?Въпроси всякакви?

  • 5 273 576
  • 96 496
  •   6
Отговори
# 70 290
  • Мнения: 13 610
Скрит текст:
Трябва да прекарам колата през годишен технически преглед. Задължително ли се носи документът за платен данък? Платен е, но не е в мен. Подозирам, че ще ми отговорите, че е задължително, на което аз ще отговоря с "Боже, в кой век живеем?!", ще се възмутя до небесата и ще потърся начин документът да стигне до мен... Angry
Аз минах на преглед само със снимка на телефона на квитанцията. И проверка в системата разбира се.
Ако този месец трябва да минавам преглед, за коя година трябва да е платен данъка за 2017 или и за 2018?
И как мога да проверя до кога е платен, т.к. не намирам бележките в мен  newsm78
2018. Проверка в ДС
Останала съм с впечатление, че трябва да е платен за миналата година, но явно греша.
А възможно ли е да се плати в друг град, не там където е регистриран автомобилът?
Може да се плаща на касите на Изи пей.

Последна редакция: ср, 14 фев 2018, 12:20 от Пролетно цвете

# 70 291
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Прегледът го правя винаги около 15ти март и винаги са ми искали доказателство за платен данък за предходната година.

# 70 292
  • Мнения: X
...
Би ли споделила къде си минала за прегледа и дали си доволна? Искам да я прегледат без да си претупат работата
В клубовете на СБА ако си купиш сребърна годишна карта за членство 50лв получаваш неограничена пътна помощ в страната (и нещо в чужбина, но не помня колко) и безплатен годишен технически преглед, много е изгодно. Аз вече втора година съм така. http://www.uab.org/services-view/chlenstvo/
"...нееднократна безплатна пътна помощ в България и Европа, безплатни ремонт на пътя, репатриране, подаване на ток, смяна на спукана гума, год. техн. преглед, безплатни юридически консултации при ПТП и щета и много други."

# 70 293
  • Мнения: 6 264
Холограмен стикер не е нужен.Аз съм от провинцията ,платих си данъка за 2018 ,бележката ми е с мокър печат без холограма и си минах без проблем прегледа  Peace

# 70 294
  • Мнения: 17 546
Е, аз като платих данъка през интернет, какво? Нама преглед ли? Нали вече затова имат връзка с компютрите на НАП!

# 70 295
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аз влизам директно през телефона си в системата за он лайн плащане на данъци и показвам справката, че е платен. Също плащам всичко он лайн.

# 70 296
  • София
  • Мнения: 8 941
Мисля, че до някаква дата се иска данък от предходната година. Т.е. ако сега минавате ви трябва данък за 2017, онзи ден така минахме една служебна. Иначе аз моята я минах на един пункт в Младост 4, оставих им я за 20 минути и после си взех документите. Не съм следила какво и как проверяват.

# 70 297
  • Варна
  • Мнения: 815
Благоаря на всички, които се включиха с отговори за данъка.
А като отида в Изи пей, трябва ли да нося някакви документи?
Извинявам се за наивните въпроси, но досега съм плащала все в данъчното, в града където е регистрирана колата, но сега няма как, а преглед трябва да мина другата седмица.

# 70 298
  • Мнения: 3 548
А като отида в Изи пей, трябва ли да нося някакви документи?
Ще ти искат само ЕГН

# 70 299
  • София
  • Мнения: 10 825
А като отида в Изи пей, трябва ли да нося някакви документи?
Ще ти искат само ЕГН
ЕГН на човекът на който е регистрирана колата Hands V

# 70 300
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Бих казала, че няма да ти трябва платеният данък за 2018г.,защото:
Скрит текст:
Внасяне на данъка

Данъкът върху превозните средства се плаща на две равни вноски в следните срокове:

от 1 март до 30 юни и
до 30 октомври на годината, за която е дължим.
На предплатилите от 1 март до 30 април за цялата година се прави отстъпка 5 на сто от размера на дължимия данък.

Заплащането на данъка е условие за редовност при годишния технически преглед на превозното средство. Заплащането на данъка се удостоверява с представяне на издаден или заверен от общината документ.

Данъкът се внася в приход на бюджета на общината, по постоянния адрес, съответно седалището на собственика, подал декларацията, а когато не е подадена такава и в случаите когато собствениците нямат постоянен адрес или седалище на територията на страната - в приход на общината, в която е регистрирано превозното средство.
От сайта на Мин. на Фин.
http://www.minfin.bg/bg/779

# 70 301
  • София
  • Мнения: 10 825
Защо отстъпката е от 1 март?
Аз сега като го платих на 12 февруари целия без отстъпка ли съм го платила? Егаси минавката

# 70 302
  • Мнения: 69 154
Да пием вода директно от извора, тоест - от закона- ЗМДТ, актуалната разпоредба към днешна дата:

Чл. 60. (1) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г.) Данъкът върху превозните средства се плаща на две равни вноски в следните срокове: до 30 юни и до 31 октомври на годината, за която е дължим. На предплатилите до 30 април за цялата година се прави отстъпка 5 на сто.

 и ал.6 от същият член - нали и това коментирахте:

(6) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., доп. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 92 от 2017 г., в сила от 01.01.2018 г.) Заплащането на данъка е условие за редовност при периодичния технически преглед на превозното средство. Заплащането на данъка се удостоверява със:
1. проверка чрез автоматизиран обмен на информация между информационната система за електронно регистриране на извършените периодични прегледи на пътни превозни средства, поддържана от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията, и:
а) системата за обмен на информация, поддържана от Министерството на финансите в изпълнение на чл. 5а, или
б) съответната система за администриране на местни данъци и такси на общината, или
2. представяне на издаден или заверен от общината документ.

# 70 303
  • Варна
  • Мнения: 815
А като отида в Изи пей, трябва ли да нося някакви документи?
Ще ти искат само ЕГН
ЕГН на човекът на който е регистрирана колата Hands V
Благодаря  bouquet
Ще пробвам така, защото мои познати твърдят, че можело и от пощата да се плати навсякъде.

# 70 304
  • Мнения: 4 275
Аз спестих цели 1.31 лв с тази отстъпка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт