?Въпроси всякакви?

  • 5 266 780
  • 96 496
  •   2
Отговори
# 90 945
  • Мнения: 68 670
Не могат ли да го снимат/сканират и така да ти го пратят.

# 90 946
  • Мнения: 4 135
Това от темата за Гърция
Документи за пътуване:
1. Лична карта или паспорт за възрастните
2. Червен паспорт за дете под 18 г. (над 14 може и с лична карта)
3. Ако родителите нямат брак или са с различни фамилии - копие от акт за раждане на детето.
4. Ако пътува с един родител - нотариално заверено пълномощно от другия+копие от акта.


Щом е без родителите, задължително копие от акта, даже си носете и оригинала за всеки случай
Нали трябва да се сравнят данните от пълномощното и акта за раждане, иначе всеки може да направи пълномощно

# 90 947
  • Мнения: 3 795
Мога ли да ида на мамография без направление и без да съм правила консултация с лекар?

# 90 948
  • под тепетата
  • Мнения: 9 312
Можеш, разбира се. Плащаш си на частно на регистратурата.

# 90 949
  • Мнения: 3 795
Благодаря!Мамографията или ехографията е по подходяща за откриване на злокачествени образувания?

# 90 950
  • София
  • Мнения: 11 494
Отиди първо на ехография. Ако има нещо притеснително - ще те насочат към мамография.

# 90 951
  • Мнения: 22 440
Хмм, ще пътуваме с двете деца след дни, със самолет.
С различни фамилии сме с мъжа ми.
Да нося ли актовете за раждане?

Досега с пълномощно съм излизала с тях и съм носила акт за раждане.

# 90 952
  • София
  • Мнения: 10 332
Да, носи и оригиналите и копия.

# 90 953
  • София
  • Мнения: 8 933
Ние сме с една фамилия и никога не са ми искали АР. Само пълномощното и копие, което остава при тях. Нали имат система, в която се виждат данните за всеки гражданин, включително и родителите му. Даже аз като си подновявам документите все още (по неясни за мен причини), попълвам родителите си с рождените им дати.

# 90 954
  • софия
  • Мнения: 25 478
На летището никога не са ми искали АР, винаги си проверяват в системата. На сухопътна граница се е случвало да го искат. С различни фамилии сме.

# 90 955
  • София
  • Мнения: 10 332
Преди двайсет дена на софийското летище искаха. С еднакви фамилии сме.

# 90 956
  • Мнения: 9 776
Ето защо най-добре всички документи + копия да са подръка. За всеки случай. За съседните ни страни не са ми искали никога АР, но знае ли човек.

# 90 957
  • софия
  • Мнения: 25 478
Никога не нося подобни документи в оригинал. Нотариално заверените са със същата правна стойност и доста по-голямо спокойствие по отношение на оригиналите и къде са те.

# 90 958
  • Sofia
  • Мнения: 26 388
Никога не са ни искали копие от пълномощно.

# 90 959
  • UK
  • Мнения: 2 839
Ние сме с еднаква фамилия, актове за раждане никога не съм носила, но копие от пълномощното винаги съм оставяла.
Всичките ми приятелки които са с различна фамилия от детето носят акт за раждане.

Общи условия

Активация на акаунт