Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
Мая имам въпрос  ooooh! когато тесаш въображаемия образ тесаш ли се и на живо хаха (дано ме разбереш ) и докога се тесаш докато не се промени случката ли ? Чела съм и други ситуации с пренареждане на матрицата, но там става въпрос за пренасяне от една сцена в друга докато не се стигне до първоначалната сцена (от където е започнал проблема )  newsm78
Да, потупвам себе си и си представям, че потупвам въображаемия образ.
Тесам, докато проблемът изчезне. Може ситуацията да изчезне, може и да се претвори - т.е. да ми дойде друга, с която да заменя първоначалната.

Това, за което казваш, че си чела, не го разбрах.

# 46
Незнам в кой форум съм чела мнение, че при пренареждането се връщаш в по- стара случка, тесаш и себе си и въображаемия образ в случката и после питаш въображаемия образ дали иска да те заведе на друго място и той те връща още по- назад във времето и така докато не се стигне до първопричината за проблема  #Crazy дано си ме разбрала   bouquet

# 47
Незнам в кой форум съм чела мнение, че при пренареждането се връщаш в по- стара случка, тесаш и себе си и въображаемия образ в случката и после питаш въображаемия образ дали иска да те заведе на друго място и той те връща още по- назад във времето и така докато не се стигне до първопричината за проблема  #Crazy дано си ме разбрала   bouquet
Аха, ясно. Да, това е хубав подход.
 Изисква доста концентрация.

# 48
Тези, за които аз се сещам:
Иван Петърнишки
Веселин Михайлов
Ирена Рельовска-Бартън (изключително ползва ТЕС с пренареждане на матрицата)
Росица Божкова (работи с доста подходи, ТЕС е малка част от работата й)
Ценка Местанска
Огнян Симеонов (основната му дейност е диетолог, но работи и с ТЕС, познава и използва и други ефективни подходи)
зная за още един-двама, които не познавам лично и не си спомням имената им.
И аз - Мая Сидерова.
Изникна ми един, за който не се бях сетила тогава: Стоян Табаков - http://www.podsaznanieto.com/
Не го познавам, но харесвам сайта му.

# 49
Много полезна тема. Благодаря

# 50

http://eft4success.eu/bg/resources/articles/published-in-magazine-ossem

# 51
Здравейте, съвсем нова съм с ТЕС - от около седмица чета "Изцеление с ТЕС" на Ник Ортнър. Снощи опитах да приложа базовата техника за да туширам болката във венеца, която се появи след вечеря - там мястото по принцип е по чувствително, а наскоро ми правиха и зъб в "региона", та от това може би още е травмирано. След 5-6 сеанса болката не само че не спря, ами и се усили много, и в крайна сметка от някакво си дребно възпаление на венеца взех да усещам толкова силна болка, че взех парацетамол.  Close Тази сутрин вече болката е доста слаба.
Та, въпросът ми е: къде всъщност сбърках?  newsm78

Последна редакция: чт, 10 апр 2014, 11:10 от Натурелина

# 52
Мая, гледам, че ще участваш в панаира на здравето в Пловдив. Какво ще представлява лекцията ти? Ще има ли практика?

# 53
Натурелина, не вярвам да си сбъркала. Не съм чела книгата на Ник Ортнър. Ако има влошаване, се смята, че ТЕС работи и в случя това е етап, през който да се мине преди подобрението.
Добре е да изтесаш всичките породили се емоции:
аз обърках нещо (и как се чувстваш от това)
не се справям (и как се чувстваш от това)
как се чувстваш от това, че те боли още повече?

Бланка, ще направя представяне и демонстрация на ТЕС в лекционната зала. След това ще има практикум на тема "Стрхове и фобии".

# 54
Ще се радвам, ако пишеш деня и часа тук, програмата още не е излязла с разбивка по часове, доколкото виждам  newsm78

# 55
Мая, благодаря ти. Вече попрочетох от тук, от там, и разбрах, че влошаването било хубаво. Само че аз не посмях да тесам повече тази чувствителност в зъба. Тя си седи все там, даже мислех да ходя на зъболекар за нея  newsm78 Впрочем, тези неща като "Винаги обърквам нещата", "Нищо не прав като хората", "ТЕС няма ефект при мен" и пр вече ги тесах, но мисля, че още си стоят в мен тези мисли...

Междувременно обаче, днес се появи нещо, което ме притесни повече. По принцип, откак преди няколко месеца карах 2 пневмонии, често ми се случва като легна или се движа да усещам временен задух. Тази сутрин още в леглото усетих такъв и реших да го изтесам набързо, да усетя най-сетне прословутия 2-минутен ефект от ТЕС (честно казано, не съм го изпитала още). Вместо това, задухът се усили и остана дори и след като станах, а по принцип изчезва. Заех се сериозно да го тесам. Осъзнах, че цялото ми тяло е в паника от усещането, и тесах и това (Въпреки че съм в паника, въпреки че изпитвам ужасен страх...). Припомнях си докато тесам най-различни моменти от живота ми, когато съм усещала тялото си в паника. След това изведнъж осъзнах, че всичко това е нужда да контролирам тялото си, включително и функциите му като дишане, биене на сърцето и храносмилане. Това се появи откак в пубертета усещах, че тялото ми се променя абсолюатно неконтролируемо за мен и исках да го спра. Тогава за пръв път усетих задух. След това съм го усещала само около няколко боледувания от пневмония. Изтесах тези мъдри прозрения (Въпреки че имам нужда да контролирам тялото си, въпреки че не се доверявам на тялото си), направих 10 мин медитация върху дишането ми, и скоро задухът отшумя.

След това 1-2 часа обае се почувствах необичайно уморена и легнах да поспя. И отново се появи задухът! Станах, той си беше още там. Разпитах тялото си дали има още неща за чиствне, но в общи линии освен паниката и контрола, друг отговор нямаше. Не посмях повече да тесам. Нещата се успокоиха по много странен начин - когато споделих с мъжа ми какво ми е и усетих неговата загриженост. Не знам обаче каква връзка има. Сега не смея нито да тесамм повече, нито да отида да си легна довечера  ooooh!

# 56
Натурелина, добре си подреждаш разсъжденията.
За тесане ти е "искам да изпитам двеминутната промяна с ТЕС"

За задушаването и контрола над тялото - върни се в пубертета. Спомни си конкретни случки и ги тесай.

Бланка, помислих, че щом ме питаш за фестивала, значи програмата е излязла. Моите часове са на 01.май:
11.30 презентация
13.30 практикум

# 57
  • София
Здравейте Simple Smile
Дайте акъл къде бъркам. От известно време се занимавам с тес, но някак си резултатите ми са противоречиви. Понякога ми минава много бързо, но друг път - не.
Основния ми проблем са болки в една кост, които тесам ли тесам, а те само се разхождат напред-назад, изчезнат и до вечерта или на сутринта пак са си там  Sad
Не знам как да изкарам емоционалния проблем, който стои зад това, за да се разправям директно с него.

Иначе емоционалните състояния много успешно ги третирам, а с това не знам защо не напредвам.

# 58
  • София
Здравей Мина фон В.!
 Определи как се чувстваш от факта, че болката се мести, но не се оправя трайно и ТЕСай това чувство.
ТЕСай с :
" тесам ли тесам, а те само се разхождат напред-назад, изчезнат и до вечерта или на сутринта пак са си там"
 "Не знам как да изкарам емоционалния проблем, който стои зад това"
"с това не знам защо не напредвам"

"Понякога ми минава много бързо, но друг път - не. "
Може да ТЕСаш и мисъл, като убеждение, и да няма/има емоция, и ТЕС пак работи. Измерваш силата на убеждението, вместо силата на емоцията. Ако убеждението изведнъж се промени към обратното по смисъл или до неутралност, значи си го изчистила от влиянието му.

# 59
Запис Simple Smile   bouquet Отскоро съм с ТЕС или по точно първо минах през Естер,Джери и Абрахам,после през Джо Витале и техниката Хонононопо /  извинявам се,но така и не и запомних името/ и сега ТЕС ,но не мога да си обесня следното,дали вследствие на всичко прочетено,но нямам отрицателни емоции,чувствам се просто прекрасно.Правя ТЕС с клипчетата на Дейвид Чедърли вече седмица.Исках да попитам по запознатите тук.Когато правя ТЕС ,а понякога и когато просто мисля за нещо посредата на челото и на слепоочията получавам нещо като иглички.Много странно усещане и забелязах,че когато мисля за нещо и това усещане се появи то тогава съм била права за това,което съм си мислила/не знам дали го описах правилно/ надявам се да ме разберете.

bouquet

Общи условия

Активация на акаунт