Помните ли името на акушерката, която ви води раждането

  • 17 619
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Но това е 2 пъти в живота ви или 3 пъти.

Ами че аз дори не помня да са ми се представяли акушерките.
Особено първото, което беше през 1990 г, за мен беше най-важно да оживеем. Но помня неонатоложката- д-р Александрова.

# 76
  • Мнения: 14 133
Не, но помня, че едната от тях се държа много грубо и не спря да мърмори, че съм си избрала точно определен доктор да води раждането.  ooooh! Другата беше много мила и внимателна, но , уви и нейното име не помня.  Thinking

# 77
  • Мнения: 1 067
Помня, много добре даже Peace - Ади Лозанова. Изключително лъчезарна жена, още с влизането ми в родилна зала дойде и се представи. През голяма част от времето си мислех, че тя е лекарката, защото беше почти постоянно при мен, питаше как съм, успокояваше ме, насърчаваше и общо взето свърши цялата работа. Лекаря дойде да ме види в последните пет минути и стоя до главата ми да си говори общи приказки. След като родих ме заши, стана, тръгна и повече не го видях. Акушерката мина още няколко пъти да ме види, да пита имам ли нужда от нещо , да каже как е бебето и така. На по позитивен и усмихнат човек не съм се и надявала да попадна - бях без избор на екип. И до ден днешен си мисля, че трябва да е не избор на лекар, а избор на акушерка, след като тя върши цялата работа (разбира се, изключвам случаите където има усложнения и т.н.)

# 78
  • Мнения: 8 242
Помня я при първото раждане, защото я познавах (задочно).
За 2рото раждане всичко стана за 5 минути буквално и даже не знам и името на доктора  Crazy Нито успях да мярна коя точно е акушерката  Laughing

# 79
  • Мнения: 2
При раждането на първото ми дете не помня имена,целият екип ми беше непознат.При раждането на второто ми дете имах две акушерки,при които бях на консултация през цялата ми бременност.Едната се казваше Каролина и няма да е забравя никога.Тя така ръководеше раждането,че всичко мина отлично без шевове,..без проблеми.Другата беше по млада и се казваше Ирис.Тя беше много мила,говорихме си с нея за всичко.След раждането и двете ме посетиха вкъщи няколко пъти да видят как сме с бебето и дали го кърмя правилно.

# 80
  • Мнения: 431
Цял живот ще я помня,даже днес я намерих в социалната мрежа и пак и благодарих!
Тя по-скоро ме подготви за секциото.

# 81
  • Мнения: 41
И аз помня името на акушерката Catherine ,  млада и готина плюс професионалист и много мила...

# 82
  • Мнения: 649
Помня акушерката от второто си раждане - Троя - такова име забравя ли се?

Първото ми раждане свърши със секцио и там доста неща ми се губят, а и акушерката там не играе съществена рола.

# 83
  • Мнения: 3 410
Помня акушерката от първото си раждане - акушерка Тончева от варненското АГ. В най-трудния момент от раждането, когато се изгубиха тоновете на бебето с невероятна ловкост скочи върху корема ми и бебешока се появи скорострелно. После разбрах, че това е някакъв акушерски похват, който много малко акушерки владеят перфектно.
На второто си раждане бях основно с акушерките, доктора си спеше сладко, толкова бяха добри  и внимателни и съжалявам че не запомних името им. Да са живи и здрави и трите Hug

# 84
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 785
И при двете раждания помня поня фамилиите на водещата акушерка. При 1-то бях ангажирала лекар и основно той беше до мен, а при 2-то не и благодаря на акушерката - Петрова от УМБАЛ "Г.Странски", Плевен че въпреки тежкото раждане ме напътстваше и окуражаваше до края.

# 85
  • Мнения: 8 242
Помня акушерката от първото си раждане - акушерка Тончева от варненското АГ. В най-трудния момент от раждането, когато се изгубиха тоновете на бебето с невероятна ловкост скочи върху корема ми и бебешока се появи скорострелно. После разбрах, че това е някакъв акушерски похват, който много малко акушерки владеят перфектно.
На второто си раждане бях основно с акушерките, доктора си спеше сладко, толкова бяха добри  и внимателни и съжалявам че не запомних името им. Да са живи и здрави и трите Hug
Е то това със скачането на корема си е класика  newsm78 и се практикува доста често. Защо малко да го владеят.

# 86
  • Мнения: X
Помня го. Баба ми ме е израждала.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 758
После някои се оплакват от натъртените си ребра.
Моя доктор не искаше да го правят, защото предния ден е имало майка, която е ходила да се оплаква някъде си.
Трябваше да им се моля и го направих. Пределно ясно ми беше, че щом не съм я избутала за час и нещо, няма да успея и след това. След раждането не ме болеше, но на следващия или по-следващия ден помагах на една друга майка да се изправи, нещо ми прещрака в ребрата и имах болки, дори и като дишам, повече от месец. Е, ако сама не си го бях изпросила, познай колко клетви щяха да отнесат.

# 88
  • Мнения: 296
Не си спомням името на акушерката, дори не си спомням как изглежда. Бях с избор на екип и лекаря, който си избрах реално си водеше раждането - той беше при мен, той даваше наставление и на мен и на нея, той ми говореше и т.н. и по тази причина си спомням само него, останалото беше фон. Не подценявам ролята на акушерката, но такива са моите възприятие и спомени.

# 89
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Раждането ми го водеше една старша акушерка и една,която се обучаваше.Интересното е,че запомних името на стажантката-Ники.И двете бяха изключително мили,отзивчиви, напътстваха ме и ме подкрепяха.Помагаха ми да си избера удобна за мен поза,прегръщаха ме по време на контракция,напомняха ми как да дишам.Докато чакахме разкритие,се редуваха
да седят до мен и да следят процеса,като накрая,когато вече напъвах,старшата
ме попита дали съм съгласна стажантката да прослефи излизането на бебето.Всичко мина много гладко,благодарение на тези жени.Лекар изобщо не видях.Старшата направи няколко шева накрая,внимателно и професионално.

Общи условия

Активация на акаунт