Да изпратим зимата по-бързо - Франция 37

  • 151 311
  • 656
  •   1
Отговори
# 510
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Нещо не е доразбрала. По френските закони името и си остава завинаги, но добавя и името по съпруг. Което евентуално ще използва по-често. То си има графа фамилия по рождение и по съпруг при попълване на официални документи. В ежедневието се представя с това по съпруг.
За децата, ако са само с фр гражданство си пътува с техните документи. Ако са с двойно, пътува и с бг документи и с френските им. Няма нужда от пълномошно

# 511
  • Мнения: 2 275
И аз не разбирам какъв е проблема.
Във всички френски документи има име по рождение и име по съпруг.

# 512
  • Мнения: 111
Мисля, че проблемът е, ако жената няма френско гражданство. На българската лична карта няма два вида фамилно име. Тогава при пътувания с детето е добре да носи акт за раждане. Но даже и с еднакво фамилно име с детето, трябва да се провери какви документи трябват при пътуване.
Ако планира в бъдеще да има и френско гражданство, според мен няма нужда от сменяне на името в българските документи. Има и възможност да се напише на личната карта на детето като "Nom d'usage" фамилното име на бащата и на майката с тире: например Dupon-Ivanova. Това име за ползване може да се променя и като детето стане голямо да се махне Иванова.

# 513
  • Мнения: 651
Момичета, прочетох току-що (само на едно място), че вече маските на открито във Франция НЕ са задължителни? Така ли е?
Другата седмица ще ви дойдем “на гости” и много бих се радвала да не сме постоянно с маски, но сега не намирам инфо в други сайтове и не смея да се зарадвам още Simple Smile
Дано и дъждовете не са постоянни, че тогава маските ще са ни най-малкия проблем Sweat Smile

# 514
  • Мнения: 2 275
Няма вече маски на открито. В транспорт и магазини има.

# 515
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 222
Момичета, прочетох току-що (само на едно място), че вече маските на открито във Франция НЕ са задължителни? Така ли е?
В общи линии отпаднаха маските на открито. Но остава изискването за носенето им на места със струпване на хора - като пазари, опашки, стадиони, оживени улици.

# 516
  • Мнения: 651
Tania6, Pepi:), много Ви благодаря bouquet

# 517
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Здравейте. Днес пътуваме за бг. След супер изявлението на Макрон се замислям дали да се ваксинирам в Бг с ваксина по мой избор. Някой има ли идея после как да се регистрирам в ameli.fr че вече съм ваксинирана? Благодаря

# 518
  • Мнения: 111
Madame, засега още не е ясно как ще става регистрацията при ваксинация в чужбина:
https://www.franceinter.fr/monde/le-casse-tete-des-francais-de-l … le-pass-sanitaire
Но България е в ЕС и европейският сертификат би трябвало да е достатъчен за Франция. Не знам как стоят нещата, ако имаш само една поставена доза в България, а втората да трябва да се сложи във Франция.

# 519
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Благодаря. Аз се замислям за еднодозовата на  Джонсън и джонсън. Нищо че във Фр. не я слагат на под 55г

# 520
  • Мнения: 5 308
Благодаря. Аз се замислям за еднодозовата на  Джонсън и джонсън. Нищо че във Фр. не я слагат на под 55г
Приятелка лекар в България препоръча точно нея на сестрата и зетя на мъжа ми.

# 521
  • Мнения: 827
Благодаря. Аз се замислям за еднодозовата на  Джонсън и джонсън. Нищо че във Фр. не я слагат на под 55г

Аз и съпругът ми си сложихме в БГ Янсен - и двамата сме доста под 55, никакви проблеми, сертификати също си взехме Simple Smile

# 522
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Благодаря. Утре в Плевен на площада има ваксинационнен център и в момента се мотивирам. Трябва ми малко кураж. По принцип мислех да се ваксинирам (или не) в даленото бъдеще след 6-7 месеца. Но Макрон ме изненада неприятно. Не обичам да ме притискат за такива решения. Но ако ще се ваксинирам поне да е сега и да не ми се налага тест за прибиране към Фр след един месец. Малката девойка е под 12 и не я мисля. Но голямата е на 14. Така или иначе няма да има време в Бг. Вие ваксинирахте ли децата?

# 523
  • Мнения: 827
Моята голяма щерка е в БГ, не е ваксинирана и не иска, доста категорично - едва ли ще я накарам, ако тя не реши. Малката е с нас във ФР, но за нея засега поне нищо не е задължително - нито ПСР-и, нито Ковид ваксини.

# 524
  • Мнения: 5 308
И на мъжа ми това е основен мотив да не се ваксинира - извиване на ръцете. Аз във вторник имам консултация със специалист и ще попитам как е при заболяванията ми, но вече не храня надежди за обективност. Мой близък роднина, лекар, ми каза - само в абсолютно краен случай.
Детето е под 12, но и да беше над, ваксина ( точно ковид )в никакъв случай.
Англия, Швейцария, Германия и Канада се разграничават от действията на Макрон, като ги определят като антидемократични.

Общи условия

Активация на акаунт