Херпес

  • 8 863
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Реших да споделя с Вас моята история, свързана с това чудо-херпеса и бих се радвала, да дадете мнения или съвет. По принцип всеки месец преди цикъл ми излиза херпес на устата, който обаче е малък, почти незабележим и изчезва много бързо. Този път обае, случаят ми е друг. излезе ми херпес над окото! (върху веждата) Започна се със сърбеж, и леко зачервяване, на които не обърнах особено внимание. След това се стигна до разраняване, раната стана голяма колкото монета от 50ст., покри се с кожа, която се лющеше непрекъснато, сърбеше ме и болеше. Повиха се още 2 по-малки такива язвички в много голяма близост до окото. Отидох на лекар-дерматолог. Там ми казаха, че е херпес и ми изписаха Ацикловир на таблетки 400мг. , като трябва да пия по 2 таблетки през 4 часа и половина, Бактробан (мас) и Зовиракс (крем), с който също трява да се мажа през 4 часа и половина. Освен това лекарката ме намаза с някаква лилава течност, приличаща на йод и ми каза, че тя изсушава раната и не и дава да се разпространява. (сега това лилаво нещо не се маха и ще ми се наложи да стоя така доста време).  Това, което ме притеснява е, че лекарката не ми каза какъв тип е херпеса-симплекс или зостер. Имате ли мнение по въпроса? Мислите ли, че изписаното ми лечение е правилно? За сега мисля, че има някакъв ефект, въпреки че от време на време усещам сърбеж върху раничките и преди 2-3 часа забелязах малка червена подутина на бузата ми, която ме притеснява. Моля дайте ми съвет, ако някой знае нещо повече или друго лекарство, защото няма да понеса да ми излязат още херпеси по лицето-много е неприятно и много боли! Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 500
Щам е херпес и е диагностициран от лекар, Ацикловира ще си свърши работата, не се притеснявай  Peace
Вземай после и нещо за укрепване на имунната система.

# 2
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 099
И на мен много често ми излизат над устната. Последния път пробвах с Ациикловир и Ацик (съставките са им сходни), но трудно ми мина дори и с тях, а на всичкото отгоре и белег ми седи. Не знам с какво да се мажа, за да се поскрие и да не стои зачервено.

# 3
  • Мнения: 0
Здравейте дами!
Искам да споделя с Вас и моя горчив опит. В момента вече 7- ми ден се лекувам от херпес зостер. На мен ми се появи на челото, над лявото око. И преди съм имала такива оплаквания, но тогава ставаше дума за т.н. херпес симплекс- леката форма, която засяга лигавицата на носа или се появява около устата. Този път нещата бяха далеч по- страшни- освен чудовищна болка и втвърдяване на засегнатия кожен участък се появи и оток на окото и лимфния възел. Отидох на кожен лекар с надеждата да е отново симплекс, но сгреших- диагнозата " зостер " беше факт. Тъй като имах и оток на окото веднага отидох и на очен- прегледаха ме, слава Богу инфекцията не беше го засегнала. И така вече 7 дни се лекувам, минава бавно, обезобразява лицето и оставя белег. Лекарствата, които пия са следните: Валтрекс 500 мг, Мелбек, Милгамма витамини. Кремовете- Акицловир първите 5 дни, след това- Джин Джира. Единствено витамините и кремовете могат да се купят без рецепта. Най- важното лекарствено средство при зостер е Валтрекса, който е създаден да лекува именно тази инфекция.

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте дами!
Искам да споделя с Вас и моя горчив опит. В момента вече 7- ми ден се лекувам от херпес зостер. На мен ми се появи на челото, над лявото око. И преди съм имала такива оплаквания, но тогава ставаше дума за т.н. херпес симплекс- леката форма, която засяга лигавицата на носа или се появява около устата. Този път нещата бяха далеч по- страшни- освен чудовищна болка и втвърдяване на засегнатия кожен участък се появи и оток на окото и лимфния възел. Отидох на кожен лекар с надеждата да е отново симплекс, но сгреших- диагнозата " зостер " беше факт. Тъй като имах и оток на окото веднага отидох и на очен- прегледаха ме, слава Богу инфекцията не беше го засегнала. И така вече 7 дни се лекувам, минава бавно, обезобразява лицето и оставя белег. Лекарствата, които пия са следните: Валтрекс 500 мг, Мелбек, Милгамма витамини. Кремовете- Акицловир първите 5 дни, след това- Джин Джира. Единствено витамините и кремовете могат да се купят без рецепта. Най- важното лекарствено средство при зостер е Валтрекса, който е създаден да лекува именно тази инфекция.
Здравей, много съжалявам за твоята инфекция и ти пожелавам да ти мине по-бързо! В моя случай нещата станаха по-зле. Минаха ми херпесите по лицето и до сега, да чукам на дърво не се е появило нищо. НО за сметка на това пък ми се появиха нови два херпеса в зоната на задните части. Пак бях по лекари и ми казаха, че имам херпес симплекс 2ри тип ( този тип засяга тялото от кръста надолу). Изписаха ми отново Ацикловир 400мг, на 12 часа по една таблетка, като трябва да го пия един месец. Освен това ми дадоха и Биозин (имуностимулатор), който също трябва да пия един месец. Преди да ми се появят херпесите бях на парти и бях изпила около 2 чаши уиски. (На следващата сутрин (след броени часове) усетих вече мехурчето, което се беше появило. Питах лекарката и за това и тя каза, че алкохолът много влияе, ако имам слаба имунна система и ако черният ми дроб не преработва добре алкохола. Един вид ми каза, че имам проблеми с черния дроб или с жлъчката и трябва да се прегледам. Та от херпеси стигнах до черен дроб и жлъчка и се чудя от къде ми е дошло...На 22 години съм, а се чувствам на 70..

# 5
  • Мнения: 0
Здравей!
Съжалявам да прочета, че още те мъчи този проблем! Кожата е най- големият орган в човешкото тяло и тя сигнализира за вътрешните ни проблеми. Ако трябва отиди на още един специалист, винаги е добре да чуеш и второ мнение! От сърце ти желая скоро да изчистиш проблема. Аз също съм на 22, но и аз като теб вече съм в чудо с тези болести и прочее. Направи си необходимите изследвания, за да се предпазиш в бъдеще. При мен нещата, погледнати от гледна точна на медицината стоят така: "Увреда на спирален сетивен ганглий в задното коренче на гръбначния мозък, което води до възпаление и херпес зостер на дадения сетивен сегмент". Още на прегледа доктора ме попита: "Отслабвала ли си рязко наскоро и подложена ли си на стрес". За отслабването не е вярно, но стреса- в днешно време всички сме му роби и виждаме до къде води.

Успех в лечението!

# 6
  • Мнения: 43
Здравейте, извинявам се за нахлуването в темата, но знаете ли дали дете може да се разболее от херпес зостер? Синът ми (на 4 г.) миналата година прекара варицела, а сега в детската имат варицела и  той отново е с обрив по гърба, който преминава и отпред.

# 7
  • Мнения: 0
Здравейте!
Когато аз получих първия си херпес на челото бях на 12 години. В НКБ (бивша 3та градска) кожната ми каза, че имам херпес зостер. Майка ми силно се притесни и за всеки случай ме заведе в още една болница, на която за съжаление не помня името. В момента в който влязох в кабинета на лекаря майка ми веднага му каза за какво сме дошли. Той от своя страна беше учуден и каза, че зостер не може да се хване под 20 годишна възраст. Но за всеки случай се консултирайте с лекар, тъй като нещата са доста относителни.

# 8
  • Мнения: 6
Здравейте, забелязах че имам някакви пьпки на лигавицата в устата.Вьзможно ли е да са херпеси?Ето и снимки https://onedrive.live.com/redir?resid=821B9C0B28A8BF97!206525&am … hint=folder%2cJPG

# 9
  • Мнения: 1 078
Не знам какво са, но според мен не са харпеси. Тези неща възпаляват ли се, болят ли, стават ли на рана ?

# 10
  • Мнения: 6
Видях ги преди 3-4 дни не са ме боляли,но имам някаква невралгия на лицето и болка в окото от тази страна над година, та затова се чудя дали не е херпеси.

Общи условия

Активация на акаунт