как заспиват децата ви?

  • 2 859
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Лягам с нея, гушваме  се и за 10-15 мин заспива. На мен не ми пречи това, че не заспива сама, не виждам проблем Wink

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 14:38 от Венера

# 16
  • Варна
  • Мнения: 47
В 20.00 ч. се къпем, следва една голяма борба с обличането, давам шишето с млякото и като го изпие пожелавам лека нощ с целувка по бузата, това е около 20.30 ч. и излизам.Той до половин час най-много е заспал.

# 17
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ние за щастие нямаме такива проблеми и двете заспиват сами от бебета,никога не съм ги приспивала,така че не знаят какво е това.В момента ,в който спрях да ги кармя вечер ги оставих сами в тяхната стая,това стана,когато бяха -голямата на около2м,а малката на около3.Храним се,след това капане,пижамката,четем приказка и в леглото.Известно време ги чувам да говорят,после се укротяват и заспиват.Много съм доволна.

# 18
  • Мнения: 269
Мъка!
Имаме ритуал - мием зъбки, лице и ръце, после тя си съблича дрешките, а аз приготвям водичка за дупето, мием се и после си обличаме пижамката /напоследък настоява да се облича сама Rolling Eyes/, после ляга на една голяма плюшена жаба и изцоква едно малко шише мляко. Следват целувки с тати и скок в леглото, четем приказка, казваме лека нощ и екшъна почва. Госпожицата е на 2г. 7м. и отдавна спи без памперс. Откакто не слагаме пампа, обаче, тя има странния ритуал да става и да пиша "до последна капка". Снощи стана точно пет пъти и ме вбеси, защото с тези й нрави не се кротва преди 23.00 и ние с мъж ми не можем да се видим насаме Close. Дотам съм я докарала, че се чувствам щастлива ако стане само два пъти... Sick Да не говоря, че след това се вдига за да пиша и в 2.00 и в 5.00... Не, че не може да стиска. Когато е много каталясала се буди чак сутрин и пълни гърнето до половина, но напоследък не й се е случвало. Да не казвам и че щръква сутрин в 7.00 бодра и готова за нови подвизи и със задължителното "Имам пиш, ако!"#2gunfire #2gunfire Close. А аз съм бременна и ми се спи Tired
Като е на ясла не мога да я изчегъртам сутрин от леглото, но сега е малко понастинала и си е в къщи, и направо съм на път да откача!
Много би ми се искало да си е в отделна стая , но нашата панелка е плътно заселена и такава опция за момента не съществува. Ако някои може да предложи нещо конструктивно - цялата съм уши! newsm78
ПС. Като спи непробудно се будя да я проверявам добре ли е - толкова рядко се случва! smile3514

# 19
  • Мнения: 3 861
От скоро заспива съвсем сам. Отиваме в стаята му, той си ляга сам на леглото(махнахме решетката преди месец) завивам го, целувам го, пожелавам му лека нощ и си излизам от стаята. Процедурата е същата и с баща му. Заспива до 5-10 мин. Wink

# 20
  • Мнения: 696
От скоро заспива съвсем сам. Отиваме в стаята му, той си ляга сам на леглото(махнахме решетката преди месец) завивам го, целувам го, пожелавам му лека нощ и си излизам от стаята. Процедурата е същата и с баща му. Заспива до 5-10 мин. Wink

Какво? И баща му ли завиваш, целуваш и после аут от стаята? Laughing

# 21
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Когато стана на 2 години започнах да я оставям самичка да заспива и просто стана.
До тогава се приспивахме по минимум 30 минути, мисля , че сега в завизимост от това колко е изморена заспива между 5 минути и 1 час след като сме си казали лека нощ и естествено има случаи, когато ме вика по 3, 4 пъти преди да затвори очички Simple Smile

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
как заспиват децата ви?
Синът ми е на 2 г. и 4 мес и всякя вечер се приспиваме мин 1 час. Ляга си към 21.30. Мисля, че му е време да започне да заспива сам. Дайте някакви идеи
И ние се приспиваме. Не знам ще има ли край, може много да му се спи, но не заспива сам.

# 23
  • Мнения: 369
Никой неможе да каже кога му е време на детето да заспива само,то само си показва кога е готово но трябва много упоритост и търпение.Аз мойта сравнително лесно я научих слагам я в леглото казвам и че отивам да измия чинийте от вечеря и така излизам от стаята .тя знае че съм тук някъде и е спокойна .Така докато незаминахме на почивка и бабата развали цялата работа спали на спалнята двете с много песни много приказки и сега е на 2г и 10м и неиска да заспива сама било я страх някой да не я вземе . Успех с заспиването и след като свикне при най екстремни ситуаций приспиване .

# 24
  • Мнения: 171
хора при нас положението е трагично Mr. Green лягаме си към 22 часа , но по рано от 24 малчо не заспива, дори и като не е спал на обяд. след като хубаво се потъркаля в леглото на мама и тати, след като се принудим да развъртим крушката, защото той става и пак си я включва най-накрая заспива Whistling но това става толкова късно, че вече се иззамбихме с таткото. моля дайте съвети Praynig аз пробвам всичко . пеем песни, гушкаме се, държим си ръцете, но сънчо идва късно. даже няколко пъти съм му се карала, но от това няма резултат Cry

# 25
  • Мнения: 3 932
Ми то тенденцията е ясна, ама и аз да си кажа, приспиваме се и ние, като преди това имаме леки ритуал4ета, миене на зъби, сок4е, гу6каме ме4ето, об6то взето половин- един 4ас си отива в тези пшроцедури...

# 26
  • Мнения: 139
1. До преди 5м.го влачехме на ръце аз,тати,аз,тати и когато ръцете те заболят толкова,че да не можеш да си поднесеш вилицата към устата,тогава синковеца благоволяваше да заспи.Малка гадинка.Когато стана на 10м. беше крайно време да ми дойде акъла и да си дам сметка , че и аз не съм за 1ден.Оставих го в креватчето и той естествено ревна  rotfImbo......1-1,5ч.Така 3 вечери.На четвъртата стопли,че онази гаднярка майка му няма да се появи и това беше. newsm17
   Сега около 21,30ч. го оставям в леглото,върти се до 22,00ч. и заспива! Hug
   Следобедният сън по същата процедура. Hug
 smile3521 newsm10 newsm44 smile3521 newsm10 

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ние сме точно на 2, след банята лягаме в леглото, изпива си млякото и ако имам късмет се повърти, гушва ме и заспива за 10-15 мин. Ако не - то е приказки, песни, кандърми, иска играчки, вика баща си, иска да става  Rolling Eyes Shocked ... Може да откараме и час в леглото. И накрая и аз съм приспана  Grinning.

Същото е и при нас с тази разлика,че сме на 1г.и 9м. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 731
И при нас е като при  anistefanova.Като стана към 10-я месец и си казах :КРАЙ  с това клатене,пеене,люлеене и т.н. Без ръце бях останала. Crossing ArmsСега си лягат с кака си ,на едно легло спят,погледат малко детско и заспиват. FlutterАма тя се оправя перфектно с него относно спането.Омайва го качествено.Понякога си разказват приказки или му пее,но са се разбрали само по една песничка,щото утре са на училище Heart Eyes.

# 29
  • Мнения: 649
Преди известно време пробвах да пожелая "лека нощ" и да го оставя в стаята, но не издържах да го слушам как реве. Може би трябва да съм по-твърда? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт