Триместъра отминава, а августовските мъници се готвят за ритници

  • 25 609
  • 744
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 13
ilianakirilova аз вчера си правих БХС в Майчин дом, но резултатите ми ще излезнат в петък. Вчера ми казаха и пола на бебето, вече съм в 12 г.с., но го потвърдиха на 90%

# 196
  • Мнения: 60
ilianakirilova аз вчера си правих БХС в Майчин дом, но резултатите ми ще излезнат в петък. Вчера ми казаха и пола на бебето, вече съм в 12 г.с., но го потвърдиха на 90%
с коремния ехограф ли се правеше,не помня

# 197
  • Мнения: 609
И аз знам, че пола може да се определи към 12г.с., особено ако било момченце и е застанало хубаво да се види. Много съм нетърпелива дано и на нас го кажат рано... не че имам претенции, ама ми е любопитно  Heart Eyes

# 198
  • Мнения: 13
На мен с вагинален ми го установиха и точно защото май ще е момченце, успяхме да му видим пишлето  Laughing Аз не очаквах толкова скоро да ми кажат, но ме изненадаха вчера Simple Smile

# 199
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря за отговорите:)
На лекар съм днес следобед за болничен, но личната каза никакви лекарства,само парацетамол ,ако вдигна температура. Наливам се с чайове, мед,лимони, джинджифил и чесън в промишлени количества. гърлото за един ден мина, сега си стоя дома и ще правя инхалации за носа, че след почти всяка настинка си докарвам синузит, та ако може да ми се размине тази екстра...чудя се...предвид,че работим 200 човека на етажа и пълно с болни, а чакаме близнаци...дали мога да настоявам за по-дълъг болничен от АГ-то... направо да си излизам до края..че съм и с къса шийка и предишен спонтанен..рискова отвсякъде...дано всичко по вода премине

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 416
Dandelionwine, кога ти е термина?
Ако си в 8 г.с. можеш спокойно да излизаш в непрекъснат болничен и да ти стигнат дните, без да се налага удължаване на болничния от ТЕЛК.
Имаш право на 180 дни непрекъснат болничен, до 45те дни, т.е. общо 225 дни.
Аз лично вече от 1 седмица съм в болничен и така до края.

# 201
  • Мнения: 974
Аз от пункцията карам на болнични и ще продължава да ми дава докато може,но по моите изчисления ще трябва да поработя около 1.5-2 месеца.Всичко зависи от АГ-то ти.Дано ти даде повечко  Simple Smile

# 202
  • Мнения: 974
Като заговорихме за болнични..Декември болничните влизат ли в тези 180 дни или се брои от януари?

# 203
  • София
  • Мнения: 1 185
Dandelionwine, дано бързичко се оправиш! За болничния, ако обясниш всичко това на АГ-то мисля, че не би следвало да има проблем!
Маймунка, от януари се броят!

Пола ми го казаха и на двамата около 16 седмица на рутинен преглед, но не съм ходила на ранните ФМ, та сега имам записан час и се надявам още тогава да ми кажат!

И с двете си бременности качих по 20 килца (по 4-5 последните два месеца  Shocked), резултата сега са едни 10 килца повече от преди първата ми бременност, но ми седят добре  Laughing.

# 204
  • София
  • Мнения: 461
13 август,  10 седмица навърших днес, почвам 11.... впетък съм при аг-то, ще я питам...ама ввкъщи разногласия...че ако изляза в непрекъснат болничен ще взимам по-малко пари...макр че на максимума ме осигуряват и ако е 80% от брутната заплата,разликата не би трябвало да е над 200 лв май...

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 416
Според мен, по време на болничен се взимат 80% от нетното  Thinking

# 206
  • Мнения: 974
И аз мисля така,но след всеки месец дневното обезщетение намалява.

# 207
  • София
  • Мнения: 461
тъй де:) аз съм боса в тая част,ама въртях смятах, все -200 лв си идват, което се преживява..а и  като не съм на работа тия 200 лв се пестят от бензин и обяди Simple Smile може би трябва в счетоводната да питам за детайли.

маймунка, т.е. всеки следващ месец плащат по-малко и по-малко? нали вземат за база не знам си колко месеца преди да излезеш в болничен...и ако е непрекъснат, би трябвало да не се вземат месеците, когато вече си била, а все няколкото месеца преди 1я ден на непрекъснатия... не знам де, както казах, не разбирам Simple Smile

# 208
  • Мнения: 1 721
Момичета, болничният е 80% от брутното среднодневно възнаграждение за последните 24 месеца. Ако през тях сте били болничен, за тези дни вместо брутно възнаграждение се взима осигурителният доход, върху който ви е сметнат болничния.

# 209
  • София
  • Мнения: 461
eli_t, благодаря за пояснението:) значи не е толкова страшно положението:)

Общи условия

Активация на акаунт