Второкласници - Тема 3

  • 52 828
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 768
Момичета привет!
Не е ли вече време за нова темичка, стигнахме 50 -та страница и се опасявам да не заключат тази  newsm78
Виждам, че последната седмица темичката е по-оживена, много се радвам че въпреки ваканцията споделяте.   bouquet
Ние се върнахме от моренце и съм пропуснала дискусията за книгите.
Аз също полагам усилия да запаля искрата на дечковците за любов към четенето. Малкия Никола като че ли свърши работа, децата харесаха поредицата и към момента я четат, дано само не е ден до пладне.  Мисля, да не настоявам да се чете задължителната литература, за мен по-важно е да има удоволствие от четенето, пък ползата смятам, че могат да я извлекат и от незадължителното четиво.
Подкрепям и мнението да се чете пълното издание на книгите, а не адаптираното  Peace
По този повод бях много впечатлена от романа на Бредбъри- 541 градуса по Фаренхай, където книгите в някакъв момент в бъдещето бяха станали няколко странички от многобройни адаптации и резюмета и накрая просто ги бяха забранили.
За ваканцията, при нас тече с пълна сила, освен четене има много игри навън-колело, скейтборд и тротинетка, като цяло гледам при хубаво време да са навън.
Желая хубаво лято на всички   bouquet

# 736
  • София
  • Мнения: 529
Има едно предаване - Арт Атак - но не помня по кой канал го даваха. Някой от детските беше. В него майсторят разни неща от подръчни (в повечето случаи) материали. Моите много го обичат. Първо гледат и си набелязват, а после майсторим същото нещо в къщи. Последния път правихме игра, нарисувахме си сами полетата, оцветихме ги с боички, измислихме си правила и т.н..
Много е забавно  Peace

# 737
  • Мнения: 1 726
Щерката със сигурност не скучае, но аз пълноценно се наслаждавам на ваканцията и, няма търчане до училище и до не знам къде, има ли домашни, няма ли, ставането сутрин, сега и двете се наспиваме, голям кеф;)

# 738
  • Мнения: 839
...няма търчане до училище и до не знам къде.... ставането сутрин, сега и двете се наспиваме, голям кеф Wink
Ето това е най-хубавото на ваканцията!  Wink

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
На моменти аз се радвам на ваканцията повече от сина ми. Страааааашен кеф ми е. Няма ставане рано, няма домашни, няма болести от у-ще, които после всички вкъщи караме един след друг, спокойствие и вълшебство по цял ден  Heart Eyes Mr. Green

И продължавам да не го тормозя с писане и смятане всеки ден. Той пише правилно и без грешки, та няма да забрави нищо. По математика доста неща ще му се изпарят от главата, но все ще ги навакса после. Сам си взема книги и чете всеки ден, не по задължение, а за удоволствие. Това ми стига засега.

# 740
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И у дома е пълно с произведения от Арт Атак.Като по-малка/миналата година/ ме караше да и помагам,но сега вече сама се справя.Много е интересно.
С четенето.....не хареса Лукчо.Ще започва Пинокио-пълното издание/от моите години/,но нещо се опитва да прави преговори с мен да чете новите по-кратки издания. Confused

# 741
  • Мнения: 4 076
Привет, изгубихме се, изкарахме 15 дни на къмпинг, а от вчера девойките заминаха на село с баба си.
В момента чете Маугли, ами много й харесва, вдъхнови се най-накрая от книга.
Сигурно сте коментирали и моля да ме извините, ако сте и ви карам да повтаряте, но - препоръчайте някое помагало по БЕЛ и МАТ за през ваканцията, да не забрави какво са учили. Пък ако не е и скучно, още по-добре.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 055
мартеа,
Ето това взех аз за Калоян по препоръка на класната и е много интересна
http://www.dealbg.com/podrs0v.php?kod1=p2gvri&kl=2

не че към момента много е минато от нея, но е обещал Mr. Green

# 743
  • Мнения: 1 347
Аз бих препоръчала книгите от тази поредица: http://www.fiut.bg/book/muzei_zagadki. (Четири на брой са и по някаква причина в сайта на издателството е сбъркан авторът, така че ако се търсят в книжарница, трябва е по заглавието.) Не са точно за припомняне на наученото, но пък предлагат интересна перспектива към математиката и нейните приложения тъкмо като за тази възраст Simple Smile

# 744
  • Мнения: 2 587
Не знам. Смятам, че приносът е изцяло мой и двете ми деца да обичат четенето и щеше да ми е много тежко, ако не успея да ги запаля.
И аз се лаская, че аз съм му вдъхнала любовта към книгите, но не знам дали наистина е така. Може пък просто да си е такова детето. Познавам приятелски деца, които четат само под смъртна заплаха.... а родителите са интелигентни и четящи хора. Thinking

И аз да се причисля към групата на ласкаещите се  Grinning Вики обожава да чете и вече прочете всички книги от тези за през ваканцията освен произведенията на Радой Киров.Оказа се доста труден за намиране  Sad В един сборник имаше пет негови стихотворения и това е. Приемам всякакви насоки и препоръки за намирането на неговите произведения.

# 745
  • София
  • Мнения: 6 094
Има го в Читанка:
http://chitanka.info/person/radoj-kirov

Нека някой пусне нова тема.  Praynig  Аз не съм го правила досега, а точно в момента нямам възможност да се образовам как се прави.

# 746
  • Мнения: 289
И при нас ваканцията тече с пълна сила. Вчера се върнахме от море. Сутринта започна да чете "Лукчо" - още не е споделил впечатления.
Колкото до писането и смятането - ще ги оставим за август. от утре започваме с летните домашни по немски език.

# 747

Общи условия

Активация на акаунт