?Въпроси всякакви?

  • 5 266 168
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 70 320
  • Мнения: 68 653
7002_ognob, ти си продължаваш да си пишеш без ама изобщо да четеш......

А мерси ☺

Горе има друга извадка от закона, касаеща пътния данък-чл.60 ЗМДТ.

А после отговорих на това
Местните данъци и такси - мина ли им отстъпката?

...въпреки че не е точно формулирано, предположих, че пита за данък сгради, който е вид местен данък...

И за двата данъка е едно и също...два периода за внасяне. Еднакъв е и периода на отстъпката от 5%-все е до 30 април...

# 70 321
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Знам че от банка е най-добре, но проучвам дали мога да дръпна бърз кредит (без поръчител).
Към днешна дата от кои кредитори е най-сигурно да се изтегли бърз кредит (~5000лв или поне 2500лв - толкова повечето отпускат макс) в рамките на 1-2 раб.дни.
 Без трудов договор, но получавам обезщетения още 5 месеца.
Идеята е да се върнат на втория месец. но таксите (оскъпяване) да не е над 400-500лв. - да няма уловки/капани.
Кешкредит ми дават макс 2000лв >12х307лв = 3700лв (12мес)  Shocked
 Ще реша като видя погасителния план.
БНП Париба - добри са (17% и ГПР 22%) спрямо останалите като лихви, но ми отхвърлиха искането.
 
Изикредит - дават макс 1000лв за нов. (връщаш 1600лв, за 4мес  Shocked)

 Кредисимо, дават макс 2500лв май. Остана там да пробвам. Други идеи?

Аз мисля, че без ТД лихвения процент ще е задължително по- висок, все пак е необезпечен кредит с висок риск.Виж ТиБиАй, едно време даваха, сега не знам..

# 70 322
  • Мнения: 18 504
Благодаря.
А кои са другите разходи?
Знам само за първоначалната вноска от 15 до 30%?
Понеже ми казаха оскъпяване 15%, та най вероятно това е за целия период на лизинга - 5 години примерно. Защото ако е на година - леле мале.

Каско, данък, гражданска - всяка година. Годишния технически преглед на новите коли май вече важи за три години, та там няма да е всяка година.
По-добре искай план по месеци за това какво ще дължиш - при еди си какъв процент първоначална вноска, колко ще бъде месечната, колко и кога ще бъдат другите плащания и т.н. След края на изплащането - колко е остатъчната сума, колко ще струва нотариуса за прехвърлянето и т.н.

# 70 323
  • Мнения: X
TBI и те станаха банка, не мисля, че условията са им същите, каквито бяха преди.

# 70 324
  • София
  • Мнения: 6 308


Каско, данък, гражданска - всяка година. Годишния технически преглед на новите коли май вече важи за три години, та там няма да е всяка година.

Че това го има и на автомобилите, които не са на лизинг, без значение нови или не, така че не е нещо "допълнително".
ГТП за три години го има от край време или поне от доста време. И в случая с лизинга, се явява екстра, защото мислиш за преглед на 4-тата година.

# 70 325
  • България <3
  • Мнения: 327
Здравейте, бих искала да ви попитам, ако някой разбира от това - има ли някаква вероятност да ми навредят на банковата сметка по някакъв начин, ако си предоставя IBAN-а? Трябва да ми преведат пари от един онлайн сайт, но с човека се разбирахме по телефон и мейл, не толкова "официално" и се зачудих дали има вероятност да ми хакнат нещо или да ми изтеглят пари.. знам ли, не разбирам

# 70 326
  • София
  • Мнения: 99
Здравейте, бих искала да ви попитам, ако някой разбира от това - има ли някаква вероятност да ми навредят на банковата сметка по някакъв начин, ако си предоставя IBAN-а? Трябва да ми преведат пари от един онлайн сайт, но с човека се разбирахме по телефон и мейл, не толкова "официално" и се зачудих дали има вероятност да ми хакнат нещо или да ми изтеглят пари.. знам ли, не разбирам

Като ви превеждат заплатата по банков път, дали ви и теглят пари / когато си поискат/, след като ползват вашия IBAN и № на банкова сметка за този служебен превод?

# 70 327
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
При всякакво плащане на каса в банка или плащане/превод по сметка трябва да се даде IBAN-а, за да се осъществи превода.
Ето наприер днес направих поръчка от он лайн аптека, която предлагаше само опцията "наложен платеж", който изобщо не ме устройва, тъй като съм в чужбина. Разбрахме се по банков път да стане плащането и ми дадоха IBAN. Платих през интернет банкирането и съм почти 100% сигурна, че получавайки сумата, ще я получат с информация за IBAN-a ми. Нещо съвсем в реда на нещата.

# 70 328
  • Мнения: 5 001
Благодаря.
А кои са другите разходи?
Знам само за първоначалната вноска от 15 до 30%?
Понеже ми казаха оскъпяване 15%, та най вероятно това е за целия период на лизинга - 5 години примерно. Защото ако е на година - леле мале.
Каското и гражданската ги сключват те, не можеш да си избираш ти застраховател и съответно се съобразяваш с цената.
ГТП е на 3 години, данъка си върви като при другите, тук няма нищо по различно.
Обслужването е само в техни сервизи и съответно е по-скъпо, но пък тива е свързано с гаранцията на автомобила, та и без лизинг, ако е нова колата си остава.
Това е общо взето, не е кой знае какво, но новата кола е несравнима. За втори път си купувам чисто нова кола, имала съм и 2 стари, несравнимо е.

# 70 329
  • Мнения: 3 732
Къде в София има учебен полигон за шофиране?

# 70 330
  • София
  • Мнения: 9 922
Знам че от банка е най-добре, но проучвам дали мога да дръпна бърз кредит (без поръчител).
Към днешна дата от кои кредитори е най-сигурно да се изтегли бърз кредит (~5000лв или поне 2500лв - толкова повечето отпускат макс) в рамките на 1-2 раб.дни.
 Без трудов договор, но получавам обезщетения още 5 месеца.
Идеята е да се върнат на втория месец. но таксите (оскъпяване) да не е над 400-500лв. - да няма уловки/капани.
Кешкредит ми дават макс 2000лв >12х307лв = 3700лв (12мес)  Shocked
 Ще реша като видя погасителния план.
БНП Париба - добри са (17% и ГПР 22%) спрямо останалите като лихви, но ми отхвърлиха искането.
 
Изикредит - дават макс 1000лв за нов. (връщаш 1600лв, за 4мес  Shocked)

 Кредисимо, дават макс 2500лв май. Остана там да пробвам. Други идеи?

Аз мисля, че без ТД лихвения процент ще е задължително по- висок, все пак е необезпечен кредит с висок риск.Виж ТиБиАй, едно време даваха, сега не знам..
В тази връзка... ако давам или ми дават заем (приятел), занапред мисля да е с банков превод и с причина „заем”. Това достатъчно ли е за успокоение и на наредителя?

# 70 331
  • София
  • Мнения: 2 232
Къде в София има учебен полигон за шофиране?

При СБА.

# 70 332
  • Мнения: 3 732
Може ли адрес? Плаща ли се?


Къде в София може да се намери бирен картон? Как изглежда? Каква цена е?
Казаха ми че може да се използва за подплата на чанти.

# 70 333
  • Мнения: 31 709
Имаше една тема за въпроси за фейсбук и не мога да открия в кой раздел се намира? Някой знае ли?

# 70 334

Общи условия

Активация на акаунт