?Въпроси всякакви?

  • 5 267 084
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 65 160
  • Мнения: 13 307
За теглене от влог на дете се подава молба до райония съд, тук е описано
http://srs.justice.bg/srs/117-%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D1%80%D0%B5%D1% … D0%BB%D0%BE%D0%B3

# 65 161
  • Мнения: 38
молбата до районен съд-ок, но цялата работа е , че чрез разрешението от съдия, детето не може да претендира за ощетяване на следващ етап- идеята е че ако парите са дарение или по друга линия от чужди на семейството лица, то родителите да не си ги броят за техни на 100%, пак казвам формално е

# 65 162
  • София
  • Мнения: 9 927
Има ли някакво правило, което да не ми позволява да си пускам отпуск по един ден в продължение на няколко седмици?
искаш да кажеш някаква забрана - не е правило.
полагаемата отпуска се взима най-много на 2 части. мисля , че все още е така в КТ.
ако работодателя не е против може да я взимаш и по 1 ден.

Чл. 172. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 58 от 2010 г., в сила от 30.07.2010 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2015 г., в сила от 17.07.2015 г.) Платеният годишен отпуск се разрешава на работника или служителя наведнъж или на части.
Никъде не пише колко са частите.
И на мен колежка ми каза че по принцип се взима на два пъти, което е малоумно и предпоставка за злоупотреба с болнични. Peace Значи смело напред.

# 65 163
  • София
  • Мнения: 5 619
Да ми препоръчате такиметрова компания в София?

Аз съм доволна от Едно евро.

# 65 164
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
Здравейте, да попитам, като съм в болничен мога ли да пътувам в чужбина? Благодаря.


# 65 165
  • Мнения: 334
Докторът ми е сбъркал кодовете на направлението, т.е ме праща при грешен специалист. Дали ще стане да ми го поднови? Sad Не ми се ще да изгаря, защото едва ли ще ми даде ново....

# 65 166
  • Мнения: 35 980
отиваш при лекаря, анулира старото направление /даваш му го/ и пуска ново с верните кодове
ако разбира се направлението е издадено този месец, а не миналия, т. е. през август

# 65 167
  • София
  • Мнения: 3 951
Някой ползвал ли е услугите на хакер или нещо подобно? Опитвам се да си възстановя забравена парола, но на всичкото отгоре ми иска таен въпрос и отговор, които очевидно не помня. Пробвах да се свържа за съдействие, не се получи.

П.С. Знам реакциите на такъв тип питания, затова ако не вярватена написаното, по-добре си ги спестете. Ако някой може да помогне, нека се свърже с мен.

# 65 168
  • UK
  • Мнения: 2 841
 Извадих едно сако от дъното на гардероба и видях че е мухлясало, ако го дам на химическо ще се изчисти ли или пак ще мухляса. Въобще мухалът може ли да се изчисти от тъкан.

# 65 169
  • София
  • Мнения: 30 146
Извадих едно сако от дъното на гардероба и видях че е мухлясало, ако го дам на химическо ще се изчисти ли или пак ще мухляса. Въобще мухалът може ли да се изчисти от тъкан.
Не. Не може, особено ако е светло.

Има някъде влага, затова опитай да разбереш къде и да се справиш с проблема.

# 65 170
  • Мнения: 334
отиваш при лекаря, анулира старото направление /даваш му го/ и пуска ново с верните кодове
ако разбира се направлението е издадено този месец, а не миналия, т. е. през август
От днес е, добре, че забелязах иначе щеше да стане интересно, ако бях отишла с това грешно направление.

# 65 171
  • Мнения: 18 493
Момичета, искам да запиша едно он-лайн обучение в youtube, има ли подходящ софтуер за това?

 newsm78

Ти да го запишеш и да го качиш в ютюб ли? Ако е това - в windows 10 има вграден софтуер за записване на действията на екрана (за игри е предназначен, но става за всичко), а съм ползвала и camtasia (платена е, но както всяка такава програма си я има по торентите).

# 65 172
  • UK
  • Мнения: 2 841
Благодаря  missence, ще отида до химическото да го видят и там, черно е та дано нещо измислят.

# 65 173
  • Мнения: X
Реве ми се  ooooh!
Моят е решил да сготви и изчисти и това заварих като влязох в кухнята.Печка на 7 месеца и е съсипал керамичния и котлон,някаква идея как може да се оправи по някакъв начин?  Praynig

# 65 174
  • София
  • Мнения: 3 708
Домовата книга още ли е задължителен документ на етажната собственост?

Общи условия

Активация на акаунт