Епилепсия - ТЕМА 19

  • 62 800
  • 726
  •   1
Отговори
# 480
  • Добрич
  • Мнения: 164
romanol стискам палци да се оправя по-бързо малката!  Hug Много се е забавила оценката ви, аз като подавах за малкия ми син, ми казаха в рамките на 1 месец, дори датата ми казаха и бяха много точни!
Забелязвам, че последните 2-3 г. в Добрич служителките в СО са много милички, всичко обясняват и няма случай да се троснат на някой умалник! И по телефона ти предоставят инфо какви точно документи са ти нужни било за детски, било за подаване на ТЕЛК...

# 481
  • Мнения: 2 860
Романол, би ли споделила при теб каква сума получаваш за ТЕЛК, знам че зависи от много неща но от какъв порядък 100, 200, 300 лв. Личната ме навива да си вадя ТЕЛК, че разпитвам дали си заслужава.

# 482
  • Мнения: 239
Момичета стискайте ни палци утре с малката сме при Литвиненко, ще се нуждаем от положителни мисли!

# 483
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
sveti8 Стискам палци  Heart Eyes
Всичко ще бъде наред  Hug

гала за мен ли питаш за ТЕЛК или за малката.
За малката взимам на месец 240 лв. помощ за отглеждане на дете до 18 г. с ТЕЛК. +100 лв. детски + 29,60 мисля бяха интеграционни.
За мен ТЕЛК не съм пускала, за да нямам проблеми с намирането на работа, нито съм диспансеризирана, лекувам се по програма и никъде не излиза заболяването ми, та ако питаш за ТЕЛК за възрастен не мога да помогна на този етап.  Rolling Eyes
Нека майчетата с големите деца над 18 години се включат.

# 484
  • Мнения: 2 860
За възрастен се интересувам.

# 485
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Ох, момичета направо вече незнам какво да правя.  Sad
Вчера като бяхме при педиатърката ме посъветва да направим снимка на малката и една консултация с пулмолог, има съмнения за астма, защото за 5 поредни месеца имаме 4 бронхита и една пневмония.  Cry
Не ми стигат другите неприятности, а сега и това. Sad

Дано да греши и да е просто съвпадение.  Praynig

# 486
  • Мнения: 817
Романол, не се притеснявай, щом нямате асматични пристъпи - снимката ще покаже, ако има изменения на белия дроб. Има и едно изследване с дишане в един уред за измерване на дихателния обем, но забравих как се казваше - може да питаш пулмолога за да направите и него - не е сложно - просто детето диша силно в един уред. Успех!  Hug
п.п. да не е някоя неизлекувана бактерия или гъбичка?

# 487
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
LifeIsBeautiful Личната се съмнява, защото преди всеки бронхит Виктория ми прави ларингоспазъм и после тръгва бронхита. А за ФИД-тест сме малки, той се прави след 5-годишна възраст, знам защото Вики има брат по бащина линия (т.е. мъжа ми има дете от предишен брак) и той е с астма, та покрай него доста се светнах по въпросите. За момента само снимка и консултация можем да направиме.

Пък и аз честно казано си мисля, че честото боледуване на малката по-скоро се дължи на топлата зима, която завъди редица вируси и на това че Конвулекса смъква имунитета отколкото, че е астма.

# 488
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Здравейте момичета!Гала моята дъщеря е на 21 години има ТЕЛК 80% получава минимална социална пенсия 121лв. и 9.75 транспортни разходи и оше 9.75 за доплащане на лекарства.Магде моята дъщеря пиеше преди 3-4 години Топиракс ,но от него взе да говори забавено,а също и реакциите и бяха забавени и затова говорих с доктор Литвиненко/тогава той ни лекуваше/и реших да го спра.Момичета ако някоя има нужда от депакин хроно нека да пише,защото имам около 7-8 опаковки останали от дъщеря ми и изтече ли им срока на годност ще трябва да ги хвърля.

# 489
  • Мнения: 817
Дано да не е Романол...  Hug За имунитета - от Конвулекса тромбоцитите ни са 170, но пък гранулоцитите паднаха сега пък под нормата и при долна стойност 40 - при нас са 20... - това пък обуславя повишаване на вероятността от бактериални инфекции... Добре, че поне лимфоцитите са над горната граница - така че, поне малко има защитни сили бебчо. Все пак съм в бойна готовност... Вчера пак направи лек пристъп докато спеше, а днес беше като болен с едни кръгове под очите... От утре почвам пак да му давам витамин С. Дано да ни се размине и на нас  Hug

# 490
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Здравейте момичета! Моето момиченце е на 11 месеца и има установена форма на епилепсия от проф. Божинова. Пие КОнвулекс. Предстоят и  контролни кръвни изследвания, ЕЕГ - правихме - добро е. Ще ходя на консултация при проф. Иванов в Пловдив. 
Интересува ме с кои лекарства не е съвместим КОнвулекса? И като ходите на лекар - педиатър... винаги ли казвате, че детенце страда от епилепсия, та чак тогава да прецени какво ще изписва док?
С голям зор пие КОнвулекса? Дайте идеи вие как го давате? Апетита и спадна ужасно много.
От тук разбрах, че се подават документи в Соц. грижи за парички. Бихте ли казали какви са тези документи? Аз имам епикриза и резултати от изследвания, които и правиха в болницата.

Благодаря Ви много!

P.S.  Няколко дни не бях на себе си, след като ми казаха, че страда бебка от епилепсия... Sad

# 491
  • Мнения: 776
Здравей,DEeni24 да винаги когато се налага да посещаваме друг лекар освен лекуващия невролог и джипито казвам ,че детенцето ми има заболяване и какви лекарства приема.  Важно е да се знае. Ние сме пили Конвулекс, но поне при нас не ни е казвано за несъвместимо лекарство.Но и джипито е наясно със заболяването му .Относно другия въпрос за парите от социални грижи, трябва първо да подадете молба за телк комисия и след това да отидете при тях.

# 492
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Благодаря за отговора! Ще се радвам да се включат и други мами Simple Smile

# 493
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
И как стоят нещата с поставяне на ваксините? На 1 год . има ваксина...

# 494
  • Мнения: 15 427
Ваксините може да ги отложиш/откажеш. ЛЛ знае как.
За да се явиш на ТЕЛК, ЛЛ трябва да ти даде направление и етапна епикриза, с които те насочва към такава комисия. С тези документи и копия от всички епикризи и ЕЕг -та и т.н. отиваш в сградата на ХЕИ, там се намира РКМЕ /районна картотека за медицинска експертиза/. Подаваш документите и от ТЕЛК ще ти изпратят писмо кога да се явиш пред комисия за освидетелстване на детето. Виж темите за ТЕЛК.
Ако имаш някакви въпроси пиши ми, а също съм от Стара Загора.

Общи условия

Активация на акаунт