"Песен за огън и лед" - 6

  • 59 220
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 35 983
Чудя се защо толкова много читатели се отвращават от мечтите на Санса за красив рицар, особено жените.

според мен това "отвръщение" се свързва с наивността й и "любовта" към Джофри, която доведе до обезглавяването на баща й
всичко друго, дори това, че затвори очите си за характера на Джофри в началото и дрязгите със сестра й, са нормални момичешки щуротии

# 706
  • Варна
  • Мнения: 17 967

Това ли е единственото за което можеш да се хванеш,
те са спели заедно от деца, неразделни от утробата, подчертано е няколко пъти. Дори майка им не се е усетила преди да стане твърде късно. Едното води до другото.
Това не означава че щеше да продължава да си играе с Джайм, ако беше станала жена на Регар, точно обратното е написано кристално ясно.

Да твърдя някъде подобно нещо? newsm78
Тя проваля бъдещето на Джайм, манипулирайки го. Включването му в кралската гвардия дава мощен инструмент в ръцете на Ерис. Отделно го лишава и от наследство и от възможността да си създаде семейство.

Да, тя иска и Регар и Джайм за себе си (независимо дали е щяла да спи с него или не)

# 707
  • Варна
  • Мнения: 17 967
пп

Чичо ще изкара още една повест за Таргариените това лято
«The Rogue Prince, or the King's Brother»
http://grrm.livejournal.com/360936.html
Хронологически действието ще се развива преди "Принцеса и Кралица"

Тази може и да я преведем.
Скрит текст:

На 17 юни ще излезе.


Аз съм хвърлила око на тази, но като нищо ще е 1000+ страници. Mr. Green излиза през октомври.

Скрит текст:




Принцесата... е твърде малка за да се занимават Бард с нея и твърде дълга за нашите упражнения Sad

Исках да  пиша на Бард във Фейсбук, за да ги питам, но не можех да им открия страницата. newsm78

Да не би да не я поддържат вече? Ако някой я открие да ми прати линк, моля.  bouquet

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 11:59 от Хексе

# 708
  • Мнения: 9 144

Тя проваля бъдещето на Джайм, манипулирайки го. Включването му в кралската гвардия дава мощен инструмент в ръцете на Ерис. Отделно го лишава и от наследство и от възможността да си създаде семейство.

Да, тя иска и Регар и Джайм за себе си (независимо дали е щяла да спи с него или не)

Джайм е заместител, тя проектира върху него несбъднатата си мечта за Регар.
Не случайно пред себе си оправдава кръвосмешението именно с примера на Таргариените.

След като са и попарили надеждите за Регар, Серсей е била 4 години на практика затворница в Кулата на ръката, докато Джайм е "възмъжавал" и се е шматкал нагоре надолу да стане рицар, намирам за доста странно това, че не е придобил опит в тънката част (в сравнение с Теон или Тирион).
Да, Серсей го е съблазнила предлагайки му да облече бялото, вместо да се ожени за Лиза Тъли, но в крайна сметка решението си е било негово, той не е малоумен.


ps Мда явно Бард са зарязали Фейса
http://www.bard.bg/ContactUs/

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 12:17 от Бумър

# 709
  • Варна
  • Мнения: 17 967

Тя проваля бъдещето на Джайм, манипулирайки го. Включването му в кралската гвардия дава мощен инструмент в ръцете на Ерис. Отделно го лишава и от наследство и от възможността да си създаде семейство.

Да, тя иска и Регар и Джайм за себе си (независимо дали е щяла да спи с него или не)

Джайм е заместител, тя проектира върху него несбъднатата си мечта за Регар.
Не случайно пред себе си оправдава кръвосмешението именно с примера на Таргариените.

След като са и попарили надеждите за Регар, Серсей е била 4 години на практика затворница в Кулата на ръката, докато Джайм е "възмъжавал" и се е шматкал нагоре надолу да стане рицар, намирам за доста странно това, че не е придобил опит в тънката част (в сравнение с Теон или Тирион).
Да, Серсей го е съблазнила предлагайки му да облече бялото, вместо да се ожени за Лиза Тъли, но в крайна сметка решението си е било негово, той не е малоумен.


Е, то Джайм , че е сглупил е пределно ясно. Сигурно си е въобразявал, че Церсей не мисли само за себе си.
Не е придобил друг сексуален опит, защото е бил заслепен от сестра си. Взех да се чудя дали не е малоумен. Mr. Green

Освен това кой твърди, че Церсей в била затворница в Кулата на ръката? Самата тя. Сигурна съм , че Кралски чертог й е предлагал развлечения подходящи за една  дъщеря на Ръката на краля.

# 710
  • Мнения: 9 144
Джайм го твърди
Цитат
Баща им беше завел Церсей в кралския двор, когато беше още на дванадесет, с надеждата да й уреди кралски брак. Отказваше всяко предложение за ръката й и я държеше в Кулата на Ръката, докато порасте и стане по-женствена и още по-красива. Несъмнено беше очаквал съзряването на принц Визерис, или може би жената на Регар да умре при раждането. Елия Дорнска наистина беше болнава жена.

Познавайки Тивин, едва ли се е шматкала полуразголена със свита от певци и братовчедки като Марджи  Wink

# 711
  • Русе
  • Мнения: 652
Санса не е спала с братята си, не ги е измъчвала физически като малки, не е проявявала жестокост към по-низшите от нея... а и човек, който още като тийн хладнокръвно убива най-добрия си приятел, просто за да не вземе някой път да му напомни думите на някаква баба, ми звучи баш като психопат, хм?

Абсолютната й надменност и считане за по-висша от останалите е баш като на Джофри, с разликата, че той имаше карт-бланш да дивее, а тя все пак е расла под контрола на баща си. Инак я видяхме - убива невинни, праща други невинни да ги изтезава Франкенщайн в мазето, за да постигне своето, изпада в екстаз безсмислено да гори сгради като символ на властта си, с което учуди дори Джайм, целенасочено е готова да вдигне планини от мъртви джуджета, само и само да не избяга брат й, също така целенасочено избива децата на Робърт дори като бебета само заради това, че са негови, и за капак го презира за пиянството му и перверзните му желания му през нощта и боязънта му да си го признае на светло, докато тя самата е същата.

Но именно това, че като момиче нарочно убива приятелката си по особено мъчителен начин, го бях недогледал преди. Даже не знам как съм го изпуснал... това мъжете наистина сме слепи, когато става дума за красиви жени Laughing

Да кажеш, че със Санса са едни и същи заради момичешките им въжделения за славен рицарски съпруг, е все едно да твърдиш, че Бран и Джофри са еднакви, защото и двамата искаха да бъдат силни и известни рицари Wink

# 712
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Е, не пише да е била затворница. Просто я е взел в Кралски чертог, далеч от Джайм и близо до принцовете Таргариен.

А дори и да е била, с какво променя това. Издевателствала е над Тирион преди да я отведат в КЧ.
Между другото Кутрето има много точно изказване за нея:

Скрит текст:
  - В началото всеки човек е пионка, и всяко момиче — също. Дори тези, които си мислят, че са играчи. — Изяде още едно зрънце. — Церсей например. Тя се мисли за хитра, но всъщност е съвсем предсказуема. Силата й се основава на красотата, на произхода и на богатството й. Само първото от тези три неща наистина е нейно и скоро ще я остави. Тогава ще я съжаля. Тя иска власт, но не знае какво да прави с нея, когато я спечели. Всеки иска нещо, Алайн. А когато разбереш какво иска един човек, ти знаеш кой е той и как да го движиш.


Мартин е казал, че двама герои никога няма да получат глави от тяхна гледна точка, защото знаят твърде много. Познайте кои са. Laughing

# 713
  • Русе
  • Мнения: 652
Мартин е казал, че двама герои никога няма да получат глави от тяхна гледна точка, защото знаят твърде много. Познайте кои са. Laughing

Ходор и Кръпчо, естествено. Това се знае Simple Smile

# 714
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Мартин е казал, че двама герои никога няма да получат глави от тяхна гледна точка, защото знаят твърде много. Познайте кои са. Laughing

Ходор и Кръпчо, естествено. Това се знае Simple Smile
hahaha

Тц.

# 715
  • Русе
  • Мнения: 652
Ееее, нали единият само разправя как „знам аз, знам, ох, ох, ох“, а другият каквото и да стане се хили многозначително и вика „Ходор, ходор“ (Бе знаех аз, знаех), много лъжат тия двамата newsm78

# 716
  • Мнения: 2 040
Мартин е казал, че двама герои никога няма да получат глави от тяхна гледна точка, защото знаят твърде много. Познайте кои са. Laughing
Е, тука вече ме заинтригува. Нямам си и идея кои ще да са. Докато чакам за вашите предложения ще се опитам и аз да измъдря нещо.  Grinning

От теста се паднах цветарка. Пак добре, че не съм Старк, де.  hahaha

# 717
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Единият е
Скрит текст:
Кутрето (естествено), а другия Хоуланд Рийд. (аз все си мислех, че той е умрял Blush)

Друг интересен факт -  Майс Тирел и Джора Мормон са баджанаци. Laughing


П.П. Аз си мислех, че ще изляза от Мартелите.

# 718
  • Мнения: 2 040
Единият е
Скрит текст:
Кутрето (естествено), а другия Хоуланд Рийд. (аз все си мислех, че той е умрял Blush)
ooooh!

# 719
  • Мнения: 9 144
Хексе,
да е затворена в Кулата,  докато стане по-женствена, не знам как да го тълкувам по-меко.

Коронис,
Издевателство е, ако има последствия, щипнала Тирион за пишлето,
не виждам да му е повредила функционалността, значи е било с мярка  Mr. Green

За Мелара не е написано черно на бяло, затова и си го пропуснал,
в крайна сметка може Мелара сама да е паднала, а Серсей само да не е повикала никого на помощ, чакайки предсказанието да се сбъдне, резултатът е същия без съмнение, но не я прави активна страна.

От друга страна всеобщият любимец на форума Джайм метна Бран без да се замисля много.

За копелетата и джуджетата мисля, че изяснихте, че не прави нищо по различно от някои Тирели и те ли са психопати.
Властта корумпира - факт.

Съгласна съм напълно с Петир,  Hug
Серсей проблемът и е арогантността и безконтролния гняв и това прецаква качествата и като интригантка и и отнема възможността да прави обективен анализ.  
Но пък, ако имаше способности, колкото Тирион или Тивин тронът щеше да е подсигурен за Ланистърчетата за доста време напред.

В определен смисъл Серсей е антиподът на Нед, като цяло и двамата са непригодни в остро конкурентна политическа среда точно заради диаметрално противоположните си черти.

Джофрьо, кога е искал да е смел рицар, че не се сещам  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт