?Въпроси всякакви?

  • 5 277 503
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 64 890
  • Мнения: 1 377
Някой запознат в дълбини с допълнителното здравно осигуряване?

Предстои скъпо изследване на детето. Чудя се, ако направя допълнително здравно осигуряване /на детето ли трябва да е то или на мое има/, ще мога ли да си възстановя парите от изследването? И колко време след сключването на договор за ДЗО мога да стартирам изследването?

Благодаря предварително!

Обикновено има два месеца отлагателен период, когато се прави индивидуална такава застраховка, иначе ако успееш да намериш отворен групов договор, където твои познати да те включат, следва да влезе веднага в сила покритието. Но ще трябва да платиш вноските до края на договора. Трябва да провериш и дали конкретното изследване се покрива. В общия случай скенери и ЯРМ например се покриват (давам ги за пример като по-скъпоструващи изследвания).

Трябва да е на негово име, теб може да те включат като представляващ, ако е индивидуален договора.

# 64 891
  • Мнения: 69 276
Благодаря ти..  bouquet

# 64 892
  • София
  • Мнения: 5 197
Къде трябва да звънна , за да разбера дали трябва да пусна нова молба за детските надбавки ?

# 64 893
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Къде трябва да звънна , за да разбера дали трябва да пусна нова молба за детските надбавки ?
Там където подаваш, в АСП...не помниш ли мин.година кога си подавала?

# 64 894
  • Мнения: 4 945
Някой знае ли дали има протектори за Samsung J7 2017г. или всички са такива малки?

# 64 895
  • София-Младост
  • Мнения: 23 393
Някой знае ли дали има протектори за Samsung J7 2017г. или всички са такива малки?
ЕДва ли има нещо дето китаеца не е измислил...
http://casebg.net/404-galaxy-j7-2017
http://aksesoari.net/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0% … ng-galaxy-j7-2017
И може да потърсиш в алиекспрес и ebay...горните модели ще ги намериш поне три пъти по-евтини, ако ти с ечака разбира се.

# 64 896
  • София
  • Мнения: 30 253
Някой запознат в дълбини с допълнителното здравно осигуряване?

Предстои скъпо изследване на детето. Чудя се, ако направя допълнително здравно осигуряване /на детето ли трябва да е то или на мое има/, ще мога ли да си възстановя парите от изследването? И колко време след сключването на договор за ДЗО мога да стартирам изследването?

Благодаря предварително!
Ако е на твое име, имаш право на такса "член сем-во" т.е. да включиш към твоята застраховка деца, ММ.
Зависи от изследването и пакета, който си платиш и дали имаш лимит за възстановяване на разходите. Най-добре попитай в съответните фондове, дали поемат това изследване, какъв пакет да закупиш и в какъв р-р ще възстановят разходите.

# 64 897
  • София
  • Мнения: 5 197
Къде трябва да звънна , за да разбера дали трябва да пусна нова молба за детските надбавки ?
Там където подаваш, в АСП...не помниш ли мин.година кога си подавала?
Не Sad , ще направя справка . Бшагодаря

# 64 898
  • Мнения: 69 276
Къде трябва да звънна , за да разбера дали трябва да пусна нова молба за детските надбавки ?

Ти ме подсети, че сега-май до края на октомври, трябваше да носим удостоверение от ДГ - че е записан в ПГ.
Аз молбата я подавам февруари месец, но удостоверението трябва сега да се носи на социалните....

# 64 899
  • Мнения: X
Тета, това отпадна. По служебен път си набавят информацията.

# 64 900
  • Сф
  • Мнения: 10 779
Това за бележката за детски, която се носеше и септември на социалните, не отпадна ли от т ази година?
Аз съм носела досега, но вече поне три майки на съученици , казват, че вече служебно социалните ще си правят справка, дали детето ходи на у' ще.
Предполагам и за градина също важи.
Тоест , няма да се разкарваме като луди пак.

# 64 901
  • Мнения: 1 822
Breaking News: Годината е 2017 и българина вече няма нужда да носи бележка от ДГ/у-ще до АСП че детето му ходи на ДГ/у-ще.

# 64 902
  • Мнения: 69 276
Ама не е много сигурно, нали.....
Миналата година си носих, и съм подписала декларация, в която обещавам и тая година да нося : )

# 64 903
  • София
  • Мнения: 10 825
Ама такава еуфория ме изпълва от тази новина.... без бележчици, а те ще си проверяват по електронен път. Ехаа! Нищо де, 2 месеца по-късно ще ви искат отново бележчица, защото тия съвременни електронни глупости хич не са сигурни, друго си е да го имат и на хартийка. Ще хакне някой хакер системата и ще вземе да пише всички деца, че ходят на училище и после...  Mr. Green


А през това време бихте ли ми казали дали мога да отремонтирам сама цип, който от време на време се отваря след преминаването на машинката?






# 64 904
  • Мнения: 727
Ако се издаде карта за Метро на едно търговско дружество (не е регистрирано по ДДС), фактурите от магазина трябва ли да се осчетоводяват, да се включват в ГФО? Въобще трябва ли да се пазят тези фактури или си пазарувам спокойно и ги хвърлям директно в коша, както все едно си пазарувам като физическо лице в Кауфланд?

Общи условия

Активация на акаунт