кашлица и хрема при 5 месечно бебе

  • 28 450
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 138
Не чакаи иди веднага на лекар че с това чакане ние сме с пневмония

# 16
  • Мнения: 86
Подкрепям мнението, че при бебче не трябва да се изчаква. Ние при тези симптоми се лекуваме с :
-витамин С-по едно ампула на ден
-физиологичен разтвор и Коларголови капки за отпушване на нослето и
-Есберитокс-за засилване на имунната система.
Бързо оздравяване. newsm10 newsm10

# 17
  • Мнения: 8 585
Много умни били тези американски лекари БЕЕЕЕ .Те изобщо в час ли са ,че на 5месечно бебе което кашля за часове може да стигне инфекцията до белия му дроб /не дай си боже / Та то ако се чакаше да вдигнем температура и тогава да водим децата на лекар ......... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Извън темата и логиката сте. Навсъкъде с малки деца се процедира така, както са процедирали там (САЩ). Все пак и бебчето може да има грип нали?
Нещата и логиката, които описвате са мислене на треторазрядни педиатрични школи. Който може и знае има кураж и поема риск за доброто на децата. И не се паникьосва да изписва безсмислени неща ( Вит.Ц, Есберитокс, капки за уши, калциев глюконат, Коларгол и др. подобни).

# 18
  • Мнения: 8 585
Ох нашашкахте ме Sad
Ами той не кашля с часове - само от време на време ...
Лекаря го прослуша (водих го в четвъртък) и каза че имал малък чум от едната страна и ми каза да му давам сироп за кашлица и против сополите (не е антибиотик).
Ние му го даваме и сега кашлицата му е като на стар пушач (все едно има храчки)

У дома всички сме болни - май сме хванали грип и каквито и хапчета да пием не ни помагат Sad От мен и таткото май бебчо е най-добре - поне засега яде и спи спокойно.
Но ако кашлицата се засили пак ще ходим на лекар!
Не се паникьосвайте-такова развитие на кашлицата е нормално подобряване. Следвайте указанията на педиатъра си. От това, което Ви е посъветвал и казал си личи зрялост, опит и умерен подход.

# 19
  • Мнения: 8 585
Малкия ми син кашляше и беше сополив 2,3 месеца. Ама щом се кърми и си е весел, нищо му нямало... След изпиването на една камара илачи - сиропи против кашлица, отхрачващи, антибиотик......най-после докторката чу, че му хъркат гърдите и реши, че е за болница #Crazy
Оказа се остър бронхиолит Cry - беше само на 5 месеца и влязохме в болница....На тези дето уж нищо им няма - няма температура, нито неразположения им викат "веселия свиркач", защото само му хъркат гърдите. Ама му лепнаха "астматичен бронхит с атопичен характер".
Не отлагай - неко го чуят поне двама доктори. Дано мине лесно и безпроблемно като проста настинка  Praynig
Тези неща не важат за сериозните педиатрични школи. Никой не държи дете 2,3 месеца със симптоми. Майката е постъпила правилно. Не я стресирайте повече с апокалиптични картини от Бг извратена медицинска (педиатрична) реалност.

# 20
  • Мнения: 8 585
може да объркат имунния отговор на организма и да подтиснат симптомите, които в последствие могат да се изявят в по-остра форма. 
Как моля става това с термини от медицинската област? Как се "обърква" имунната система? smile3511

Общи условия

Активация на акаунт