Влизане в България с чужд паспорт?

  • 5 836
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
Аз пътувах с чужд паспорт миналата година, както вече споменах. Нито на влизане, нито на излизане от страната са ми задавали въпроси. Сред останалите пътници имаше толкова много с нередовни докумени, изтекли визи, черни печати...че с мен никой не се занимава.  Laughing

# 16
  • Мнения: 3 423
Винаги влизах с чужд паспорт. И винаги бях запитвана имам ли български.

Аз последно влизах с български паспорт.
И ме питаха, дали имам немски и дали съм женена.
Питат си, лаф да става.

# 17
  • Мнения: 254
Аз влязох в БГ съвсем скоро (края на Януари) с канадски паспорт (бг паспортът ми беше изтекъл) на летище Враждебна в София. Само ме попитаха дали имам бг паспорт - отговорих им, че е изтекъл но е с мене и възнамерявам да го подновя. Заведоха ме до една малка стаичка, където митничарят ми написа върху бял лист хартия, че сум уведомена, че трябва да си сменя паспорта и ми даде този лист...аз после го изхвърлих...

Много мило се държаха с мене никакви абсолютно никакви проблеми. На излизане, отново дадох канадския паспорт, защото с него влясох в България. Попитаха ме дали имам и български. Казах ДА, взеха го и на двата сложиха печати за излизане, като на българския дори са ми написали номера на канадскиа паспорт до печата... много странно. Попитах защо трябва да показвам и бг паспорта, оБясниха ми, че съм длъжна понеже съм още и бг гражданка да нося и показвам и двата паспорта....., ако не щели да ме третират като чужденка...

Оправих си и супер набързо документите с НОИ и не дължа слава богу вече пари на тях!!! (при мене беше супер лесно и възможно защото нямам личен лекар  в БГ).

Ако някой има въпроси питаийте.....с моите пресни впечетления, ако мога ще помагам....

# 18
Зависи с какъв паспорт ще влизаш, т.е. от коя държава е издаден и колко време ще пребиваваш в БГ. Излизам с другото си гражданство и се прибирам с него (но подавам българска лична карта). Водя се с постоянен адрес  в България. Не съм имала проблеми, но е възможно да има нова наредба за влизане с български паспорт.
Не съм излизала от януари.

# 19
Zdravei,

Az polu4ih holandski pasport prez septemvri 2005. Za Nova godina si hodih do BG i se valnuvah ot sashtia vapros. Zatova se obadih do posolstvoto v Den Haag i do pasportna policia, Varna.
Otgovoryt e slednia: Shtom si si zapazila balgarskoto grajdanstvo, v BG triabva da pokazvash i dvata si pasporta. Preglejdat gi i dvata i vpisvat v BG-ti pasport dannite na drugia ti pasport.
Tova e, niama da ti napraviat nikakvi problemi, prosto si pokazvash pasportite i tova e...

# 20
  • Мнения: 636
При мен идеята е да не се занимавам да вадя бг паспорт. Коства ми прекалено много нерви и грижи  #Cussing out Да не споменавам, 4е последният път мъжът ми трябваше да изкара 3 бг паспорта в рамките на няколко месеца за едно прибиране от 1 седмица  #Crazy
1. Подаде док. за нов паспорт в бг посолството в Канада.
2. Удължи стария със 6 месеца, тъй като новия щеше да стане готов след 6 мес.
3. В България решиха, 4е удължения не е валиден, тъй като паспорта от т.1. ве4е е влязъл във валидност. Нищо 4е пътувал към Канада и лицето още не си го е полу4ило физи4ески. Нищо 4е бг посолство е уверило лицето, 4е има валиден удължен паспорт. Нищо 4е лицето мина с въпросния " невалиден" паспорт през няколко граници.
На българската оба4е, паспорта беше конфискуван и лицето беше посъветвано с доста фамилиарен тон: "ами да не се беше прибирАл". Така извадихме паспорт номер 3.
Извинете за емоционалното отклонение. Имам още слу4ки да разказвам, но да не ставам досадна.

Понеже на всяка цена издирвам на4ини да не се занимавам с бг паспорти, да попитам: До тук ми стана ясно, 4е ако си с бг гражданство трябва да покажеш бг паспорт. А ако кажеш, 4е нямаш бг гражданство? Как ще докажат, 4е имаш? При условие, 4е ако нямаш гражданство - нямаш и документи? Логи4но е след като имаш друго гражданство, да си се отказал от бг гражданство например. Как ви се струва моята теория?
Не ме разбирайте погрешно. Патриотка съм, оби4ам си България, няма да се отрека от гражданство току така, но се опитвам да си намеря врати4ки както ми изнася  Crazy

# 21
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
При мен идеята е да не се занимавам да вадя бг паспорт. Коства ми прекалено много нерви и грижи  #Cussing out Да не споменавам, 4е последният път мъжът ми трябваше да изкара 3 бг паспорта в рамките на няколко месеца за едно прибиране от 1 седмица  #Crazy
1. Подаде док. за нов паспорт в бг посолството в Канада.
2. Удължи стария със 6 месеца, тъй като новия щеше да стане готов след 6 мес.
3. В България решиха, 4е удължения не е валиден, тъй като паспорта от т.1. ве4е е влязъл във валидност. Нищо 4е пътувал към Канада и лицето още не си го е полу4ило физи4ески. Нищо 4е бг посолство е уверило лицето, 4е има валиден удължен паспорт. Нищо 4е лицето мина с въпросния " невалиден" паспорт през няколко граници.
На българската оба4е, паспорта беше конфискуван и лицето беше посъветвано с доста фамилиарен тон: "ами да не се беше прибирАл". Така извадихме паспорт номер 3.
Извинете за емоционалното отклонение. Имам още слу4ки да разказвам, но да не ставам досадна.

Понеже на всяка цена издирвам на4ини да не се занимавам с бг паспорти, да попитам: До тук ми стана ясно, 4е ако си с бг гражданство трябва да покажеш бг паспорт. А ако кажеш, 4е нямаш бг гражданство? Как ще докажат, 4е имаш? При условие, 4е ако нямаш гражданство - нямаш и документи? Логи4но е след като имаш друго гражданство, да си се отказал от бг гражданство например. Как ви се струва моята теория?
Не ме разбирайте погрешно. Патриотка съм, оби4ам си България, няма да се отрека от гражданство току така, но се опитвам да си намеря врати4ки както ми изнася  Crazy

Нали на границата имат база данни и оттам разбират какъв си какви документи имаш....ако влезеш с чужд паспорт ,а на тях на компютъра им излезе,че си имаш ЕГН и валиден БГ паспорт как ще ги лъжеш тогава,няма как...

# 22
  • Мнения: 636
Ясно. Номера няма да мине. А само по името ли ще разберат? Мъжът ми например е с доста популярно за Бг име. Напр. Иван Иванов. Стана ми интересно да разбера.

# 23
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Ясно. Номера няма да мине. А само по името ли ще разберат? Мъжът ми например е с доста популярно за Бг име. Напр. Иван Иванов. Стана ми интересно да разбера.

Ами не знам,може би по месторождение,макар,че пак може да има съвпадение на град/село. Иначе мъжа една година пътуваше с УК пасспорта си и на Калотина като влизахме му казаха,ааа,ти имаш валиден БГ пасс,трябва да влизаш с него......всъщност номера ти може да стане,ама пасс трябва да е изтекъл и да не вадиш нов...

# 24
  • Мнения: 400
Има, имаааа начини и те разбират. Мъжът ми е имал проблем-че преди няколко години - прибрал се в Бг за месец, после решил да си тръгне и на границата там полицай ли какъв го спрял и започнал да задава въпроси - за КАЗАРМАТА (така ужасна дума Simple Smile ), а мъжът ми се правил, че не говори български (все пак от малък е в сащ), обаче оня не се предавал и продължавал да го разпитва, докато най-накрая на полицайчето не му помръкнала усмивката, когато видял (там някъде в компютъра), че аджеба мъжо не е дори раждан в България и го пуснал (и така мойто мъж се отървал и от казармата).. ТА ИМА, ИМААААА начини, знаят те, лисиците! Всичко знаят! Simple Smile

И кво пък ако кажеш, че ти е загубен или откраднат паспорта? Или направо, че нямаш и тва е.
Па нека после те третират като чужденец (тука става въпрос за престой над един месец, в който чужденеца трябва да заплати за виза).

# 25
Zdraveite,
az sushto sum s 2 pasporta, BG pasport mi e iztekul. I az ne znam kakvi sa zakonite, no mislia ce nai mnogo zavisi na koe letishte si i kakvo e nastroenieto na mitnicaria. Na men vinagi sa mi pravili problemi na Varnenskoto letishte, zadavat 100 vuprosa, razpitvat te za kakvo li ne deto ne im e rabota (dali sum jenena, dali rabotia i tn). Poslednia put i az si pokazah 2ta pasporta (BG i NL) i pak se roviha tolkova mnogo v pasportite, razglejdaha mi vizi i tn. I na izlizane sushto mi vpisaha v BG pasport nomera na holandskia pasport koeto mi beshe mnogo stranno.
Men sushto me vulnuva sega tazi tema, zashtoto BG pasport mi iztece i ne mi se iska da hodia v Haga za nov pasport. I smiatah sushto na letishteto tozi put da otgovoria ce niamam BG pasport. Dopulnitelno uslojnenie idva i ot fakta ce ako putuvam s dushteria si, koiato e Holandski grajdanin, tia shte bude vpisana v NL pasporta mi, no ne znam ako sum s BG pasport dali puk ne triabva da izdavam i na dushteria mi BG pasport, zashtoto i tia e dvoina grajdanka i po princip pravilata za neia triabva da sa sushtite. Burokracia totalna . Vece seriozno si mislia da se otkaja ot BG grajdanstvo zashtoto si e samo problemi i pari i niamam vsushtnost nikakvi predimstva ot tozi BG pasport... 

# 26
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Zdraveite,
az sushto sum s 2 pasporta, BG pasport mi e iztekul. I az ne znam kakvi sa zakonite, no mislia ce nai mnogo zavisi na koe letishte si i kakvo e nastroenieto na mitnicaria. Na men vinagi sa mi pravili problemi na Varnenskoto letishte, zadavat 100 vuprosa, razpitvat te za kakvo li ne deto ne im e rabota (dali sum jenena, dali rabotia i tn). Poslednia put i az si pokazah 2ta pasporta (BG i NL) i pak se roviha tolkova mnogo v pasportite, razglejdaha mi vizi i tn. I na izlizane sushto mi vpisaha v BG pasport nomera na holandskia pasport koeto mi beshe mnogo stranno.
Men sushto me vulnuva sega tazi tema, zashtoto BG pasport mi iztece i ne mi se iska da hodia v Haga za nov pasport. I smiatah sushto na letishteto tozi put da otgovoria ce niamam BG pasport. Dopulnitelno uslojnenie idva i ot fakta ce ako putuvam s dushteria si, koiato e Holandski grajdanin, tia shte bude vpisana v NL pasporta mi, no ne znam ako sum s BG pasport dali puk ne triabva da izdavam i na dushteria mi BG pasport, zashtoto i tia e dvoina grajdanka i po princip pravilata za neia triabva da sa sushtite. Burokracia totalna . Vece seriozno si mislia da se otkaja ot BG grajdanstvo zashtoto si e samo problemi i pari i niamam vsushtnost nikakvi predimstva ot tozi BG pasport... 

Защо ти е да се отказваш от БГ гражданството?Хаиде не знаеш кога ще ти потрябва. По скоро след като ти е изтекъл паспорта не си вади нов. Пътуваи с холандския и като те питат - имаш ли БГ пасспорт - нямам и толкоз. Обикновено смисъла на въпроса е имаш ли валиден БГ паспорт....По скоро не трябваше да правиш дъщеря си БГ гражданин ,тя няма полза за момента от това. Сина ми е само с бритиш документи и поне докато не стане на 4-5 г нямам намерение да го регистрирам в БГ..
А ако пътуваш с НЛ пас+ дъщеря ти вътре не би трябвало да имаш проблем.......всъщност ти за какво се стряскаш толкова...

# 27
Моята дъщеря се роди във Великобритания. По-лесно беше да и изкарам британски паспорт, отколкото български.  Embarassed Бих искала да я направя и българска гражданка  Thinking, но всичко зависи от това колко формалности ще има в България  newsm78. За две седмици бюрокрацията ще ми вземе акъла. Shocked

# 28
Sus zakusnenie purvo da blagodaria na Ave za suveta. Az mejduvremenno reshih da si podam dokumentite i da si izkaram nov BG pasport. Za durshteria mi, az nakraia mislia ce sburkah kato ia zapisah BG grajdanka.  Zasega tia e registrirana samo v holandia, v kmetstvoto kudeto pishe ce ima i BG i Holandsko grajdanstvo. V BG oshte ne sum ia registrirala obace. I posle kato izcetoh niakoi neshta, se zamislih naistina ot polzata na dushteria mi da bude s dvoino grajdanstvo. Niama nikakvi predimstva, a da ne govorim za burokraciata. I taka reshih da ne ia registritam v BG i da ia otpisha ot kmestvoto v Holandia kato bulgarka. Te obace mi kazaha ce ne mogat da ia otpishat i ce triabva da podam molba v BG za otkazvane ot grajdanstvoto. Problema e ce az v BG daje ne sum ia registrirala  Rolling Eyes Cudia se dali ot kmetstvoto v Holandia izprashtat niakude v BG informacia ce dushteria mi e i s BG grajdanstvo. Ako ne, niama vuobshte da ia zapisvam v BG, niama da i izkarvam EGN , pasporti i tn. I az ne znam.
A ako resha da ia registriram vse pak, triabva samo da i izvadia EGN ili sum zaduljena da i vadia i BG pasport?? Da ne e da mi kajat pak ce kato BG grajdanin, triabva da vlizash i izlizash ot BG samo s BG dokumenti. Nadiavam se niakoi da znae i da mi pomogne s tezi dilemi?  newsm78

Pak za grajdanstvoto, dnes naucih ce ako ne si si platil zdravnite osigurovki i ako imash pari na smetka v BG , ne ti pozvoliavat da teglish parite dokato ne si si izplatil zaduljeniata. Ako tova ne e durjavna forma na reket, zdrave mu kaji...

# 29
  • Мнения: 677
Къде ги научавате тези работи ....?
Трябва да си осъден и на сметката ти да има запор! до тогава можеш да си теглиш нищо че не си ги платил тези здр. осигуровки.

Общи условия

Активация на акаунт