Бягаща пътека - мнения и препоръки :)

  • 62 480
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 26 645
на мен ми трябваше за ходене,не си падам по тичането....но от крос  тренажора съм доволна,цялото тяло се раздвижва

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 15 617
   armira, благодаря за споделения опит.  Hug По принцип, при мен го има моментът, че съм по-затворена, интровертна личност и съответно по-лесно се предразполагам към дейности (включително спортни), които мога да извършвам у дома. При мен проблемът не са само прекалено студените / топли температури, а и липсата на подходящ парк / стадион, където да тичам. В района, където живея, няма също и достатъчно добри фитнеси, за съжаление.

   От липса на мотивация определено не страдам - имам велоергометър и смея да твърдя, че това беше една от най-разумните и обоснованите ми покупки,  Peace, не мога да преценя колко часа съм прекарала, въртейки педалите, гледайки хубав филм в същото време, но сигурно са хиляди до този момент.  Crazy Сега искам пътека, понеже с нея натоварването е върху много по-голяма група от мускули и раздвижването е по-осезаемо.

   А можеш ли и да споделиш, каква е разликата между бягането навън и тичането по пътеката? В доста форуми, включително такива със спортна насоченост, прочетох, че няма никакво значение къде и как ще извършваш бягането - ефектът върху организма ти ще е един и същ. Единственото предимство на тичането на открито е свежият въздух, който няма как да си набавиш в домашна обстановка, за жалост. Аз съм ползвала пътека във фитнеса и смея да твърдя, че не усетих никаква разлика...  Rolling Eyes

   Пак мерси!   bouquet

# 17
  • Мнения: 187
Имам кростренажор на Кетлер от 10 години. Не е мръднал Wink

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 645
и моя е на толкова и съм много доволна

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 15 617
   И аз си мисля, че ако един фитнес уред се чупи лесно, просто е боклучав.  Laughing

# 20
  • Мнения: 5 086
Купих си този крос-тренажор преди 8-9 месеца.
http://www.sportdepot.bg/bg/product/kettler_krostrenajor_rivo_m_ … yb3VwSWQ9MzM.html

Преди покупката ходих по магазини да пробвам различни марки с различни параметри. Когато се качиш на място да покараш веднага усещаш е ли за теб или не е. Бях се засилила за голям маховик, защото съм натренирана( Laughing) и предполагах, че по-малките маховици няма да ме натоварват достатъчно. Не! С маховик 12 кг съм достигала максимум 4 степен на натоварване (от 10). Пробвала съм 2 Хаммера (Кростренажор HAMMER 4180 е единия и по-предния модел) не беше подходящ за височината ми и ми тежеше въз множко. Продавача ми каза, че и давали дефекти в електрониката и са поправяли няколко. Най-важно ми беше диаметъра на маховика и каква е стъпката (ако ме разбираш). На всички изпробвани крос-трен. исках от консултантите да ми сменят във всички позиции степенката. И наблюдавах как ми натоварва задно бедро+дупе Laughing По тези ми критерии забелязах огромна разлика помежду им. Laughing

Затова за малко по-висока  сума си взех Кетлер. Но не е безупречен. Виках майстор още след по-малко от месец, защото почна да хлопа маховика (не мога да обясня точно). Нещо поправи уж, но пак се чува понякога лекото тракане newsm78Определено не очаквах подобно нещо.
Като функции нищо не съм ползвала, има си упътване, ако те влече би се справила без проблем Hug.

Дава информация за разстояние, скорост, калории, пулс(ако искаш), степен на натоварване(избраната), време. Може да въведеш възраст и среден пулс за теб и според данните от тренировката, в края и, да ти даде оценка от 1 до 6.
Хубаво е, ако се интересуваш, да им зв в Спорт Депо да ти кажат, дали желаните от теб модели ги имат в момента налични в шоу-рума и да отидеш да пробваш. Не избързвай Peace
Аз съм със смесени чувсвта, но по-скоро доволна от избора си

П.С. В техническите им характеристики пишат макс. тегло на трениращ 120-150 кг Stop Аз съм 47-52. Малко го покара един мъж 85-90 кг. Мисля си, че ако беше станал редовен трениращ, скоро пак трябваше да викам майстор. По мое мнение за по-тежки от 80 кг не би си заслужил инвестицията, ще даде "фира" бързо-бързо Thinking

П.С. 2. Обърни внимание също дали е стабилен. С моите физ. данни всички (с изключение на гореспоменатия Хамер и моя Кетлер) при спринт запозваха да се клатят сериозно. И не е от грешната ми стойка. Просто са така конструирани - за непрофесионално ползване Rolling Eyes

Успех в избора   bouquet

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 15 617
   Фръц!, сърдечно ти благодаря, че си отделила време да напишеш толкова изчерпателно ревю!  Hug   bouquet

   Аз определено не бързам с избора си. Освен, че преди да взема окончателно решение, най-вероятно ще обиколя безброй магазини и ще пробвам на живо всички възможни модели, имам нужда от още поне месец-два, за да събера необходимата сума. През това време активно ще проучвам въпроса.

   А това, което каза за максималното допустимо тегло на трениращия, малко ме учуди - бях чела по форумите, че на повечето уреди пишело, че човекът не бива да надвишава 100-110 кг., което на мен реално ми се вижда малко, предвид, че доста мъже надвишават тази граница. Приятелят ми е към 90 кг., предполагам, че и той ще използва уреда от време на време, та се надявам на машината да не ѝ дойде в повече "натоварването".  Laughing

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Black Cat 13,мм...даа..с теб сме доста различни.Аз не мога да тренирам в къщи- очевидно.Като отида на стадиона кожата ми настръхва.Усещам приток на адреналин още със слизането от колата и вида на червената настилка....готова съм на всичко за да пробягам километрите който съм си наумила.Не ми трябва музика,нито компания.Просто бягам и нищо друго не може да измести от съзнанието ми амбицията за още една обиколка.Бягала съм в студ,сняг,в дъжд,в топло,в почти полунощ,сутрин..всичко съм опитвала.Това на пътека не мога да го усетя. Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 15 617
   Wow, възхищавам се на упоритостта и приспособимостта ти, явно при теб има и силно емоционален елемент, спортен хъс, който те тласка напред.  Crazy Аз, за съжаление, много се влияя от странични фактори, които са способни да ме разконцентрират напълно и да изгубя всякакъв стимул за тренировка.

   Сега, като го спомена, се сетих, че може би и фактът, че не съм шофьор / нямам кола и респективно няма как да стигна до подходящо място за тичане, си оказва своето влияние и ме кара да мисля за тренировки у дома. От друга страна, през топлите месеци обожавам да се изкачвам по Витоша с часове - нищо не може да замени релакса, раздвижването, позитивната енергия и баланса, който ти носи това занимание.  Heart Eyes

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Сега съм бременна и е ясно ,че не мога да бягам,но пролетта ще дойде и моят миг.Дала съм си точно 6 месеца за пълно възстановяване.Трябва да ти кажа,че системата на 2+1 ( два дни бягане+ един почивка) при мен работи безотказно.Права си ,че иска дисциплина и постоянство.В деня на тренировка няма не мога ,няма недей- изобщо не ме вълнува кой има рожден ден и кой има работа- аз отивам да бягам.В началото съм си тръгвала разплакана,но с течение на времето просто ставаш машина.Няма целулит- а едни прекрасни стегнати крака.Корем?!- перфектен.Дупе?!- като за снимка Mr. Green Иска само многоооо голяма воля Mr. Green

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 15 617
   Звучи страхотно, браво, че си постигнала такива забележителни резултати.  Simple Smile Аз нямам проблем с липсата на воля, по-скоро не ми достига постоянство, за да задържа постигнатите резултати...  Confused Сваляла съм доста килограми в рамките на няколко месеца (около 14-15 кг.), стягала съм се осезаемо, спазвала съм здравословна хранителна схема, но така и не успях да превърна този режим в неизменна част от начина си на живот - все става нещо, което плавно, но трайно ме връща в изходна позиция - отдавам го на ежедневния стрес, забързания начин на живот, дългите периоди на депресия и апатия и т.н.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 26 645
и аз съм така,от години съм -20/+20,лятото свалям,зимата качвам....знам,че е нездравословно,но е толкова трудно задържането

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 15 617
   Да, на повечето хора им се вижда ужасно много качването / свалянето дори само на 7-8 кг. в рамките на една година, пък камо ли на повече...  Mr. Green

   При мен, обаче, го има непреодолимия генетичен фактор, предразполагащ ме към пълнеене и съответно трябва винаги да съм "нащрек" с хранителния си режим и тренировките, което само по себе си е трудоемка задачка.  Crazy  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 3 922
Имах бягаща пътека, която сигурно ползвах около 20 пъти в началото с голям мерак. От там нататък си отлежаваше вкъщи около пет години и накрая я продадох. Заема много място /добре е да имаш отделно помещение за нея/, тежка е и не можех да я местя сама. И за мен това беше безсмислена покупка.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 15 617
   О, аз място съм заделила за нея вече.  Laughing Голям мерак ми е и правя приготовленията с кеф.

Общи условия

Активация на акаунт