Картофи на лочки (по родопски)

  • 6 794
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 426
невероятни са, само такива ще правя за гарнитура  chef

# 16
  • Мнения: 201
Страхотни са картофите, Тане!
И се отлепват без проблем.
Благодаря за тази рецепта.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 791
И аз направих картофите.  Grinning

# 18
  • Мнения: 22 867
Една от любимите ми рецепти! А като бях по-малка, не исках да ги ям, защото не се обелени и са мръсни! Embarassed Добре, че като пораснах, поумнях. Сега, ако ми останат от вечерта, което рядко се случва, си ги ям на закуска с кафето - страхотно вкусни са така, както са изстинали. Това за тези, които обичат да хапват нещо, когато си пият кафето. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
Страхотни картофи, благодаря за рецептата!  bouquet
Това е най - вкусното нещо, което съм яла откакто съм бременна. Embarassed
Изядох почти цялата тава.... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 3 927
Радвам се, че ви харесват Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 269
Тази рецепта е любима в къщи от години. Ние им казваме "надупени картофки". Прочетох всички мнения, но не открих моя вариант. Реже се много тънка филийка домашна сланина и се залепва към отрязаната страна на картофа и не се слага никаква сол и мазнина. В процеса на печене сланината си пуска мазнина и осолява равномерно картофа отвътре, а накрая като се зачерви , става по-вкусна дори и от картофчето. Аз не обичам сланина, но по този начин си заслужава да се опита. Пробвайте Wink

# 22
  • Мнения: 1 271
навремето като живеех в Асеновград на квартира си ги правех в парти грила - там вече трябва да се обърнат но като за сам човек и без право на фурна са супер вариант за вечеря различна от сандвичи.
супер картофки, сега се пекат за семейната вечеря, благодаря че ми напомнихте рецептата   chef  bouquet вместо сол сложих вегета - вече миришат вкусно пък ще видим дали ще останат  newsm78

# 23
  • Мнения: 344
Taneto, нямам думи, тия картофи са убиец само такива ще правя.

# 24
  • Мнения: 993
Хайде и аз да похваля Тането - рецептата е жестока! Преди малко с любимия довършихме тавата. Направих я с пресни картофчета и резултатът беше просто фантастичен!
Благодаря за съвета. Ще ги правя по-честичко.

# 25
  • Мнения: 147
Тъкмо преди това, четох темата дали "Любовта на мъжа минава през стомаха" - утре с едни посни картофки ще го пробвам   chef

# 26
  • София
  • Мнения: 1 105
В момента ги правя, ухаят невероятно...сложих им сол ама не от горе, а отдолу и ги разтъках, а и подправка за картофки сложих, олио и в промъждутъците им сложих парченца масло. Пека ги на 200 градуса, защото никой не пишеше на колко градуса се печат. На моята фурна това е най-силното, ако е много някой да се включва, докато не е късно Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 1 105
Готови са и са жестокиии, сега чакам биричката и ги почвам. Мерси за вкусната рецепта  bouquet

# 28
  • Мнения: 5 873
Аз също ги направих.Още не сме ги опитали,защото сега изключих фурната,но ухаят страшно апетитно!Благодаря за рецептата.

# 29
  • Мнения: 27 524
А какво са "лочки" ?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт