Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте мами ! Моето хубаво маймунче е на една годинка казва се Петърчо и е много хубаво и лъчезарно детенце,като всички тука красиви дечица. Сигурно въпроса ми е доста срещан във форума и се надявам да не ми се карате Cry .
Ние сме с диагноза епилепсия и детска целебрална парализа ,обиколихме всички визможни невролози в София ,но гърчовете си продължиха. Спряхме се в Пловдив там малко ни закрепиха,но пак почнахме гърчовете и не можем никаква рехабилитация да правим Sad. Твърдо решихме да пробваме в чужбина ,но не знаем какви документи трябва да подготвим,нито клиники за епилепсия каде има добри,може да ни насочите ?
Благодаря предварително !

# 1
  • София
  • Мнения: 965
Здравей! Попитай в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=761053.660. Доколкото си спомням много майки са доволни от лечение в Турция. Иначе за невролозите  - обиколили сме по няколко пъти всички софийски и съм КРАЙНО разочарована. Моят син е с лека форма на ДЦП без епилепсия.

# 2
  • Мнения: 506
И ние сме във вашето положение. И аз съм решила да ходим в чужбина. От проучванията които съм направила стигнах до вариантите Израел и Германия, като за Израел имам мнения от първо лице на родители които лекуват там децата си.
За Турция досега само негативи чувам и от родителите и от БГ лекарите.

# 3
  • Мнения: 32
а какви документи трябват за кандидатстване за лечение в чужбина ? аз съм чувала и за клиника в Бон в Германия и във Франция имало добра,но до там,никой нищо повече не казва име или нещо повече,за да проучим Sad((

# 4
  • Мнения: 506
Трябва да се направи превод на епикризите и след това да ги изпратите по мейла на желаните клиники. Оттам трябва да ви върнат оферта каква е сумата която ще ви е необходима и какви изследвания ще ви бъдат назначени. При неврологичните заболявания задължително се прави ямр, еег, емг, преглед на сърце, вътрешни органи и най-вероятно генетични изследвания. Цената за тези неща е около 7-10 000 евро.

# 5
  • Мнения: 32
Трябва да се направи превод на епикризите и след това да ги изпратите по мейла на желаните клиники. Оттам трябва да ви върнат оферта каква е сумата която ще ви е необходима и какви изследвания ще ви бъдат назначени. При неврологичните заболявания задължително се прави ямр, еег, емг, преглед на сърце, вътрешни органи и най-вероятно генетични изследвания. Цената за тези неща е около 7-10 000 евро.
благодаря много Simple Smile . това го повтарят като изследвания дори и да сме си го правили в Бг нали ? Simple Smile

# 6
  • Мнения: 506
Ами да ви кажа това е главната причина поради която лично ние не сме се пристрашили да отидем все още в чужбина. За голяма част от изследванията които са направени, плащаш и правиш отново, а дефакто вече имаш резултати. Ако искате мога да ви пратя на лични линк с българската връзка към Израел.

# 7
  • Мнения: 32
Ами да ви кажа това е главната причина поради която лично ние не сме се пристрашили да отидем все още в чужбина. За голяма част от изследванията които са направени, плащаш и правиш отново, а дефакто вече имаш резултати. Ако искате мога да ви пратя на лични линк с българската връзка към Израел.
ще Ви бъда много благодарна. Израел знам че са много добри за детската целебрална парализа

Общи условия

Активация на акаунт