?Въпроси всякакви?

  • 5 267 084
  • 96 496
  •   3
Отговори
# 79 560
  • Мнения: 68 703
Не могат да четат още....първи клас, в началото на годината.

# 79 561
  • Мнения: 11 569
Втори клас са, ама не ги знам как са всички с четенето, да не се притесни някое.
Освен аз да прочета приказката, да задам там някой въпрос и да, за бонбоните не се сетих- освен по един балон да взема и по химикалка / имаше 30 бр. на добра цена на промоция в един магазин/. Май ще е по- добре.

# 79 562
  • София
  • Мнения: 11 713
Втори клас са, ама не ги знам как са всички с четенето, да не се притесни някое.
Освен аз да прочета приказката, да задам там някой въпрос и да, за бонбоните не се сетих- освен по един балон да взема и по химикалка / имаше 30 бр. на добра цена на промоция в един магазин/. Май ще е по- добре.
Дори, здравей!
Това вече е по-добра идея.

# 79 563
  • Мнения: 15 327
Мда, Дари, наистина ти прочети приказката, че децата може да се притеснят. Още са мънички. И да, идеята за балонче и химикалка е добра, харесва ми.

# 79 564
  • Мнения: 68 703
Прочети я ти. После може да им зададеш уточняващи въпроси тип кои са героите, каква е поуката....нещо такова.

# 79 565
  • Мнения: 17 620
мелничките за пипери на котани за многократна употреба ли са ?

# 79 566
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
мелничките за пипери на котани за многократна употреба ли са ?
Не.

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 14:41 от Ала-Бала

# 79 567
  • Мнения: 17 620
благодаря Simple Smile

# 79 568
  • Мнения: 93
Здравейте! При открадната лична карта, първо в РПУ-то където е открадната ли трябва да се отиде или може директно в отдел БДС при СДВР, и при положение, че не съм родена в София и постоянното ми местожителстяо е на друго място, трябва ли да си ходя чак до моя край, за да пусна завление за нова лична карта? Grinning

# 79 569
  • Мнения: 6 323
Цитат
В срок от 3 дни след загубването трябва да уведомите най-близкото поделение на МВР – районното полицейско управление (РПУ). Това означава, че няма значение в кое РПУ ще съобщите за липсата на документите ви – това не е обвързано нито с постоянния ви адрес, нито с настоящия или с мястото, където сте си изгубил документите.

Трябва да подадете писмена декларация, в която съобщавате за случилото се. От РПУ ще ви издадат удостоверение, което трябва да приложите към заявлението за издаване на нов документ за самоличност.

Цитат
Заявленията за издаване на лична карта и/или паспорт се подават в РУ на МВР при ОД на МВР, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08 и 09 РУ при Столична дирекция на вътрешните работи, Сектор “БДС” - Столична дирекция на вътрешните работи (находяща се на бул. “Княгиня Мария Луиза” № 48) или в съответната ОД на МВР по постоянен адрес на заявителя, или в дирекция "БДС" - МВР (само в случаите, в които подаването на заявленията по постоянен адрес е възпрепятствано и др.).
от тук

С няколко думи - съобщавате, че личната Ви карта е открадната в тридневен срок в най-близкото РУ.
Ако не можете да подадете заявление за нови документи в РУ по постоянен адрес, то можете да го направите в БДС към СДВР на бул. “Княгиня Мария Луиза” № 48.

# 79 570
  • Другата България
  • Мнения: 37 365
Ако не си от София не може там. Трябва да е в града, в който си регистриран по постоянен адрес.

# 79 571
  • Мнения: 68 703
Ходих до НЗОК за уникален код за достъп. Искам да прегледам обаче здравното досие на малолетното ми дете - обясниха, че се влиза през моя профил. Не успявам обаче - дава ми че няма такъв пациент - за детето имам предвид.
Звънях на НЗОК - да съм звъняла в нашата каса на информатиците. Тях не ги откривам.
Та да попитам някой влизал ли е в сайта на НЗОК с такъв код и виждат ли се данните за децата?

# 79 572
  • Мнения: 2 290
Преди време си извадих и аз такъв код.
Оказа се, че голямата щерка е записана на ЕГН-то на баща си, а малката при мен.
Нищо чудно и при теб ергена да е записан при тати .

# 79 573
  • Мнения: 10 454
мелничките за пипери на котани за многократна употреба ли са ?
Не.


ММ ги отваря и си ги ползваме Simple Smile

# 79 574
  • Мнения: 68 703
Сигурна съм, че аз подавах заявлението за избор на негов ЛЛ. Няма начин просто.
А ти влиза ли реално в досието на детето?
Ей, много им набрах....

Общи условия

Активация на акаунт