Помните ли името на акушерката, която ви води раждането

  • 17 625
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 070
Помня името при първото ми раждане-Антонова
Много дребничка, около 1,55, а аз 1,82
Когато ми помагаше да преминем в родилна зала, буквално главата и беше под мишницата ми Laughing
От няколко години работи при гинеколожката ми и ми стана много приятно, когато я видях
При второто- помня само лекарите, които ни спасиха живота
акушерки и да е имало, изобщо не участваха в раждането

# 46
  • София
  • Мнения: 4 047
Помня я, много мила и добра, казва се Олга, от Т.Киркова   bouquet

# 47
  • Мнения: 68
Аз помня името на акушерката, която стоеше до мен в предродилна - Михаела. Беше стажантка, на възраст може би колкото мен, много мила. Когато ме преместиха в родилната зала на магарето, вече не бях много адекватна и изобщо не успях да видя имената на другите акушерки, но съм благодарна на целия екип, който ме изроди. Отидох, без да познавам никого, без да плащам избор на екип и получих прекрасно отношение  (Шейново)  bouquet

# 48
  • Мнения: 18
Помня имената на акушерките и при двете ми раждания. Парадоксално е, че не обърнах въобще внимание на името на лекаря при първото, преди 7 години.  Живи и здрави да са акушерките и нека оставят толкова топли спомени на родилките, каквито аз пазя за тях   bouquet.

# 49
  • Мнения: 4 841
Родих през 2003 година. Отидох да раждам без никакво предварително проучване (освен че знаех къде е болницата). Пое ме дежурен лекар. В родилна зала освен него присъстваха още две жени - нямам представа коя е била акушерката, и коя сестрата, защото не си размених нито дума с тях - говорех си само с лекаря през цялото време. Едната по едно време ми държеше ръката, и ми оправяше нещо косата, но не сме разговаряли, нито пък им помня лицата. Прекарахме заедно по-малко от два часа, та нямаше кой знае колко предпоставки за създаване на близки отношения  Laughing

Така и не ги видях повече - нито лекаря, нито жените - на изписването дадохме букет цветя и кутия бонбони на тези, които бяха на смяна.

# 50
  • Мнения: 77
при раждането на каката , раждах в окръжна болница Варна... там при дежурен лекар... бяха ме захвърлили на едни стажантки и понеже нямаше друга луда да ражда точно него ден нямаше нито доктор нито акушерки... имаше само една проста стажантка която така ми осили системата за контракции , че пулса на бебето изчезна и доктора като ме видя че се гърча като червей се развика и дойдоха акушерките дето са на смяна... и така те бяха много възмутени , че едва ли не съм им развалила смяната...
второто раждане , което протече ужасно защото бях в 5 месец и нямаше шанс за бебето имаше една едричка с червена коса акушерка и доктор Танев - това става в аг Варна ... с мен имаше една жена която също не можа да си задържи бебетата след инвитро... и тя в 5тият месец...
третият път в който раждах беше със сина ми... бях в аг болница Варна - там бяха на смяна д-р Танев ,същата акушерка и същата жена която бебетата ни бяха паднали едновременно... беше някакво де жа вю... беше ужасно... мислех си че всичко ще се повтори... но не ... жената роди секцио към 9 часа , а аз родих в 17*55 часа...  е пак не мина гладко при мен , но поне се прибрах жива и здрава и заедно със сина ми... през цялото време тази възрастната акушерка ходеше напред назад и при мен остана една друга акушерка... тя беше много мила и разбрана... през цялото време и обяснявах , че нещо ще се обърка и , че много ме е страх... тя ме успокояваше ... благодаря и на доктор Танев и на акушерката , че всичко мина наред...

# 51
  • До морето
  • Мнения: 7 164
Помня, разбира се - Соня, от АГ-Варна. Оказа се, че е много известна, а аз попаднах на нея случайно, защото по принцип не работела на етажа, на който раждах аз. Даже моят доктор още като ме приемаше ми каза, че съм голяма късметлийка - уцелила съм Соня. Имах най- бързото, леко и безболезнено раждане, за което можех да мечтая. Благодарение на нея нямам нито един шев. Беше страшно мила, буквално от първия момент ми хвана ръката и не ме пусна докато не родих! Да е жива и здрава още 100 години, ще съм й благодарна до живот!

# 52
  • София
  • Мнения: 23 149
Не си го спомням, нито ако я видя ще я позная. Но си спомням отвратителното й отношение.

# 53
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Аз помня името на акушерката, която стоеше до мен в предродилна - Михаела. Беше стажантка, на възраст може би колкото мен, много мила.   (Шейново)  bouquet
  newsm62 И аз си я спомням, беше и на моето раждане. Много мила и лъчезарна! Имаше с нея още няколко стажанти, всичките бяха много отзивчиви и съпричастни към ''деликатното положение'' на кандидат-мамите  Mr. Green

# 54
  • Варна
  • Мнения: 301
Разбира се,4е ще я помня цял живот!  Hug
 Меги от АГ-Варна Wink !!! всяка година на Бабин ден й 4еститя и й нося подаръ4ета !!!! Wink
Много много ми помагаше,грижеше се мен,обясняваше ми вси4ко..даже не искаше да дойде тя да го боцне за генети4ните изследвания които задължително правят - ми страх я било,щото се привързала Wink))) ГОЛЯМА ЖЕНА,ГОЛЯМ 4ОВЕК!
МЕГИ - да си жива и здрава,да помагаш на жените в най-красивия момент от живота им!
 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm76

# 55
  • Варна
  • Мнения: 758
Михалева, Окръжна болница-Вн. В бебешкия дневник май имам и малкото и име, но не го помня.
Придържаше/повдигаше ми горната част на тялото по време на контракциите, когато трябваше да напъвам (висях на магарето около час и половина). Държеше се Човешки. Беше единствената, от която ми е останал хубав спомен (броя и следродилния период, който в нашия случай беше 7 дни).
Доктора на когото бяхме платили само  викаше, че нищо не правя и мрънкаше, как досега трябвало да съм родила (и да се е прибрал). Ако бях отишла да раждам на сегашния си акъл, щях или да го сритам или да го пратя да си ходи и да си карам с наличните доктори.
След като родих, накарах мъжа ми да купи разните му там бонбони и питиета и ги оставих на дежурните на смяна, за да ги предадат на Михалева. Съжалявам, че не можах да и благодаря лично.

# 56
  • Мнения: 2 478
И 2-те ми раждания са били ръководени от лекар, с акушерки почти не съм общувала.
На естественото ми раждане една млада лекарка в предродилна ми обясни всичко за 5 минути и след това пак ме пое д-р Танев!
*SamiMummy* Соня е почти роднина на баща ми и наистина е много мила жена.

# 57
  • Мнения: 2 770
При мен и двете раждания минаха без лекарска намеса, единствено акушерките се занимаваха. Първият път докторът на смяна беше един много антипатичен човек, докато аз и още една родилка се напъвахме на магаретата, той стоеше на 2 метра от нас и четеше вестник и пиеше кафе. А след раждането отиде с най-мазната си усмивка да съобщи на мъжа ми, че съм родила (все едно той е имал нещо общо) и после имаше наглостта да си проси почерпка. Вторият път раждах късно вечерта и дежурният лекар беше решил, че има по-приятни занимания от това да изражда, беше си легнал човека и много се нацупи, че го събудиха, за да питат дали да ми правят ревизия ( за щастие не се наложи).

# 58
  • Мнения: 168
От първото раждане - не помня нито лекаря, нито акушерката. Беше през нощта екипът беше от дежурните, но съм изключително доволна - нямам шевове и за 2 часа всичко беше приключило.
При второто раждане - помня я, да казва се Елка Байлова от МД-София. Изключително много ми помогна, за голямото ми бебче, само с няколко шева и сравнително леко. Името на лекаря не помня, но на вид си го спомням.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 543
Помня името на акушерката от първото ми раждане - Соня. Носеше табелка с името й. На практика тя ме изроди. По обяд точно се сменяха екипите и след като ме преместиха на магарето тя каза да извикат лекаря. Докато дойде някой след няколко напъна ми направи епизиотомията и дъщеря ми се роди. После дойде лекар да ме зашие /не помня дори как изглеждаше тази жена/ и докато ме шиеха акушерката ме пита "как ще се казва бебето?' И аз отговарям :Соня.  Simple Smile
Но не е кръстена на нея, а на майка ми. Просто съвпадение.

От второто раждане не помня името на акушерката. Бях с избор на лекар и помня само докторката.

Общи условия

Активация на акаунт