?Въпроси всякакви?

  • 5 266 342
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 78 600
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Да попитам... смениха ми рутера за и-нета (старият умря)... сега не мога да ползвам wi-fi на лаптопа. На безжичната мрежова връзка излиза следния надпис: Настройките записани на този компютър за мрежата, не отговарят на изискванията на мрежата... Как да ги променя тез` настройки?!?

Звъни на оператор, ще ги оправят оттам
Благодаря!

# 78 601
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Силвър, когато пусках обяви в олх има разлика съществена дали ще платиш чрез смс или изи пей.Именно затова аз плащах винаги чрез изи пей.Нещо подобно беше- оттам 2 лв, а чрез смс 6лв.
Огромна разлика беше
Така че си смени начина на плащане !

# 78 602
  • Мнения: 1 090
Бихте ли препоръчали фирма за чипиране  на асансьори в Бургас? Предварително благодаря!

# 78 603
  • Мнения: 94
Цяло лято посещавам хотели , взимат ми личните данни и не ми дават декларация за съгласие за използване на такива. Защо не спазват този регламент?
На мен не ми се разправя на рецепция ......

# 78 604
  • Мнения: 5 998
По какъв начин събират лични данни? Нямат право да преснимат ЛК.

# 78 605
  • Мнения: 94
Взимат имена, може би и ЕГН и рождена дата на детето.
И трите пъти това лято - взимат ни личните карти , казват ни да се настаним и после да минем да си вземем личните карти .Какво толкова регистрират ...Rolling Eyes

# 78 606
  • Мнения: 5 001
Аз не си оставям личната карта, чакам да си попълнят данните и си я прибирам.

# 78 607
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 210
Цяло лято посещавам хотели , взимат ми личните данни и не ми дават декларация за съгласие за използване на такива. Защо не спазват този регламент?
На мен не ми се разправя на рецепция ......
май имаше някаква отстрочка (3-4 мес.) до влизането на изискването.

# 78 608
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Взимат имена, може би и ЕГН и рождена дата на детето.
И трите пъти това лято - взимат ни личните карти , казват ни да се настаним и после да минем да си вземем личните карти .Какво толкова регистрират ...Rolling Eyes

Аз работя точно на рецепция, ще ви го обясня от моята гледна точка. Реално хотела,в който работя е голям, идват предимно чужденци , някои говорят само майчиния си език, който пък за нас не е познат, обясняването на повода за подписване на тази декларация и подробностите около нея ще е много сложно, пък и бавно. В хотела идвад по 100-200 стаи на ден , трябва личните карти или паспортите на всички гости да бъдат регистрирани в системата и всичко е законно, дори често минават проверяващи точно за това, на чужденците дори е нужно да се записва къде са минали граница, а за българите и адрес на местоживеене,който дори и при наличието на четец се въдежда ръчно, за да не става объркване в повечето случеи рецепционистите вземат паспортите ,за да ги регистрират на спокойстие. А има и случеи,когато пристигат големи груби от по 50-100 човека наведнъж и то регистрацията отнема по 1-2 минути на стая, ама като са 50 последната стая чака 50 минути допълнително, което не е много удобно. Аз лично поради навлезлия закон регистрирам веднага паспортите, а и по този начин пиколото успява да заведе всички гости до стаите им без прекалено много чакане. Прави сте за декларациите, но всичко се прави с цел по-бързо настаняване и регистриране на спокойствие, но пък невярвам някой да ви откаже, ако поискате веднага се регистрират документите и да ви ги върнат. За деца пък няма как да не поискат имена и ЕГН, по принцип се изисква и акт за раждане , но почти никой не го носи, понеже е възможно детето да е откраднато или отвлечено и няма как да се установи, че е ваше или пък кое е детето. В очите на гостите нещата винаги стоят по различен начин, но не случайно практиката е еднаква във всички хотели.

# 78 609
  • UK
  • Мнения: 3 959
На нас ни обясниха че имаме право да питаме за имена и адреси ако се попълват на компютър, защото бек офиса ни е защитен. Нямаме право да взимаме имена и телефони ако някой си остави покупките за няколко часа. Преди да влезе в сила новия закон, слагахме бележки с имената и телефоните на торбите с покупки, тоест информацията е незащитена.

# 78 610
  • София
  • Мнения: 8 932
За децата ми искат само дата на раждане, никакво ЕГН не давам. АР пък съвсем. ЛК си чакам да ми я дадат, никога не я оставям.

# 78 611
  • Мнения: 485
Здравейте!
Някой от вас има ли представа, коя куриерска фирма, доставя пратките на Пони Експрес /Русия/ в България?

# 78 612
  • Мнения: 22 867
Здравейте!
Някой от вас има ли представа, коя куриерска фирма, доставя пратките на Пони Експрес /Русия/ в България?

На сайта са посочени като бг партньор Куриерски Центрове ПРАТКИТЕ. Peace

# 78 613
  • Мнения: 13 547
Какъв аспирин се ползва за направа на туршия, която не се стерилизира?

# 78 614
  • София
  • Мнения: 5 960
Какъв аспирин се ползва за направа на туршия, която не се стерилизира?

Най-обикновен. На мен ми дадоха някакъв български с търговско наименование Ацетизал. Като отидеш в аптеката, кажи на фармацевта, че е за туршия и ще ти дадат.

Общи условия

Активация на акаунт