?Въпроси всякакви?

  • 5 274 459
  • 96 496
  •   3
Отговори
# 74 880
  • Мнения: X
Може ли някой да ме насочи към теми за даряване/подаряване на играчки и детски дрехи? Никак не се справих с търсачката през телефона.
Благотворителност
Тук също можете да пуснете тена, че подарявате  Обяви купувам/продавам
Без обяви за храни и медикаменти.
Много благодаря! Flowers Bouquet

# 74 881
  • София
  • Мнения: 3 789
Дала съм болничен за м. май и юни на счетоводителя на 8.05., като си мислех, че тя ще го внесе до 10.05., но не, сега щяла.
Защо? На място ли се носят, каква е пречката, събира ги всички майски заедно ли?
На друго момиче също сега ще внасят подобен болничен. Но пък трета девойка се похвали с изплатени вече пари за 05 месец.

Точно така - до 10 юни е трябвало да внесе болничния за май. Няма причина да го бави толкова. Така или иначе НОИ вече е получил данните от ЛЛ

# 74 882
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте, мъжа ми са го търсили в работата и са казали, че са от съда. Шефа му е изхвърлил бележката, звъняхме в съда казаха че нямало как да разберем. Знаете ли какво мога да направя, да не е съдя изпълнители, знам ли.

# 74 883
  • Мнения: 2 074
Скрит текст:
Дала съм болничен за м. май и юни на счетоводителя на 8.05., като си мислех, че тя ще го внесе до 10.05., но не, сега щяла.
Защо? На място ли се носят, каква е пречката, събира ги всички майски заедно ли?
На друго момиче също сега ще внасят подобен болничен. Но пък трета девойка се похвали с изплатени вече пари за 05 месец.

Точно така - до 10 юни е трябвало да внесе болничния за май. Няма причина да го бави толкова. Така или иначе НОИ вече е получил данните от ЛЛ


То вече трябва да е подаден, нали вчера беше 10.06.
Аз питах защо не е подаден миналия месец, след като съм дала още в началото на май?

# 74 884
  • Мнения: 48 061
Приетите през май месец се подават до 10 число на следващия месец, в случая юни. В срок е все още. На сайта не се отразяват на мига. Може да го е подала преди няколко дни.

# 74 885
  • Мнения: 9 196
Ами питай счетоводителката си, ние как да ти кажем. Може и да е, но да са го върнали, заради технически грешки.

# 74 886
  • София-Младост
  • Мнения: 23 383
Скрит текст:
Дала съм болничен за м. май и юни на счетоводителя на 8.05., като си мислех, че тя ще го внесе до 10.05., но не, сега щяла.
Защо? На място ли се носят, каква е пречката, събира ги всички майски заедно ли?
На друго момиче също сега ще внасят подобен болничен. Но пък трета девойка се похвали с изплатени вече пари за 05 месец.

Точно така - до 10 юни е трябвало да внесе болничния за май. Няма причина да го бави толкова. Така или иначе НОИ вече е получил данните от ЛЛ


То вече трябва да е подаден, нали вчера беше 10.06.
Аз питах защо не е подаден миналия месец, след като съм дала още в началото на май?
За болничен предаден на работодателя през м.май, срокът за предаване е 10.06. Без значение дали предаден а 1 или 31 май.

# 74 887
  • Мнения: 69 186
Здравейте, мъжа ми са го търсили в работата и са казали, че са от съда. Шефа му е изхвърлил бележката, звъняхме в съда казаха че нямало как да разберем. Знаете ли какво мога да направя, да не е съдя изпълнители, знам ли.

Ако знаеш от кой точно съд са го търсили - Районен Окръжен, Административен и т.н, да отиде там, в стаята на призовкарите, и да попита има ли нещо за него. Побързайте, да не изтървете някакъв срок за обжалване или отреагиране-ако шефа е подписал с дата, срока е започнал да тече.

# 74 888
  • Мнения: 580
Здравейте, мъжа ми са го търсили в работата и са казали, че са от съда. Шефа му е изхвърлил бележката, звъняхме в съда казаха че нямало как да разберем. Знаете ли какво мога да направя, да не е съдя изпълнители, знам ли.

Ако знаеш от кой точно съд са го търсили - Районен Окръжен, Административен и т.н, да отиде там, в стаята на призовкарите, и да попита има ли нещо за него. Побързайте, да не изтървете някакъв срок за обжалване или отреагиране-ако шефа е подписал с дата, срока е започнал да тече.

Само ще добавя и да помислите дали нямате неизплатени задължения към банкови институции, мобилни оператори и т.н., за да знаете дали сте в правото си да обжалвате. Ако дължите някому нещо и не е минал давностният период, то и да обжалвате нищо няма да се промени. 

# 74 889
  • Мнения: 14 506
Тоя шеф някакъв дебил ли е - как се изхвърля "бележка от съда", която всъщност е призовката?!?

# 74 890
  • Перник
  • Мнения: 300
и защо изобщо я е приел
призовки не се приемат

# 74 891
  • sf
  • Мнения: 10 212
Къде да търся дамска футболна тениска? По възможност реален магазин, отивам-купувам, че няма време 😂

# 74 892
  • Мнения: 679
Къде да търся дамска футболна тениска? По възможност реален магазин, отивам-купувам, че няма време 😂
Декатлон, може би???

# 74 893
  • Мнения: 1 342
Получих обаждане от +35924341545, били от фирма "Ивис", правели стратегическо проучване и искали да ми зададат няколко въпроса Angry Попитах госпожата, откъде разполага с номера ми , а тя ми каза, че било на случаен принцип. Ти да видиш! Казах й да го зачеркне и да не ми звънят повече.
Открих в интернет, че били досадници, предлагали различни услуги, идвайки в дома ти. Sweat Smile
https://whocallsme.com/Phone-Number.aspx/35924341545
Някой от вас получавал ли е същото обаждане?

# 74 894
  • под тепетата
  • Мнения: 9 440
Ако отивам някъде в Бг за 2-3месеца, трябва ли да си нося синята здравна книжка?

Общи условия

Активация на акаунт