Отговори
# 15
  • Мнения: 5 391
Има една приказка, че на Благовещение (25 март) всяка рана заздравява много по-бъзо и по-безболезнено. Затова на този ден има обичай да се пробиват ушите за обици.

Peace

# 16
  • Мнения: 1 410
Решили сме на Благовещение да дупчим ушите, но да не ни мине котка път. Тогава ще е на девет месеца и половина.

# 17
  • Мнения: 10 758
Аз пробих ушите на щерката, като беше на 11 месеца, а я постригах някъде към годинката.

# 18
  • Мнения: 255
Ами сина го подстригвам най -редовно и го правя тип ню уейв, ако се сещаш още като стана на  годинка LaughingЗапазила съм му кичур косица Wink

# 19
  • Мнения: 883
Не ме кефи идеята за дупченето на ушите, имам 6 дупки на 2-те уши, но не ги ползвам по предназначение, защото веднага се надуват, гноясват, боли...
Относно прическата- рошавото го подстригахме за първи път миналото лято, значи на годинка и няколко месеца. Защо- справка с аватара ми, много коса, влизаше и в очите, потеше се. И беше много сладка с новата прическа, нищо че докато и свикна ми приличаше на момченце.

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мисля си, че е добре децата сами да направят избора дали да имат дупки по ушите си или не.
Все пак, това са си техните уши.

Колкото до подстригването....не разбирам въпроса.
Какво ви пречи да я подстижете когато и да било? newsm78

# 21
  • Мнения: 307
 Аз също исках да продупча ушите на моята бебка. Даже и обици купих.
Прочетох в едно списание, че не се препоръчва процедурата да се извършва преди 4-годишна възраст.
 Причини:
Нормално е малкото дете да иска да изтръгне обичката, за да я разгледа. Може дори да я глътне. Така често си причинява болка и се стига до нежелани последици.
За себе си реших да отложа момента с разкрасяване на бебка. Всеки си решава.
 За подстригването съм чула, че дете, което не е кръстено не се подстригва.
Е, не казвам, че трябва да ходи неподстригано и рошаво. no

Общи условия

Активация на акаунт