200$, рентакар + гориво 700$, билети за музеи, атракции...700$, общо 5500$. За Калифорния + Вегас самолетните билети ще се поскъпи, а и там ми се иска малко повече време да се поразходим + Сан Диего.
Интересува ме храната дали е по-евтина от Европа, защото с под 100Е (за двама) на ден за храна и кафета, няма как да минеш в Европа.

# 24
  • Мнения: 437
Интересува ме храната дали е по-евтина от Европа, защото с под 100Е (за двама) на ден за храна и кафета, няма как да минеш в Европа.


E  , хайде сега не обобщаваме толкова леко. Това си е твоя лайфстайл.
При други хора сметката ще е различна .

# 25
  • Мнения: 146
Sani4ka_, като прибавиш и билета от българия до лондон и цената става различна...
А и 1000 долара са достатъчни за храна в сащ за 15 дни, обаче освен храната има и други неща, за които да се похарчат пари там... Едно представление във Вегас е между 100-150 долара. Не може да се иде до вегас и да не се видят тези представления.
За щатите според мен трябва да се дебнат билети в промоция. Наскоро имаше КЛМ за по 500 -600 евра от Сф... Хотелите също могат да се оптимизират, особено за вегас...

Не забравяйте и визата, която в последните няколко години се взима със зор... Особено за хора между 20-30 години.

# 26
  • Мнения: 173
Malena, разгледай офертите от www.expedia.co.uk - задала съм за септември 10 дни - самолет София-Бостън, рент-а-кар и хотел за 3 нощувки в Бостън - цената е 600 лири на човек, ето тук са офертите: http://www.expedia.co.uk/pub/agent.dll?qscr=cmfd&qsfr=cmfd&a … ;ecid=&subm=0

В момента турските авиолинии има много изгодни самолетни билети и от Истанбул и от София до Бостън  Peace

За мен лично Източните Щати много ми харесват и особено Ню Инглънд  Peace

А до Вегас и Западната част - има много хубави оферти за зимните месеци от Лондон  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 178
запис и от мен. Тъй като сами си организираме пътуванията то тук със сигурност ще намерим ценни насоки!

# 28
  • Мнения: 685
За Калифорния + Вегас самолетните билети ще се поскъпи, а и там ми се иска малко повече време да се поразходим + Сан Диего.
Интересува ме храната дали е по-евтина от Европа, защото с под 100Е (за двама) на ден за храна и кафета, няма как да минеш в Европа.
За храна за двама аз бях предвидила по $120 на ден. За такава обиколка бих ти препоръчала Сан Диего пред ЛА. Лос Анджелис е точно за 3 дена. Нашата екскурзия Вегас + ЛА + един ден до Сан Диего, за да разгледаме SW ни излезе $9000 за 12/13 нощувки (забравих точно колко бяха) в доста скъпи хотели. Мисля, че може цената да се смъкне поне с $1500 долара.
И това за визите не е съвсем вярно. Аз съм под 30, студентка и ми дадоха виза за 10 години както и на мъжа ми (тогава още не бяхме женени).

# 29
  • Софето
  • Мнения: 616
Интересува ме храната дали е по-евтина от Европа, защото с под 100Е (за двама) на ден за храна и кафета, няма как да минеш в Европа.


E  , хайде сега не обобщаваме толкова леко. Това си е твоя лайфстайл.
При други хора сметката ще е различна .

Приемам съвети и предложения, как се минава по-евтино (без цял ден да ядем хот-дог) в Лондон, Париж, Виена, Мюнхен ... закуска, обяд, вечеря и два пъти да пийнеш кафе и сокче  Peace.


ivelina__ Да и това може да е проблем, съпруга ми има 10 годишна виза, а на мен се надявам да ми дадат на база доход.

gigsy благодаря ще разгледам   bouquet

hot tea   мислех си, че 100$ може и да са ни малко. Четох, че от Сан Франциско до Сан Диего, по крайбрежния път било много красиво и имало доста неща за гледане.


Общи условия

Активация на акаунт